Rūcamlapa

Kā krievi sankcijās caurumu atrada

- 13.Jūlijs, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Arī Valmierā uz ielām itin bieži parādās trafarētu CSDD automobiļu pavadīti jaunieši salātzaļās vestēs uz motocikliem. Tiek kārtoti braukšanas eksāmeni, jo divriteņu motorizēto spēkratu vadītāju satiksmē – īpaši jau gada siltajā sezonā – parādās arvien vairāk. Kā liecina statistika, šopavasar populārākās motociklu markas Latvijā bijušas Yamaha un BMW. Braucam pa lepno!

Mototransporta līdzekļu skaits pieaug straujāk

- 8.Jūnijs, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Latvijā ik gadu pieaug divriteņu (arī trīsriteņu) spēkratu popularitāte. Līdz ar aktīvās motosezonas sākumu strauji palielinās arī apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pieteikto atlīdzību skaits par transportlīdzekļu bojājumiem un traumām saistībā ar ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti motocikli vai motorolleri. 

Starp lietotiem auto līderis "Škoda"

- 23.Marts, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kā liecina Baltijā lielākā lietoto auto tirgotāja Longo Group pērnā gada darījumu statistika, Baltijā populārākais lietoto automašīnu zīmols pērn bijis Škoda, otrajā vietā atstājot Volvo, bet trešajā – Opel. 

"Tesla" konveijers Eiropā tūlīt sāks darboties!

- 9.Marts, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kā savā Twitter kontā nesen palepojies Īlons Masks, viņa lolojums – elektromobilis Tesla – nu jau pilnīgi oficiāli bez aizokeāna ražotnēm tagad dos darbavietas un darbinās arī pirmo rūpnīcu Eiropā. Tā atrodas Vācijā – Grīnsfeldē netālu no Berlīnes un nes Gigafactory 4 vārdu. 

Krievu medību vāģis vāciskās noskaņās

- 20.Janvāris, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kā zināms, vecā labā pilnpiedziņas krievu Ņiva joprojām ir gana iecienīts automobilis mednieku aprindās. Šiem automobiļiem lielākoties ir cienījams vecums, taču tie tiek uzturēti labā tehniskā kārtībā, lai ņivas izmantotu tikai un vienīgi medību pasākumos. 

Labas ziņas elektromobiļu faniem

- 12.Janvāris, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Lai arī vēl joprojām nav skaidrs, kur atrast patiešām zaļus elektrības resursus jau tuvākajā nākotnē solītajai vispasaules elektromobiļu armādai, arī Eiropā tiek realizēti ļoti nopietni investīciju projekti elektromobiļu ekspluatācijas nodrošināšanai. 

Visu uzmanību ceļam!

- 8.Decembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētu sabiedrības un autovadītāju viedokļu aptauju par to, cik lielu uzmanību pie stūres esošie veltī ceļam, šī gada novembrī veica pētījumu kompānija Norstat Latvija. 

Jauna ēra no 2030. gada...

- 10.Novembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Ekonomikas ministrijas Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā TAP ievietotais Transporta enerģijas likums paredz, ka no 2030. gada Latvijas valstspilsētu (tātad arī Valmieras) sabiedriskajam transportam būs jāizmanto vismaz 50% atjaunojamā enerģija.

Maziņš elektrisks "opelītis" par labu cenu

- 10.Novembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kā informē Rūcamlapas labs draugs – Latvijā auto lietās nopietnākais interneta portāls iAuto.lv,  kompānija Opel atklājusi pieteikšanos uz divvietīgā pilsētas elektroautomobiļa Rocks-e iegādi. Cena bāzes modelim – 7990 eiro. Interesanti, ka tehniski līdzīgais Citroen Ami savu plikāko versiju piedāvā par gandrīz tūkstoti lētāk... 

"Tesla" Vācijā un akmeņogles Ķīnā

- 13.Oktobris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Pasaule ir paradoksu pilna. Kamēr viena mūsu planētas daļa par varītēm cenšas ierobežot globālās sasilšanas riskus, šajā sarežģītajā ceļā ik pa brīdim nonākot arī pie daža laba absurda risinājuma, tikmēr otri demonstratīvi šķauda virsū pirmajiem, vēl vairāk gādājot par atmosfēras sildīšanu... Kaut kādā veidā šie procesi atspoguļojas arī autobūvē.

Startējis konkurss «Latvijas Gada auto 2022»

- 8.Septembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Lai ko pasaulē dara kovid pandēmija, jaunu automobiļu ražošana un līdz ar to laišana tirgū nav apstājusies ne uz brīdi. Tieši to pašu var teikt par konkursu «Latvijas Gada auto» – tas turpinās. Varbūt gan nedaudz citādā formātā, ar kompaktāku žūrijas sastāvu. Par šīm aktivitātēm, izmantojot draudzību ar Latvijā galveno auto ziņu portālu iAuto.lv, regulāri vēstīs arī «Rūcamlapa».