Mājā un sētā

Mājražošana ar brīnišķīgi bagāto ogu

- 8.Decembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjieniešiem MARUTAI un GUNDARAM BERGIEM un viņu radītajam smiltsērkšķu gardumu zīmolam «BB oga» šis gads izrādījies īpašs, jo 15. augustā viņi bija starp pirmajiem 14 vietējiem uzņēmējiem, kam piešķīra jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» lietošanas tiesības, bet septembra izskaņā Rīgā LLKC projekta «Novada Garša» gadskārtējā pārtikas kvalitātes konkursā divi viņu ražojumi saņēma Zelta un Sudraba medaļu.

Ar rūpi par vietējiem ražotājiem

- 24.Novembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par «REKO Valmiera» zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu, kas notiek reizi nedēļā, par jaunu tirdziņa dalībnieku piesaisti un atbalsta sniegšanu esošajiem, tā stiprinot vietējos ražotājus un dodot iespēju iedzīvotājiem pa tiešo no Valmieras novada zemniekiem un mājražotājiem iegādāties veselīgu, novadā augušu produkciju, par bioloģiskās saimniecības «Mežvijas» attīstīšanu Dikļu pagastā apbalvojums «Valmieras novada Gada cilvēks» piešķirts zemnieku saimniecības «Mežvijas» saimniecei SANTAI RUMBAI.

Bišu rosībā san visas siltumnīcas

- 22.Septembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Daudzi valmierieši jau vairākus gadus ir iecienījuši Raunas pagasta zemnieku saimniecībā «Mežnoras» varenās siltumnīcās audzētās zemenes un rudens avenes, kuras saimnieki reizi nedēļā pircējiem piegādā pa tam radīto loģistikas maršrutu, bet ceturtdienu pievakarēs saimniecības produkcija nonāk zemnieku un mājražotāju tirdziņā «REKO Valmiera». Braucām lūkot šā rudens aveņu ražu Raunā.

Pāri visam sajūta – tā vieta ir mūsu

- 25.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Nesen Valmierā, jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» pasniegšanas ceremonijā starp pirmajiem četrpadsmit vietējiem uzņēmējiem bija arī DACE ŠULCE no Burtnieku pagasta. Pēc dažām dienām viņa kopā ar dzīves draugu JORENU GREDZENU bija LLKC projekta «Novada Garša» Vidzemes pasākuma dalībnieku vidū Ķoņu dzirnavās.

Atkal zied «Jaunrūju» flokšu kolekcija

- 11.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Uz Cēsu novada Raiskuma pagasta zemnieku saimniecību «Jaunrūjas» puķu mīļiem ceļu nākas mērot vairākas reizes sezonā, jo izdomas bagātās saim­nieces GUNAS RUKŠĀNES dārzā ik pa laikam ar savu košo uznācienu priecē gan liliju, peoniju un flokšu, gan arī ūdensrožu un pat hostu kolekcijas.

Dzīvot laimīgi savā laikā

- 21.Jūnijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Latvijas TV šova «Īstenās latvju saimnieces» viena no pirmajām dalībniecēm un otrās vietas ieguvēja, vēlāk TV projekta «Kūku kari» eksperte, vairāku Vidzemes kūku konkursu godalgu ieguvēja, maizes darbnīcas «Donas» izveidotāja Blomē, Valmieras bijušās kafejnīcas «Pils ķēķis» vadītāja, uzņēmēja ILZE BRIEDE kopš 2020. gada kopā ar Latvijas «Pirts skolas» vadītāju, pirtnieku NAURI ZUTI ir Smiltenes novada Brantu muižas saim­nieki.

Tāds miers – un manējais!

- 26.Maijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Pērn notika Valmieras novada pašvaldības izsludinātā akcija «Tavs ieguldījums ainavā», kuras rezumējums un pateicību izteikšana vairākās kategorijās konkursa dalībniekiem noritēja rudenī.

Zaļumi no Smiltenes – arī Valmierā

- 27.Janvāris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kad kopš 2022. gada 24. marta Valmierā pie tirgus paviljona ceturtdienu vakaros darboties sāka Valmieras novada zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņš «REKO», tajā ar savu produkciju līdzdarboties viens no pirmajiem atsaucās arī Smiltenes novada zemnieku saimniecības «Saimnieki» īpašnieks, uzņēmējs KRISTAPS STRAZDIŅŠ. 

"Gulbīt’s" desertu darbnīca – oriģināli meistardarbi

- 13.Janvāris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Mūspusē zināmās juristes LINDAS ĻEBEDEVAS pandēmijas laikā izveidotā un Valmierā, Rīgas ielā, atvērtā nelielā konditoreja daudziem ir patīkams pārsteigums un reizē arī izbrīns gan par uzdrīkstēšanos, gan arī par to, ka dažādo desertu un kūku gatavotāja ir viņa pati. Šajā sarunā par to, kā paralēli juristes darbam izdodas iejusties un radoši izpausties citā jomā.

Darbnīca, kur rada svētku sajūtu un pārsteiguma prieku

- 23.Decembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par zīmola «Uzkūko» un Rencēnu kūku darbnīcas izveidotāju, mājražotāju ANETI ĀDAMSONI laikrakstā pirmo reizi vēstījām 2020. gadā, kad viņa toreizējā Burtnieku novada uzņēmējdarbības atbalsta konkursā «Ideja Burtnieku novadam», iesniedzot savu biznesa plānu par mājražošanas – meistarklases radīšanu, bija ieguvusi otro vietu un naudas prēmiju. Nominācijā Burtnieku novada mājražotājs – amatnieks Anetei tika «Uzņēmēju gada balva 2020».