Sadarbības projekts

Kā atrisināt īpašuma drāmu ar mežsaimnieka rokām

- 22.Novembris, 2021
Sadarbības projekts
Portālā

Mantots īpašums – mežs, lauks vai pļava – vienmēr var kļūt par pamatu ne vien ienākumiem, bet arī pārdzīvojumiem un kaislībām. Te ir ģimeņu cīņas par īpašuma tiesībām, strīdi, kā pareizi saimniekot, arī aizvainojumi, tādēļ pie racionāliem risinājumiem neļauj nonākt gan dokumentu problēmas, gan emocijas. Par lielāko zaudētāju šajās cīņās parasti kļūst īpašums – ilgstoši paliekot bez apsaimniekošanas, tas strauji zaudē vērtību. Laikā, kad gan īpašumu, gan koka vērtība aug, tas var būt sāpīgs zaudējums.

Onkoloģijas diena 2021 veltīts kolorektālajam vēzim

- 10.Novembris, 2021
Sadarbības projekts
Portālā

Latvijas Onkologu asociācija katru gadu rīko onkoloģijas dienu un šajā gadā tā tiek veltīta kolorektālajam vēzim. Resnās un taisnās zarnas vēzis jeb kolorektālais vēzis ir viens no visbiežāk sastopamajiem ļaundabīgajiem audzējiem un Latvijā katru gadu ar to saslimst vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Kā rāda Nacionāla Veselības dienesta dati, atsaucība uz valsts apmaksātajiem profilaktiskajiem izmeklējumiem ir ļoti zema – 2020. gadā tikai 14,6% iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 74 gadiem veica zarnu vēža profilaktisko testu, bet 2021. gada pirmajā pusgadā šo testu veikuši tikai 8%.

Sieviešu cietuma teātra izrādes rezultāti patīkami pārsteidz pat režisori

- 29.Septembris, 2021
Sadarbības projekts
Portālā

Teātra izrādes ieslodzītajām ir tik tiešām īpašs notikums, jo tiek pieaicināti profesionāli aktieri, teātra frizieri, piemeklēti speciāli kostīmi. Ja jūs zinātu, kā šīs sievietes gan procesā, gan arī gala rezultātā uzzied! Viņas ir tik skaistas! Un ir īpaši interesanti, ka katru gadu izrādes un sievietes cietumā mani pārsteidz no jauna,” stāsta aktrise un režisore Kristīne Klētniece – Sika, kas saņēmusi arī Tieslietu ministrijas balvu “Cilvēks cilvēkam” par ieguldījumu inovāciju un jaunas prakses ieviešanā brīvprātīgo darbā kriminālsodu izpildes jomā.

Izstrādāts praktisks informatīvs materiāls ieslodzīto ģimenes locekļiem

- 29.Septembris, 2021
Sadarbības projekts
Portālā

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir izstrādājusi informatīvu materiālu-bukletu ar mērķi vienuviet apkopot informāciju par normatīvo regulējumu un atbalsta iespējām ieslodzīto personu ģimenēm. Buklets skaidro praktiskos aspektus, kā tuvinieki var pārvarēt psiholoģiskās problēmas ģimenē un kā veidot pareizu izpratni par ģimenes locekļu atbalsta nozīmi – gan laikā, kad tuvinieks atrodas ieslodzījumā, gan arī pēc ieslodzījuma, lai palīdzētu viņam iekļauties sabiedrībā.