Guntis Vīksna, teksts un foto

Par 27. Gaujas plostnieku svētkiem

17.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vairs tikai apaļš mēnesis līdz dienai, kad Strenčos zem rekonstruētā Gaujas tilta atkal izpeldēs Gaujas plostnieku amata šodienas pratēju sieto plostu karavāna, kuru piestātnē pie Strenču brīvdabas estrādes sagaidīs kupls ļaužu pulks no visas Latvijas.

Valmiermuiža: reāli plāni tuvākajai desmitgadei

17.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Iesākumam pats sāls par vienu no Latvijā visplašākajiem mūsdienas piedzīvojušajiem muižu kompleksiem, ko savā 2022. gadā Jelgavas tipogrāfijā nodrukātajā grāmatā Valmiermuiža teicis Dr. art. Jānis Kalnačs: «Valmiermuižas ēku kompleksu, izņemot abus pils pamatkorpusus, Lēvenšterni izveidoja 19. gadsimtā.

Aušana ir kā ķirsītis uz tortes!

12.Aprīlis, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Viņnedēļ Liesma vēstīja par čaklajām Tautas lietišķās mākslas studijas Valmiera dalībniecēm, kuras saņēmušas Pateicības rakstus par dalību NATO Labdarības tirdziņā NATO Sharity Bazaar 2023.

Vanšu tiltam sācies remonts

5.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šonedēļ būtiskas korekcijas savos ikdienas maršrutos nācās ieviest visiem tiem Valmieras iedzīvotājiem, kuri bija pieraduši ceļam no Gaujas viena krasta uz otru izmantot Vanšu tiltu.

Ūdenssaimniecība kā nākotnes profesija

3.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdienā pirms Lieldienu brīvdienām Valmieras ūdens bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās viesojās pārdesmit devīto klašu audzēkņi no Cēsu pilsētas un Priekuļu vidusskolām, kā arī no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma Priekuļos.

Ar jauniešiem atvērtām durvīm

27.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ciemojoties Burtnieku jauniešu centrā un sarunājoties ar tā jauno vadītāju, rodas pārliecība, ka viņa katru rītu šeit ierodas ar prieku, ar radošu degsmi, un, stāstot par centrā notiekošo un vietējiem jauniešiem, viņai tiešām deg acis! 

Līdz lentes griešanai nebūs ilgi jāgaida

26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Gandrīz pusotrs gads aizskrējis, kopš 2022. gada 6. decembrī Valmieras Gaujaskrasta vidusskolas-attīstības centra topošās sporta zāles sienā, klātesot izglītības iestādes kolektīvam, Valmieras novada pašvaldības vadībai un būvuzņēmējiem, tika iebūvēta tradicionālā kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Spāru svētki koka dižceltnei Vanagos

19.Marts, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Liesma 1. novembrī bija klāt, kad jaunbūvējamā Latvijas valsts mežu Rietumvidzemes reģiona klientu apkalpošanas centra ēkas pamatos Valmieras pievārtē Vanagos tika guldīta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. 

Jau darītas, bet tagad oficiāli reģistrētas lietas

19.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vairāk nekā divas nedēļas pagājušas, kopš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa sava Valmieras novada apmeklējuma laikā 1. martā svinīgā ceremonijā Sedas pilsētas bibliotēkā atklāja Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru jeb VPVKAC.

57 sporta klubi – nopietna saimniecība!

19.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras novads Latvijā, iespējams, ir viens no sportiskākajiem. Galu galā mums pat starptautisku atpazīstamību regulāri nodrošina BMX braucēji uzreiz no diviem Valmieras klubiem, turpat arī futbolisti, basketbolisti, florbolisti, hokejisti, vieglatlēti, peldētāji, airēšanas slalomisti, tenisisti, badmintonisti... Par situāciju kopumā novadā vislabāk informētais cilvēks, protams, ir RIHARDS ZALTE, Valmieras novada pašvaldības Sporta pārvaldes vadītājs.

Melnā statistika liek aizdomāties

15.Marts, 2024
Rūcamlapa
Laikrakstā

Lai kādas kampaņas, veltītas drošai braukšanai un savstarpējai cieņai satiksmes dalībnieku starpā, atbildīgie dienesti katru gadu arī rīkotu, dzīve rāda, ka nevajadzīgi steidzīgo, pārgalvīgo un vienkārši pilnīgu pofigistu visur un visā Latvijā mazāk nekļūst...

Pozitīvas gaisotnes veidotājs

8.Marts, 2024
Viesis
Laikrakstā

Februārī ikgadējā sporta godināšanas pasākumā Valmieras novada sporta laureāts viņš saņēma balvu Mūža ieguldījums sportā. Apzīmējums, manuprāt, maldinošs, jo Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komandas menedžeris OJĀRS MELDERIS ir vīrs labākajos gados, kurš vēl ilgi dos savu pienesumu Valmieras basketbolam.