Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Vidzemes Augstskolas devums novadam un reģionam

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola (ViA) ir neatņemama Vidzemes reģiona attīstības daļa, tā ar savu pienesumu paaugstina kopējo intelektuālo izglītības līmeni reģionā, jo no visiem augstskolas studentiem šobrīd 67% ir Vidzemes reģiona iedzīvotāji.

Kāds ir ViA ieguldījums sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā reģionālā un nacionālā līmenī, stāsta Vidzemes Augstskolas Komunikācijas grupas vadītāja LĪVA FREIDENFELDE.

Lasīt tikai sievietēm

29.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Rīgas Dzemdību nams nupat sagaidījis savu 75. jubileju. Par to varēja lasīt un skatīt senas fotogrāfijas ar jaundzimušo kūniņām, kas skaisti rindā saliktas garos, pa nodaļu stumjamos ratos.

Brigita

22.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mana apakšīrniece Brigita kādu laiku nav manīta. Laukā debesis burtiski uzgūlušās zemei ar biezu miglu kā tajā filmā, kur Nikola Kidmena domāja, ka ir dzīva, bet izrādījās, ka ir nabaga nelaimīgs spoks ar saviem diviem bērniem, kalpiem un vīru, kurš tieši šādā miglā atklīda no kara un nākamajā dienā nemanīts bija aizgājis miglā atpakaļ. 

Teātrim atdotais mūžs

17.Novembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Ievai teātris nav spēle, bet koša realitāte

Kolēģi viņu sauc par Ievu. Tas nav tikai atvasinājums no uzvārda, šo vārdu kā savu apzinās arī viņa pati, un tas ļoti labi raksturo aktrisi: ievas burvību nevar nepamanīt tajā brīdī, kad tā uzziedējusi. 

Īsākais ceļš vienam pie otra – REKO

16.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Gana esam izbaudījuši košā iepakojumā neveselīgu pārtiku, nogaršojuši svešu zemju labumus un sen atgriezušies pie atziņas, ka nekas nav garšīgāks un veselīgāks par mūsu pašu zemē audzētu pārtiku.

Kas notiks ar veco depo?

15.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ja jaunā depo būvdarbus pabeigs plānotajā laikā, tad pašreizējais ugunsdzēsības depo Rūjienai un tās apkārtnei būs godam nokalpojis nepilnus 90 gadus. 

Babukas zvaigžņu sega

11.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ja mūsu Latvija būtu mūžīgā sasaluma zeme vai neauglīgs tuksnesis, vai nabadzības nomocīta postaža, atkritumu kapsēta vai gražīgu vulkānu kalnains apvidus, varbūt tad neviens to neiekārotu.

Stipri vietējs

4.Novembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Viņā ir krietna daļa ideālisma un ticības tai Latvijai, par kuru cēlāmies, kuru gribējām un zinājām, kādai tai jābūt. Tās dēļ viņš ir strādājis un nav pārstājis mīlēt – cilvēkus, savu dzimto novadu, kam atdots viss darba mūžs. Ne tik vieglajā ceļā nav pazaudējis humora izjūtu un romantiķa garu, ko savaldzinājusi Latvijas daba un lauki.

Par blusiņu, utīti un līdzsvaru

3.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Blusiņa, utīte, cērmīte, mēslu mušiņa, vīrusiņš un bacilītis – tās visas ir Dieva radībiņas, šīs un neskaitāmas citas, kas pašas par sevi nav ne labas, ne sliktas, bet savas īpašības iegūst attiecībā pret citām dzīvības formām.

Vecajai Rūjienas slimnīcai jauna dzīve

1.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

28. oktobrī ar pateicības vārdiem būvniekiem, Rūjienas vadībai un visiem, kas to pelnījuši, pārgriežot lenti, atklāja atjaunoto Rūjienas vecās slimnīcas ēku, kurā turpmāk būs grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem un Dienas aprūpes centrs.

Nāc šurp, Halovīn!

28.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Viņdien ar padomu bija jāpalīdz mazai radu meitenītei, pirmklasniecei, izlemt, kādai būtu jāizskatās raganas slotai, kā to pagatavot un noformēt, lai tā būtu ne tikai Halovīna noskaņā, bet arī derētu draudzenītei kā dāvana viņas jubilejā, kas ir tieši tajā dienā.

Atbalsts nepieciešams pilnīgi visiem

25.Oktobris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Administratīvi teritoriālā reforma bija iemesls pārkārtot un par jaunu strukturēt daudzas dzīvei būtiskās jomas, tajā skaitā arī novada saimnieciskajā dzīvē. Savu tiesu izaicinājumu uzņēmējdarbībai jaunajos apstākļos nesa kovida ierobežojumi un nu jau arī pasaules ģeopolitiskie notikumi. Neraugoties uz to, noturēt dzīves kvalitāti un pat attīstīties ir palīdzējis pašu uzņēmēju sīkstums un radoša pieeja, kā arī pašvaldības un citu institūciju atbalsts.

Laime tāpat vien

18.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēkšņi darbdienas vidū zvanīja kāds paziņa un, atrazdamies Rīgā pārpildītā ielu krustojumā un savā auto gaidīdams luksoforā parādāmies zaļo gaismu, priecīgs teica, ka tikko sajuties laimīgs, un, nebaidīdamies būt nesaprasts, mēģināja to sīkāk izstāstīt, bet, kā jau tas ar laimi ir, vārdos izteikt to ļoti grūti.

Zirgs vienmēr pirmajā vietā

12.Oktobris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Mazbērniem vakara pasaciņas vietā varētu stāstīt, kā reiz pa mūsu ceļiem un ielām brauca zirgu pajūgi tāpat kā šobrīd automašīnas.