Pilsētās un novados

Nevaru mierā nosēdēt

- 9.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušo nedēļu NIKOLAJS AKULOVS pavadījis 65 gadu jubilejas un arī vārda dienas gaisotnē – apsveicēju bijis tik daudz, ka klausuli nācies lādēt divas reizes dienā – visiem sveicējiem gaviļnieks saka lielu paldies. 

Katram gadalaikam savi adījumi

- 9.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad aukstums kož vaigos un Lauskis pārbauda pakšus, skapī meklējam pēc siltāka apģērba gabala, visbiežāk – kāda adījuma, tāpēc arī šajā saltuma periodā Naukšēnu pusē ciemojamies pie adīšanas meistares INESES ĶEZBERES, kura no galvaspilsētas pārcēlusies uz dzimtas īpašumu blakus ceļam, kas ved uz Nurmiem. Kamēr saimniece gatavo kafiju, cenšamies izdibināt, cik ilgi viņa jau dzīvo laukos.

Uz Ziemassvētku tirdziņu Vācijā

- 8.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Stāvlaukumā pie Valmieras novada pašvaldības kā tādi čakli rūķīši aizvadītās nedēļas brangākajā sniegputenī ar dāvanām un rokdarbiem piepildītām kartona kastēm rokās rosījās pašvaldības darbinieki, novada apvienību pārstāvji un arī visai kupls skaits rokdarbnieku no Mazsalacas, Rūjienas, Valmieras un vēl citām vietām.

Par godu Valsts policijas 103. gadadienai apbalvoti labākie Vidzemes policisti

- 7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atzīmējot Valsts policijas 103. gadadienu, arī šogad tiek godināti un apbalvoti labākie policisti Vidzemē. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, šogad netika rīkots kopīgs apbalvošanas pasākums, taču, godinot darbiniekus par lieliskajiem darba rezultātiem un godprātīgu darbu, apbalvojumi pasniegti šau­rākā lokā struktūrvienībās.

Mazsalacas attīstībai

- 7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš administratīvi teritoriālās reformas tagad visi esam Valmieras novads – tas ir skaidrs. Tomēr kas notiek ar kādreizējiem novadiem, kuri tagad ir nosaukti par apvienībām – kā turpināsies attīstība? 

Ceļojums pandēmijas laikā

- 7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par «Jēru klubu» avīzē jau esam rakstījuši – tā ir zemnieku saimniecība, kuras pamatnodarbošanās ir aitkopība. Šoreiz rakstīšu ne par ILZES un VALTERA MITĀNU darbu ar jēriem un aitām, bet gan par ceļojumu uz Vāciju, kur tika apmeklēts gan latviešu centrs Bērzaine Freiburgā, gan Švarcvalde, kā arī apskatīts mazlietiņ no Francijas. 

Ziemassvētku noskaņas Valmierā

- 7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras centrā, laukumā starp Valmieras Kultūras centru un tirdz­niecības centru «Valleta», Ziemassvētku egle tika iedegta vēlā piektdienas, 3. decembra, vakarā, lai no sestdienas līdz pat janvāra vidum priecētu valmieriešus un pilsētas viesus. 

Historia.lv publicēta Dikļu fotogrāfa Alberta Krūmiņa stikla negatīvu kolekcija. Aicinām palīdzēt atpazīt fotogrāfijās redzamās vietas un cilvēkus!

- 3.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 20. gs. pirmās puses līdz pat 60. gadiem Dikļos strādājušā fotogrāfa Alberta Krūmiņa (1889 – 1969) unikālā stikla negatīvu kolekcija Valmieras muzejā nonāca ap 2010. gadu – mājās saglabātos tēva negatīvus, kopskaitā ap 150, kā arī dažādus dokumentus un foto­grāfijas uz muzeja krājuma nodaļu atnesa viņa dēls Jānis Krūmiņš.

Tādai ziemai arī jābūt

- 1.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ir būtiski, ka par Valmieras novada un arī vairāku apkārtējo novadu ceļiem i vasaru, i ziemu joprojām rūpējas nevis kaut kāds aizvakar šo darbu kārtējā Latvijai tipiskā konkurences paraugkonkursā par dempinga cenu nosolījis privātuzņēmējs ar ātrumā šiem specifiskajiem darbiem pielāgotu tehniku, bet gan speciāli šim mērķim gadu desmitu laikā veidots un teicami ar tehniku un profesionāliem kadriem bruņots valsts uzņēmums, šajā gadījumā valsts akciju sabiedrības Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) Valmieras ceļu rajons.

Par Burtnieku uz ziemas sliekšņa

- 30.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Arī pēc reģionālās reformas šis vīrs joprojām ir galvenais uzraugs visam Burtnieku ezerā notiekošajam. Uz Liesmas jautājumiem atbild ne vairs Burtnieku novada, bet nu jau Valmieras novada pašvaldības policijas vecākais inspektors SALVIS BULS. Mūsu sarunas fokusā, protams, arī šoreiz Burtnieks.