Valmierietis

Daba un kultūra līdzsvarā

- 25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

ANDRIS KLEPERS ir Vidzemes Augstskolas asociētais profesors, uzņēmējs, deputāts Valmieras novada pašvaldībā, ģeogrāfijas doktors un biedrs Latvijas ornitologu biedrībā. Lai gan nav dzimis valmierietis, dzīves ceļi viņu šurp ir atveduši. 

Mani gadi

- 25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

1949. gada oktobrī tēvu darba laikā uz dzelzceļa pēkšņi apcietināja. Viņš tika notiesāts uz divdesmit pieciem gadiem ar  izsūtījumu Sibīrijā. Visu sīkāk uzzināju  2001.gadā, kad piekļuvu pie viņa tiesāšanas dokumentiem Valsts arhīvā Rīgā Slokas ielā. 

Mans maijs

- 25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Savāds šogad maijs. Viss zaļo, zied, taču dabā nav glāsainā pavasara maiguma. Šķiet, ka pat putni klusāki un gaiss nesmaržo kā parasti maijā. Vējš un sausums. «Vēsākais maijs pēdējos desmit gados,» novērojis Toms Bricis.

Sapņu tilts

- 25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Bibliotēkas novadpētnieka darbā viens no galvenajiem uzdevumiem ir apzināt un apkopot informācijas avotus, kuri sniedz ziņas par novadu visplašākajā nozīmē. Tam noteikti palīdz plašs redzesloks un novada vēstures pārzināšana, bet reizēm savu lomu nospēlē negaidīta apstākļu sakritība, intuīcija un veiksme. 

Kad deja ir dzīve

- 27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieriete LINDA MĪĻĀ ir zināma kā horeogrāfe un kustību konsultante. Valmieras Kultūras centrā viņa vada divus deju kolektīvus – mūsdienu deju grupu «Baltā» un šova deju grupu «Aurum». Linda ir arī vadītāja Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas grupai «Flash», kā arī strādā Valmieras Viestura vidusskolā, pasniedzot skatuves kustību.

Trīs sievietes. Trīs likteņi

- 27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Mūsu dzīvē ir ienākusi Ukraina. Ienākusi ar kara šausmām, ciešanām un arī atmiņām. Atmiņām par tiem laikiem, kad strādājām Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā un braucām uz radniecīgiem uzņēmumiem Bučā, Severodoņeckā un Berdjanskā, ekskursijās uz skaisto Kijivu, atpūtāmies Krimā pie Melnās jūras.

Apartamenti ar skatu uz Gauju (1)

- 27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Ja Pārgaujā brauc pa Mazo Stacijas ielu uz Valmieras centra pusi, tad ielas labajā pusē vispirms redzams dīķis, bet aiz tā – tālāk uz Gaujas pusi – pagalam sačākstējusi dzīvojamā ēka ar šīfera jumtu un vairākām piebūvēm, tautā saukta par čigānu māju...

Mani gadi

- 27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Sākums

1940. gada 17. jūnijā Latvija bija zaudējusi savu valstisko neatkarību,  kura tika iegūta  pēc komunista Pētera Stučkas valdības padzīšanas 1920. gadā. PSRS lauza neuzbrukšanas līgumu un okupēja ne tikai Latviju, bet arī Lietuvu un Igauniju. Cilvēki bija satraukti, jo visa dzīve tika pārkārtota atbilstoši komunistiskajai ideoloģijai.

Mīlestībā upurētais dāvās gaismu

- 30.Marts, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

«Es neesmu pesimists, bet reālists. Lūk, ja izdosies, tad tiešām priecājies par to, bet, ja reiz nesanāk, tad negaudies. Jo vienmēr vajadzētu piedomāt: ja Dievs tā gribēs,» tā Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. draudzes virsmācītājs  Edijs Kalekaurs. Viņš Valmieru par savu sauc 20 gadus. Uz sarunu mācītājs aicināts gavēņa laikā, kad kristīgā pasaule raugās Lieldienu brīnuma virzienā, jo Ziemassvētki ir pārāk tālu. Vairākas paaudzes tik tuvu nebija jutušas ļaunuma elpu. Karš.  Pasaulē  viss ir mainījies. 

Hochrosen. Augstroze. Lauvaskalns

- 30.Marts, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Man ir divi labi draugi — mazdēls Alberts un Latvijas Radio 1. Alberts ir mans palīgs un skolotājs mūsdienu tehnoloģiju labirintos. Radio klausos, darbojoties virtuvē. Dzirdu ziņas, kultūras jaunumus, raidījumus par interesantiem cilvēkiem, vēsturiskiem notikumiem, vietām.

Ar tvaikoni pa Gauju

- 30.Marts, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Panderu dzimtskapos

1853. gada 24. martā pēkšņi mirst Liepas muižas bijušais īpašnieks, tobrīd rentnieks Pēteris Ernests fon Panders (Peter Ernst von Pander, zu Zarnikau, Lindenhof und Nötkenshof; 1798.22.12.). 

Visu laiku ritenī iekšā!

- 23.Februāris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Par sevi viņš teic, ka visefektīvāk spējot strādāt tieši krīzes un kritiskās situācijās. SIA Vidzemes televīzija valdes priekšsēdētāja amats ir tikai viens no pusduča atbildīgiem posteņiem, ko INGEMĀRS VEKTERIS šobrīd min savā CV. Bet sākās viss ar raidlaiku radio Imanta ēterā... 

Mana Valmiera sākas ģimenes mājās

- 23.Februāris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Iepazīstieties — LINDA ZĪLE, dzimusi valmieriete. Viņas ikdiena paiet, studējot Vidzemes Augstskolas studiju programmā «Komunikācija un sabiedriskās attiecības», darbojoties Valmieras Mūzikas skolā un Valmieras Drāmas teātrī, rodot prieku dziesmā kopā ar Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu kori «Skan».

Vai Laicena iela būs industriālā maģistrāle?

- 23.Februāris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Dienvidu industriālā maģistrāle-Linarda Laicena ielas savienojums  ar TEN-T tīklu.  Vai to lasīt burtiski un tā arī saprast — vai viltība? Kāpēc tieši industriālā maģistrāle, ja īpatnējo svaru Linarda Laicena ielai pieguļošajā zonā veido sabiedriskā un dzīvojamā apbūve?  

Latviskā meklētāja. IV

- 23.Februāris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Etnogrāfijas popularizētāja

Kristīne Pāvuliņa bija viena no slavenākajām un iemīļotākajām tautas tradīciju mantojuma popularizētājām Latvijā. Viņa atstājusi lielu skaitu populārzinātnisku rakstu par senām kultūras tradīcijām un latviskā izjūtas tradīciju simbiozi. Publikācijās doma izstāstīta tādā valodā, kuru viegli saprata plašs lasītāju loks.

Niklāvs un Vaidava, un Palmēni

- 23.Februāris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

No Vaidavas līdz Romai — tieši tā. Ambiciozi? Jā. Reāli? Pilnīgi iespējams. Kad stāsta Vaidavas bibliotēkas vadītāja INGUNA DUKURE, no sirds gribas tam ticēt. Runa ir par izcilo latviešu gleznotāju un grafiķi Niklāvu Strunki (1894 — 1966) , kura ceļš mākslā pagājušā gadsimta pirmajā pusē saistīts ar Latviju un savā ziņā — arī ar mūsu novadu.