Nedēļas nogale

Gatavi jaunajai sezonai

- 20.Maijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Pie pavāru pāra ĒRIKA un DANIJAS PUDNIKIEM-LINDĒM, kuri zināmi kā uzņēmums «Ēdiendaris», jaunākā veikuma – kafejnīcas «Būda» – nedaudz jau ciemojāmies pagājušajā vasarā, kad tā tikko bija vērusi savas durvis vaļā. Šogad uz sarunu tiekamies sezonas pašā sākumā, lai parunātu par to, kā gājis pagājušajā sezonā un kas jau plānots šai sezonai. 

Saulespuķu alejas dzīvībai

- 13.Maijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem – saulespuķe ir dzīvības un gaismas simbols. Visā Eiropā un arī Latvijā, sējot un stādot saulespuķes, tiek pausts atbalsts Ukrainas cīņai par brīvību un neatkarību. 

Mācies trāpīt mērķī

- 6.Maijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mazas enerģijas pneimatisko ieroču šautuve «Šauj garām» darbojas tikai no pavasara. Tās izveidotājs EDVĪNS STRAUME atzīst, ka šautuvi veidojis pašam sev par prieku, bet tur gaidīti ir arī radi, draugi un paziņas.

Sporta veids, kas balstīts uz vērtībām

- 8.Aprīlis, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Vidzemes džudo skola «Valmiera» rīko džudo nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Normālos apstākļos vasarā ir arī džudo nometne, kurā bērniem ir iespējams pilnveidot savas prasmes. Uz sarunu aicināju Vidzemes džudo skolas «Valmiera» vecāko džudo treneri VENTI BEĶERI pastāstīt par to, kas tas ir par sporta veidu, un par to, kā viņš sācis ar to nodarboties. 

Saulainā ieleja Ērģemē

- 1.Aprīlis, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par saulespuķi saka, ka tas ir dzīvības un gaismas simbols. Tas ir Ukrainas nacionālais zieds un tagad kļuvis par brīvību un vienotību apliecinošu zīmi. Ukrainā ir plaši saulespuķu lauki, taču viens tāds jau vairākas vasaras priecējis sirdis arī Ērģemē. Un maija vidū nogāzē pie «Āķīšu» mājām atkal iesēs vismaz pushektāru saulaino ziedu. 

Dabas iedvesmots

- 11.Marts, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

IVARS KUZŅECOVS veido rotas no vara un misiņa – kaklarotas un auskarus. Rotas tiek veidotas arī no koka, precīzāk, kadiķa, kas ir atrasts tepat vietējos mežos.

Dejošanā svarīga ir enerģijas apmaiņa

- 4.Marts, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

KRISTIĀNA ORDONE dejo hiphopa stilā jau kopš pusaudzes gadiem. Tagad viņa ne tikai pati dejo, bet arī ir izveidojusi savu Hip hop un Urban deju grupu «Divided», kas darbojas gan Valmierā, gan Mazsalacā. Aicināju viņu uz sarunu par un ap dejošanu. 

Dzīves iedvesmota

- 25.Februāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Māksliniece SINDIJA KĻAVIŅA nāk no Mazsalacas puses, bet dzīves ceļš viņu ir tālāk aizvedis uz Kurzemi. Mazsalacā vērojams viens no Sindijas darbiem – Gustava Ērenpreisa sienas gleznojums. Aicinājām viņu uz sarunu par un ap mākslu un rokdarbiem. 

Nodod mīļumu tālāk

- 11.Februāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Četru bērnu mamma Ilze Geidāne izveidojusi zīmolu Susurmiga. Čakli strādājot, top dažādas lietas, kas vajadzīgas zīdaiņiem, maziem bērniem, viņu vecākiem un arī cilvēkiem ar invaliditāti. 

Katru gadu – divpadsmit kolekciju stāsti

- 4.Februāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par dažādu lietu kolekcijām lika aizdomāties nesen Valmieras muzejā skatītā izzinošā ekspresizstāde «Pie tējas tases», kurā aplūkojami tējas patvāri, tējkannas un vēl citi tējas dzeršanas rituāla priekšmeti. Interesanti, kādas kolekcijas tad ir atrodamas muzeja krājumos un kādi ir to stāsti? Par to plašāk «Liesmai» pastāstīja muzeja vēsturniece INGRĪDA ZĪRIŅA.

Gada komiķis

- 21.Janvāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Sestdien, 8. janvārī, pirmajā gada joka apbalvošanas ceremonijā «Grābeklis» Rīgā VEF Kultūras pilī klātesošo, žūrijas un interneta balsotāju redzējumā par 2021. gada labāko «Comedy Latvia» komiķi atzīts valmierietis JĀNIS KREIČMANIS. Liesma uzaicināja Jāni uz sarunu klātienē, lai uzzinātu viņa ceļu līdz šādai nominācijai.