Guntis Vīksna, teksts un foto

Vaidavas ezerā viss ir kārtībā

27.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Tā vienā teikumā var raksturot SIA Saldūdeņu risinājumi veiktā pētījuma secinājumus, ar kuriem 14. septembrī Vaidavas kultūras centrā savā prezentācijā klāt­esošos iepazīstināja pētījuma projekta vadītājs Māris Liepiņš. 

Pārvalde, kas novadā atbild par visu

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

2021. gadā administratīvi teritoriālās reforma izveidoja Valmieras novadu, otru lielāko Latvijā. Tajā nekustamā īpašuma apsaimniekošanu nosaka Valmieras novada pašvaldības domes pērnā gada 26. augusta lēmums Nr. 272, ar kuru apstiprināts Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes nolikums. Pēc tā arī strādā Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvalde, ko vada zinīga un pieredzējusi šīs jomas speciāliste Rita Jemšika.

Kad gāzes apkure vairs nav pluss

22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau rit otrais mēnesis, kopš Burtnieku apvienības komand­punkts no Valmieras pagasta Vanagiem pārcēlies uz Burtniekiem. Starp citu, tieši te plānoja sēdēt arī savulaik izveidotā lielā Burtnieku novada pašvaldība, taču kaut kā nesanāca, dikti jau pievilka Valmieras tuvums.

Par cidonijām, raugu un saules paneļiem

22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Valmiermuižas pils parkā atkal bija kārtīgs tirgus burziņš – no tuvienes un tālienes sabraukuši tirgotāji un pircēji raibā pūlī kopā atzīmēja rudens atnākšanu ar Miķeļdienai veltītu Gardu Muti tirdziņu, kurā šoreiz līdzās andelei, meistardarbnīcām un muzicēšanai bija arī zaļi intelektuāls saturs, par ko gādāja kāds ducis divu diskusiju dalībnieku.

Un stāvēs tas vēl 100 gadu!

21.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā ar svinīgām uzrunām un lentes griešanu Strenčos tika atklāts Smiltenes SIA 8CBR tiltu būvnieku rekonstruētais simtgadīgais dzelzs­betona tilts pār Gauju.

No zviedriem vērts pamācīties aprites ekonomiku

20.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā Daibe dabas un tehnoloģiju parkā URDA, klātesot Zviedrijas karalistes vēstniecei Kārinai Hēglundai, notika seminārs Re:waste Aprites ekonomikas izaicinājumi un iespējas.

Enerģētika noteiks visu

20.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Tieši pirms nedēļas Jāņa Daliņa stadiona konferenču zālē notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģiona nodaļas organizētā Vidzemes biznesa diena.

Basketbolā nav laika streikot

16.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Septembris šogad arī Valmierā ir skolotāju un, protams, jaunās basketbola sezonas gaidu laiks. Tāpēc Liesmā šodien savā ziņā divi vienā – Bertānu Valmieras basketbola skolas direktors un basketbola komandas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris ROBERTS ZEILE. 

Cik pamatotas ir izmaksas?

13.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Patlaban VAS Valsts nekustamie īpašumi (turpmāk VNĪ) izvērtē izmaksu pamatotību pilnsabiedrības SBSC iesniegtajam Valmieras drāmas teātra rekonstrukcijas projekta sadārdzinājumam. Kapitālsabiedrība turpinās īstenot iesākto teātra ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projektu, apskatot vairākus iespējamos scenārijus, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Jau gandrīz viss kārtībā

13.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Kas to zina, kā būtu ar Autotransporta direkcijas pēdējo un, cerams, galīgo iznācienu konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2033. gadam, septembra sākumā izziņojot uzvarētājus septiņās atlikušajās reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļās, ja ne 1. oktobrī 14. Saeimas vēlēšanas.

Ne tikai Saules pilsētā

9.Septembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Divu dienu izbrauciena uz Lietuvu pirmais mērķis ir Pakrojas muiža netālu otrpus robežai – kolēģe Māra ar savu ekskursijas atstāstu  ir sakacinājusi arī mūsu ģimenes lielās un mazās dāmas. Laižam apskatīt Sapni vasaras naktī dienas gaismā.

Seda – izaicinājums "Valmieras Namsaimniekam"

6.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau laikus tika izziņots, ka Valmieras novada Sedas namus pēc iedzīvotāju aptaujām, kopsapulcēm un atbilstoši māju iedzīvotāju balsojumam no 1. septembra apsaimniekos novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA Valmieras Namsaimnieks. Iepriekš Sedā namus apsaimniekoja SIA Jumis.

Koka glaudītājs

12.Augusts, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

Jau daudzas reizes esmu teicis, ka īsts Eldorado Vīru lietām ir teju vai katrs amatnieku tirdziņš tuvākā vai tālākā apkārtnē, kurā man nākas pabūt.

No "Annas mājas" uz "Marijas māju" (1)

4.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2021. gada pavasarī Valmieras novada būvfirma SIA Sanart sāka un šī gada 29. aprīlī nodeva pasūtītājam VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca pabeigtu vērienīgu pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbu projektu slimnīcas stacionāra 1. nodaļas ēkā jeb tā sauktajā Annas mājā.