Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Pastniekam laukos visi ir savējie

28.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Pasta organizētajā konkursā «Mans pastnieks» 12. gadu pēc kārtas iedzīvotāju balsojumā noskaidroti katra reģiona atsaucīgākie un uzticamākie pastnieki un pasta nodaļu operatori, izceļot viņu profesionālās spējas un pasakot paldies par labo darbu. 

Austrālija – zeme, kur viss ir citādi

24.Marts, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Nometusies ceļos pie radiolas «Rigonda», lai būtu tuvāk skaļruņiem, bērnībā klausījos Ilmāra Dzeņa dziedāto dziesmu par Austrāliju, un tā man šķita citādāka nekā pārējās trimdas latviešu dziesmas. 

Tumsa atkāpsies – ir sagaidīta Lielā diena

21.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Folkloristi un mūsu tautas tradīciju glabātāji nav par slinku piecelties rīta agrumā, lai dotos sagaidīt Lielās dienas saullēktu. Tas gadskārtu ritumā ir ļoti nozīmīgs notikums pat tiem, kuri piekopj latvisko tradīciju pašu mazumiņu un to pašu simboliski Jāņos. 

Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls pārsteigs, izglītos un aicinās iepazīt digitālo nākotni. Tā ir jau klāt

17.Februāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau drīz – no 27. februāra līdz 5. martam – Valmierā pirmo reizi notiks Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls. Tā ir viena no idejām, kuras izstrādē, sagatavojot Eiropas Kultūras galvaspilsētas lielo projektu, ieguldīts darbs divu gadu garumā. Tagad šī darba rezultāti materializējušies, attīstījušās jaunas idejas, kā pilnveidot pilsētas kultūras dzīvi. 

Brēgeliskie tipi

15.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Katrā lielākā vai mazākā apdzīvotā vietā ir savi brēgeliskie tipi – Valmierā, Rūjienā, Rīgā un jebkur citur pasaulē. Kas ir brēgeliskais tips?

Ainas Muzes dzīve un māksla iedvesmo

10.Februāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mēdz būt, ka par kaut ko skaistu nekā daudz vairāk par «ak!» un «oh!» nevar pateikt, vien apbrīnā skatīties un pārsteigts ļauties sajūtām, iztēlei un just, kā tiec ievests cita radītajā pasaulē un kā tā ar tevi mijiedarbojas.

Kamēr zeme vēl guļ

8.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gadsimtiem ejot, latviešu zemnieka lielākais kungs bija un paliek laikapstākļi, viņa dzīves ritmu nosaka gadskārtu mijas, un panākumu atslēga joprojām ir tajā, cik labi cilvēks izprot un māk saklausīt savu zemi tiešā un pārnestā nozīmē.

Tas liek man tikšķēt

3.Februāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kad Valmierā dzimušajam DZINTARAM GEIDEM jautāju, vai viņš uzskata sevi par valmierieti, viņš atbildēja: «Godīgi sakot, es reizēm sevi pat par latvieti neuzskatu.» Tas pārsteidza, bet tikai sākumā, iekams nebiju paskatījusies uz pasauli viņa acīm. 

Klausītāji korim aplaudē, kājās stāvot

27.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

20. janvārī Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā ar koncertprogrammu «Labvakar, Latvija!» viesojās jauktais koris «Maska», un, kā tika minēts pieteikumā, tas ir viens no labākajiem Latvijas amatieru koriem, kas guvis augstus sasniegumus un atzinību, sniedzot koncertus gan Latvijā, gan piedaloties starptautiskos konkursos Itālijā, Slovēnijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā, Spānijā, Austrālijā, Japānā, Zviedrijā, Beļģijā un citur.

Aktīvie seniori iesaistās

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Senioru skaits pieaug

Latvijā, līdzīgi kā visā Eiropā, sabiedrība strauji noveco. 2021. gada sākumā Latvijā dzīvoja 393698 seniori 65 gadu vecumā un vairāk, kas ir 20,8% no visiem iedzīvotājiem. Savukārt pirms 32 gadiem (1991. gadā) senioru īpatsvars bija gandrīz divreiz mazāks – 11,8%. Lai arī kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās, vecāka gadagājuma iedzīvotāju skaits pieaug. Senioru skaita pieaugumu ietekmē dažādi faktori, tai skaitā arī paredzamā mūža ilguma pieaugums, – liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes informatīvais apskats (2021) «Seniori Latvijā».

Idejas, kas mūžam dzīvas

25.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jauns cilvēkbērns video ierakstā stāsta par kādu jaunu pasaules kārtību, kura iestāsies, ja visi beidzot sapratīs, kā ir pareizāk dzīvot.

Medaļas divas puses

20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien, 18. janvārī, ir Pasaules Sniega diena. Te tev nu bija! Jāuzmanās, lai nepieķeras rudens depresija un vīrusi, un par sportiskām aktivitātēm ziemīgi spirgtā gaisā nav ko domāt.

«Akustika» paplašinās – vēl viena telpa kultūras gardēžiem

20.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sapņi piepildījušies. Tā 18. janvārī jaunās kultūrtelpas «Akustika» atklāšanā atzina viens no uzņēmuma partneriem Marģers Zeitmanis, kad restorāna otrā stāva nelielajā zālē izskanēja paldies gan Valmierai un tās iedzīvotājiem par iedvesmu attīstīties, gan novada domei par uzticēšanos, gan visai «Akustikas» komandai par pēdējos divos gados paveikto darbu līdz šodienas spožajam rezultātam.