Guntis Vīksna, teksts un foto

Par mājokļu tirgu Valmierā un novadā

3.Oktobris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā – atkal koncertzālē Valmiera – notika tradicionālo Pēcpusdienu ar mēru šī gada rudens sesijas pirmais pasākums, kuram bija ļoti aktuāla tēma Mājokļu tirgus veicināšana Valmieras novadā.

Šī komanda būs ar raksturu

29.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Tā par savējiem sola OSKARS VIRSIS, Valmieras vīru basketbola komandas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola galvenais treneris. Klāt jaunā Latvijas – Igaunijas basketbola līgas 2023./2024. gada sezona, jau rīt mūsu Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas šīs sezonas modelis aizvadīs pirmo maču – izbraukumā Tallinā tiekoties ar Tallinn Kalev/SNABB komandu.

Arī salmu nams var būt gruntīgs

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Viņš pats saka – esot šobrīd vienīgais Latvijā, kurš piedāvā no šāda materiāla ēkām ārsienas uzbūvēt, vismaz neesot dzirdējis, ka vēl kaut kur kāds ar līdzīgiem salmu paneļiem darbojas. Par sava biznesa attīstību un arī dažiem jaunumiem stāsta SIA STP (Seno tehnoloģiju parks) īpašnieks JĀNIS SAULĪTIS, runājamies joprojām viņa vienīgajā un galvenajā ražotnē – šim nolūkam pielāgotajā padomju laika vietējās kopsaimniecības svaru mājā Pidriķa centrā.

Deja, darbs un pasaka

27.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā visas dienas garumā koncertzālē Valmiera notika ikgadējais pasākums Māksla būt uzņēmējam. Arī Liesma pabija kupli apmeklētajā saietā, kurā, kā varēja vērtēt klausītāju rindās, apmēram 80% bija daiļā dzimuma pārstāves. Pasākumam bija izvēlēts atraktīvs moderators – populārais TV kanāla Rīga24 žurnālists Aivis Ceriņš. Rīta modinātāja zvana vietā visiem sanākušajiem bija ievads – mūsdienu deju grupas Baltā izpildījums jaudīgos guturālos ritmos.

Valmierā nekas neapstāsies! (3)

26.Septembris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Piektdien Valmieras novada domes ārkārtas sēdē, kas notika ārpus ierastās vides – topošajā novada pašvaldības galvenajā ēkā Raiņa ielā 14, klātesošie visi 19 novada domes deputāti nobalsoja par to, lai pašvaldība turpinātu projekta Nr.5.6.2.0/ 20/I/012 Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 2. kārta īstenošanu, šim nolūkam paredzot finansējumu no Valmieras novada pašvaldības budžeta līdzekļiem...

Miķeļdienā Valmiermuižā redzēts un dzirdēts

20.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot tradīciju par gadskārtu atzīmēšanu, viņsestdien ideālos laika apstākļos līdzās Valmiermuižas alus darītavai un Valmiermuižas parkā svinēja Miķeļdienu ar mājražotāju un amatnieku tirdziņa Gardu muti un Mūsu BIO tirgus rudenīgi krāšņo piedāvājumu. Jau otro reizi Valmiermuižā viesojās arī zaļā dzīvesveida sarunu festivāls GreenFest.

Top Dienvidu industriālā maģistrāle

19.Septembris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Tā kā joprojām turpinās ceļu būvei izcili laika apstākļi, tad labos tempos virzās uz priekšu darbi Valmieras lielākajā ielu rekonstrukcijas objektā – Dienvidu industriālās maģistrāles būvniecībā.

Basketbolisti gatavojas sezonai

19.Septembris, 2023
Sports
Laikrakstā

Jau 30. septembrī Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti aizvadīs pirmo spēli Latvijas – Igaunijas līgas jaunajā sezonā.

Viena diena vasarā

15.Septembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kad drēgnā ceturtdienā lietus un vējš sitas logā, īstais brīdis atgriezties karstajā vasarā un atcerēties vienu jauku atvaļinājuma dienu maršrutā Valmiera – Baltinava – Balvi – Veclaicene – Valmiera.

Kārtējie BMX svētki Valmierā

12.Septembris, 2023
Sports
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē mūsu valsts vadošajā BMX centrā – Māra Štromberga BMX trasē Valmiera – notika divas kupli apmeklētas sacensības.

Saules enerģija jau industriālos apmēros

8.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trešdien Valmieras novada Kauguru pagastā ar svinīgu ceremoniju tika atklāta šobrīd viena no lielākajām saules elektrostacijām Latvijā – industriālais saules enerģijas parks, ko, piesaistot 3,5 miljonus eiro investīcijās, attīstījusi vietējā enerģētikas uzņēmumu grupa AJ Power.

Par dzīvotspējas saglabāšanu reģionā

29.Augusts, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Šo vīru, kurš uz kooperatīva VAKS kalti bija atvedis miežus no savas saimniecības Rūjienas pusē Jeru pagastā, Liesma satika tās piektdienas rītā, kad Valmierā gaidīja ierodamies zemkopības ministru Didzi Šmitu.

"Avoti" sāk jaunu tradīciju

29.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā Valmieras pagastā sporta un atpūtas kompleksā Avoti gan golfa, gan minigolfa laukumos  notika Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas kārtējai dzimšanas dienai veltīts pasākums.

Par graudkopju lietām Matīšos

29.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šī vasara graudu un citu lauksaimniecības kultūru audzētājiem, maigi sakot, nav bijusi tā labākā, tomēr lauksaimnieku kooperatīva VAKS graudu kaltēšanas un uzglabāšanas kompleksā Matīšos, kaut arī rinda pie svariem - vārtiem pagājušajā ceturtdienā, kad Liesma te ieradās, nestāvēja, tomēr kustība notika.

Viņi atkal satikās Sedā

22.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 19. augustā, svētki visu dienu bija Sedā – jaunākajā no Valmieras novada pilsētām. Vispirms tā bija jauka kopā būšana vietējai kopienai, taču laipni gaidīti bija arī ciemiņi no tuvākas un tālākas apkārtnes, gan ar kādu īpašu svētku priekšnesumu, gan tāpat – ar vienkāršu interesi par kādu no pasākumiem, kas pulcēja gan lielus, gan mazus.