Globālais un lokālais

Mazo pilsētu loma ekonomikā

- 30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

Valmiera kopā ar Ventspili iesaistījušās vienā projektā «Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas» (Next Generation Micro Cities of Europe). Projekta mērķis ir ieviest vairākas inovācijas, kas palīdzēs attīstīties pilsētai kopumā. Uz «Liesmas» jautājumiem atbild viena no projekta partneriem – Valmieras Attīstības aģentūras – valdes priekšsēdētāja ILZE EGLĀJA.

Uzņēmējdarbība – stabils balsts

- 30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

«Uzņēmējdarbība Kocēnu novadā tiek uzskatīta par vienu no pašvaldības prioritārajiem virzieniem, un arī budžetā pieņemtās pozīcijas lielā mērā uz tās balstītas. Var uzskatīt, ka uzņēmējdarbība ir novada ģerboņa spogulis, jo tai raksturīgs saules nerimstošais ritms, zobena cīņas spars par izaugsmi un attīstību, tam pāri ģerboņa sudraba debesis gaismai, Zilā kalna svētvietas enerģija un latviskās Dieva zīmes aizsardzība,» tā novada uzņēmējdarbības vidi raksturoja domes priekšsēdētāja vietniece EVIJA NAGLE. 

Jaunas prasmes jebkurā vecumā

- 30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

Valmieras tehnikums kā profesionālās izglītības īstenotājs Vidzemes reģionā pēdējo gadu laikā ir aktīvi iesaistījies arī pieaugušo apmācībā. Tā ir iespēja ikvienam iedzīvotājam, neskatoties uz vecumu, pilnveidot savas profesionālās prasmes vai apgūt pilnīgu jaunu profesiju. 

Galvenais ir lasīt!

- 30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

Pirms trīsarpus nedēļām Zvaigznes dienā Latvijas publiskajām bibliotēkām, tajā skaitā Valmieras bibliotēkai, bija liels notikums – apritēja gads kopš Trešā tēva dēla 3td E-GRĀMATU bibliotēkas atvēršanas, kas tika atzīmēts ar apgāda Zvaigzne ABC rīkotu diskusiju «Iemesli lasīt vairāk» Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

Par konkurētspēju un lielāku ietekmi tirgū

- 30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), kā zināms, dibināta 2002. gadā. Tā apvieno 50 atbilstības statusu ieguvušas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS). Asociācijas mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai. Biedru vidū ir arī vairāk nekā 20 atbilstīgi piena ražošanas kooperatīvi, kuri daudz dara, lai maksimāli palielinātu savu ietekmi Latvijas un Baltijas tirgū.

Roboti Valmierā, turklāt uz vienas ielas

- 30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

Valmierā, kuru pamatoti var dēvēt par Vidzemes industriālo galvaspilsētu, kaut arī dižāko uzņēmumu kopējās jaudas ziņā valmierieši šobrīd atpaliek no Smiltenes novada potenciāla, rūpnieciski roboti – ar dažādas pakāpes intelektu un ļoti dažādu lietojumu – strādā ne vienā vien ražotnē. Ir to lietošanā pozitīva un mazāk pozitīva pieredze, taču tā jebkurā gadījumā ir vērtīga. Ir arī nopietni plāni robotizācijas sakarā. Šoreiz par robotiem no vienas ielas Valmierā, kur L. Laicena 4 atrodas kokapstrādātāji – SIA Daiļrade Koks Valmieras mēbeļu ražotne, un L. Laicena 2 – metālisti SIA VALPRO.