Elva Jēkabsone

Elva Jēkabsone

Pagaidām risinājumu neredz

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Lai gan ir gandrīz mācību gada vidus – mājaslapā «Esi skolotājs» ir publicētas 446 skolotāju vakances visā Latvijā, tas diemžēl nav noslēpums, ka ir pedagogu trūkums.

Jau var slēpot!

29.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā sniegs sakritis pietiekamā daudzumā, tā mazsalacietis Ivars Slotiņš ķeras pie darba, lai izveidotu slēpošanas trasi.

Veikals «Krista» – jaunās telpās

29.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad 24. novembrī ciemojamies Mazsalacā, vietējie cilvēki mums teic, ka tajā dienā notiek veikala «Krista» jauno telpu atklāšana. Dodamies turp, un nekļūdīgi – saimnieki Iveta un Normunds Keiši par godu jaunajām telpām ikvienu veikalā ienākušo cilvēku cienā ar maizītēm un karstu kafiju.

Lai senioriem ir labāk

29.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ženija Narņicka ir viens no Mazsalacas darbīgajiem cilvēkiem. Par viņu «Liesmā» ir rakstīts jau iepriekš, tomēr katru reizi ir kas jauns, ko viņa paspējusi izdarīt.

Sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks

29.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Adventes laiks jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiks sākas četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Šajā laikā ik svētdienu tiek aizdegta svecīte. Adventes vainagā pirmo svecīti iededzām svētdien, 27. novembrī. Zīmīgi, ka šajā dienā notika arī Valmieras pilsētas Ziemassvētku egles iedegšana. 

Ciemos Plāņos

23.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Plāņu pagasts atrodas 137 km no galvaspilsētas Rīgas, 40 km no Valmieras, 37 km no Valkas, 17 km attālumā no Strenčiem un Smiltenes.

Kā pīle pa ledu

23.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmdien, kad devos uz darbu, ielas bija ne vairāk un ne mazāk kā šausmīgā stāvoklī.

Kur mēs skrienam?

15.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Lai gan 18. novembri, visticamāk, neatzīmējam, klājot galdu, dāvinot dāvanas un cits citu apsveicot, tomēr tie tāpat ir svētki, kas silda sirdi. Visu mēnesi pie jakas tiek nēsāta sarkanbaltsarkanā lentīte, un pa vakariem tiek skatītas filmas, kas saistītas ar mūsu vēsturi, – vismaz es tā daru.

Mārtiņbērni sanākuši

11.Novembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir latviešu gadskārtu svētki, kas ik gadu svinami 10. novembrī. Mārtiņdiena ir diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu – senlatviešu Saules gada kalendārā Mārtiņi apzīmē viduspunktu starp Miķeļiem un Ziemassvētkiem jeb rudens un ziemas saulgriežiem. Mārtiņi tiek uzskatīti par saimnieciskā gada noslēgumu, kā arī veļu laika nobeigumu.

Aizvadīta lielā domrade Valmierā

9.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 4. novembrī, Valmierā norisinājās Lielā domrade, ko rīko Valmieras novada fonds (VNF). Lielajā domradē tika prezentētas Valmieras novada apkaimes vīzijas, lai vienotu vietējos iedzīvotājus tālākai gribai darboties kopā.

Par aromātiskajām e-cigaretēm

8.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jau labu laiciņu apritē ir aro­matizētās e-cigaretes, kas pēc izskata atgādina krāsainos marķierus.  Parastās cigaretes smēķējot diezgan izteikti smird, un pēc tam arī pirksti nesmaržo pēc rožu dārza, turpretī aromatizētās e-cigaretes pat smaržo.

Atklāj grafiti sienu Vidzemes Augstskolā

8.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 4. novembrī, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē atklāja grafiti sienu «Viedāka Eiropa un Latvija», kas veidota, sadarbojoties Finanšu ministrijai (FM) un Vidzemes Augstskolai, lai radošas izpausmes veidā vērstu sabiedrības uzmanību uz jaunā Eiropas Savienības (ES) fondu 2021.-2027. gada perioda uzsākšanu no 2023. gada. Mākslas darba «Viedāka Eiropa un Latvija» autors ir Matīss Maksimovs.

Senioriem – siltas maltītes (1)

4.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Par biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» darbību Liesma ir rakstījusi vairākkārt. Tur ir gan dienas centrs bērniem, tur arī tiek rīkota senioru klubiņa kopā sanākšana. Jau 22 gadus darbojas arī zupas virtuve, kas pabaro tos, kam tas ir vajadzīgs.

Koksnes materiāls – zelta vērtībā

4.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušonedēļ visu Latviju pāršalca ziņa, ka kādi cilvēki Kurzemes pusē nozāģējuši un nozaguši kopā 69 koka latas no soliņiem 15 autobusu pieturvietās.

Ziedo silto apģērbu Ukrainai

3.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Var teikt, ka ir sācies gada vēsākais laiks, un no skapja izņemam siltāku apģērbu – džemperus un jakas, cepures, šalles un cimdus. 

Sociālās jomas NVO paraksta sadarbības memorandu

2.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Piektdien, 28. oktobrī, Valmierā norisinājās fonda «Iespēju tilts» konference par to, ka ir noslēdzies Sabiedrības integrācijas fonda projekts, kura ietvaros piektdienās jaunizveidotajās darbnīcās «Manas prasmes virtuvē» gatavoja gardas maltītes, kā arī organizēja tīklošanos Valmieras novadā ar sociālo jomu nevalstiskajām organizācijām.

Darbs skolā neapstājas

1.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas vidusskolā viesojamies, kad ir skolēnu brīvlaiks, un skola ir pavisam tukša, satiekam vienīgi skolas administratori un direktori ZAIGU IVANU, kas mūs jau gaida uz sarunu. Todien skolotājiem bijusi metodiskā diena, kad viņi veic savus plānotos darbus. 

Cenšoties iesaistīt seniorus

28.Oktobris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Mazsalacas senioru biedrība «Atbalss» aizvien darbojas. Tajā ir aktīvi 68 biedri, un biedrības priekšsēdētājs ir ĒRIKS CELMIŅŠ. Aicinājām viņu uz sarunu.