Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Rožkalnu stāsts turpinās

3.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Septembra pēdējā diena Rožkalnos pagāja īpaši rosīgi. Champill ciematā, kas izvietojies Rencēnu pagastā un nākamgad svinēs savas pastāvēšanas 25. gadskārtu, dodot ģimenisku mājvietu desmit cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, 30. septembris bija gluži kā svētku diena. 

Kur ņemt padomu, informāciju un finansiālu palīdzību

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Visi zinām, bet ne katrs līdz galam saprotam, kāda saikne ir starp sabiedrības pilnasinīgu dzīvi un veselīgu uzņēmējdarbības vidi. Šai savstarpēji atkarīgajai mijiedarbībai ir nepieciešams arī savlaicīgs, gudrs pašvaldības atbalsts un demokrātisks regulējums. Kādu atbalstu saņem Valmieras novada uzņēmēji un cik tas ir bijis auglīgs, atbildes sniedz Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru.

Būt ceļā

20.Septembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Kurš nav redzējis EDGARU ZAĶI pie satiksmes maršruta autobusa stūres vai viņa vadītajā autobusā devies ekskursijā, tas varbūt ir dzirdējis samtaino basu Valmieras Kultūras centra vīru korī «Imanta» vai Sv. Sīmaņa baznīcas vīru ansamblī.

Pasaule mainās, netikumi arī

20.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Ak, es muļķis! Kā mani piemānīja!» Tā ir izsaucies, domāju, savā dzīvē ikviens, un labi, ja tikai vienu vai pāris reizes un par tīrajiem niekiem. Mēdz būt, ka tie nav nieki.

Spēles ar valodu Valmieras bibliotēkā

20.Septembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

14. septembrī dienas pirmajā pusē dzeja bija devusies paviesoties Valmieras skolās, pansionātos un muzejā, bet pievakarē dzejas cienītājus aicināja Valmieras integrētajā bibliotēkā uz Autoru vakaru, kur vaigā varēja redzēt dzejniekus Tamāru Skrīnu, Dainu Sirmo, Aivaru Ustupu, Agritu Grīnvaldi un Jāni Rokpelni.

Rūjienas veterinārā klīnika uzņem apgriezienus

19.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas veterināro klīniku «Birzmaļi» ir viegli atrast. Tūlīt aiz Pārupes veikala jānogriežas pa kreisi, un tur arī būs Kalna iela, kas ved tieši uz baznīcu. Klīnika ierīkota Kalna ielas 11. nama saimniecības ēkā un darbojas jau divus gadus.

Zemes nodoklis

13.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kādā iestādē gaidot nesteidzīgā rindā, gribot negribot bija jāklausās divu lauku sievu sarunā par ražas novākšanu, jo tagad rosība tīrumos un dārzos iet pilnā sparā.

Visaugstāk es vērtēju cilvēcību

8.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kad Valmieras sākumskolas skolotājai KRISTĪNEI ŠVALBEI jautāju, kādas rakstura īpašības viņa cilvēkos vērtē visaugstāk, Kristīne atbildēja, ka visaugstāk vērtē cilvēcību. Šī atziņa, esmu pārliecināta, ir atslēga visam – gan pedagoga darbam kopumā, gan Kristīnes dzīvē. 

Normālie un pārējie

6.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šoreiz par krieviem. Esmu pārliecināta, ka absolūti lielākais vairums katrs personīgi pazīst kādu krievu vai krieviski runājošu cilvēku savā darba kolektīvā vai dzīvo ar viņiem kaimiņos, vai kopīgi piedalās sociālās aktivitātēs, vai jebkādā citā veidā ir guvis saskares pieredzi.

Sakiet iespējām jā!

1.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Jēkabs Jostsons ir viens no nedaudzajiem, kas tikai nupat pārkāpa slieksnim, aiz kura paliks Rūjienas vidusskola. 

Bet tu neuztraucies…

30.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Skaties, uz šī kalna es pirmo reizi noskūpstīju savu meiteni,» rāda puisis, savu telefonu pavirzījis man iespējami tuvāk, lai varu saskatīt uzņemto video.

Es šo pieredzi ne pret ko nemainītu

25.Augusts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Evelī mājās, Valmierā, ir neilgu brīdi. Nesen viņa atbrauca no Japānas, kur nokļuva Latvijas Universitātes studentu apmaiņas programmā, pateicoties savai uzņēmībai un drosmei, bet ceļojuma koferi netiks likti skapjaugšā. Jau pavisam drīz tos vajadzēs tālajā ceļā uz Dienvidkoreju.

Ņemu savus vārdus atpakaļ

22.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu lielais negaiss ar pērkondārdu sēriju, apžilbinošajiem zibens uzplaiksnījumiem, lietu un viesulīgām brāzmām atgādināja, kam pieder zemeslode, un tie neesam mēs.

Baronu fon Volfu viesošanās senču dzimtenē

18.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 2. līdz 12. augustam Valmieras novadā ciemojās vācbaltiešu fon Volfu dzimtas atzara pēcteči no Vācijas un Francijas. Viņi paviesojās vairākos savu senču bijušajos īpašumos un pēc tam tālāk devās apraudzīt īpašumus Igaunijā. «Liesmai» bija ekskluzīva iespēja pasekot līdzi viņu ceļojuma maršrutam un iztaujāt viesus.