Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Rada vajadzīgas lietas un iespējas

29.Septembris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Kvalitatīva laika pavadīšana dienas centrā un prasmju apguve specializētajās darbnīcās ir 26 jauniešu ar garīga rakstura traucējumiem ikdienas iespēja, kas viņiem pieejama fondā «Iespēju tilts». Fonds jaudīgi nodrošina esošos pakalpojumus un meklē jaunus ceļus attīstībai un darbības paplašināšanai.

Laimas mirkļi radīšanas acī

29.Septembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Aizvadītajā sestdienā rīta pusē rakstniece Laima Kota tikās ar lasītājiem Valmieras bibliotēkā. Turpat ar mākslas cienītājiem un izpratējiem pēcpusdienā tikās māksliniece Laima Kota.

Mākslīgais intelekts un digitalizācija – svarīgi šodien un rīt

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Ir jau zināmas, tradicionālas lielās uzņēmējdarbības jomas, kurās vairāk vai mazāk viss rit savu gaitu. Šoreiz paraudzīsim, kas jauns biznesa asnu dobītē, par kādu varam uzskatīt LIAA Valmieras biznesa inkubatoru. Par aktuālāko šodien un arī dažu labu rītdienas ieceri stāsta inkubatora vadītājs JURIS ČEIČS.

Izaudzē bērnības garšu

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Tonnām Latvijā audzētu ābolu pašlaik nonāk saimniecību noliktavās, lai pavisam drīz tos realizētu tirgos, lielveikalos un vestu uz mācību iestādēm. Divi lieli Valmieras novada ābolu audzētāji iesaistījušies Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «Zelta ābele».

Novada laukos ir stabilitāte

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

«Mēs varam sevi ar visu apgādāt, esam nodrošināti, un to ir svarīgi apzināties,» uzsver Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras biroja vadītāja DAIGA SILIŅA, jautāta, vai tikai dabas apstākļi, vai arī ģeopolitiskā situācija pašlaik varētu ietekmēt lauksaimnieku ikdienu. Speciāliste ir pārliecināta – ja Latvijai būtu jāpārvar kāda krīzes situācija, tad ar saražoto pārtikas daudzumu, kas izaug un tiek novākts Valmieras novadā, pietiktu arī plašākam reģionam.

Iekļaušanas stāsts kļuvis personīgs (1)

22.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Deinstitucionalizācija (DI) pirms dažiem gadiem bija apgūstams jēdziens, kas patiesībā bija īsts mēles mežģis, izrunājot un arī izpratnes līmenī.

Saimes galds sanācis pārbagāts

22.Septembris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

«Pats savam saimes galdam» ir Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīta programma, kas dod iespēju darbīgiem un rosīgiem cilvēkiem savā zemes pleķītī izaudzēt savai ģimenei vajadzīgo. 

Zemē nenomestais laiks

22.Septembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Viena no retajām dubultcimdu adītājām ir valmieriete RUTA BIRĢELE-PRANCĀNE. Viņa piekrīt, ka ir jābūt rokdarbniecei, lai sajustu dubultā pāra tapšanas grūtumu un reizē skaistumu, bet vēl svarīgāk ir gribēt iemācīties. Jaunā apgūšana ir Rutas dzīves sāls. 

Tur roku uz notikumu pulsa

22.Septembris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Izglītības nozarē pārmaiņu, satraukumu, problēmu un arī risinājumu meklējumu netrūkst. Par izdarīto un vēl darāmo trešdien diskutēja mācību iestāžu un arodorganizāciju vadītāji, arī Valmieras novada pašvaldības pārstāvji. Valmierā notika ikgadējā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Valmieras novada arodorganizācijas padomes sēde.

Katram vilcienam savs šarms

19.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Stāstu par vilcienu satiksmes izmantošanu sākšu ar senāko. Iepazīšanās ar Gulbenes- Alūksnes bānīti pērnajā vasarā izvērtās ļoti interesanta, jo ne tikai braukšana ir stilīga, bet arī visi notikumi, ko gulbenieši un alūksnieši ap bānīša stāstu veidojuši.

Viena kurpe zila, otra zaļa

19.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien pa Latviju un arī Valmieru daudzi staigāja dažādās kurpēs. «Dažādo kurpju diena» ir akcija, kuras laikā katrs no mums aicināts pievērst uzmanību gribēšanai un varēšanai pieņemt dažādību, sekmējot iekļaujošu sabiedrību.

Tomāts atkal godā celts

5.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļos notika tradicionālie Tomātu svētki. Septīto gadu tie notiek augusta nogalē un pulcē čaklākos tomātu audzētājus, kā arī ļaužu tūkstoši šos svētkus apmeklē.

Smeldzīgie svētki kara laikā

5.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

24. augustā Brenguļu alus sētā norisinājās Ukrainas Neatkarības dienai veltīti svētki. Kopā bija aicināti Valmieras novadā un tuvējā apkārtnē šobrīd dzīvojošie Ukrainas iedzīvotāji, ukraiņu draugi un ikviens, kurš vēlējās iepazīt ukraiņu kultūru, nogaršot tradicionālos ukraiņu ēdienus, piedalīties aktivitātēs vai iegādāties bērnu veidotos kārumus, rotaslietas un citas preces.

Skaisto jubileju svinēs uz skatuves

18.Augusts, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Rīt, 19. augustā, 80 gadu dzimšanas diena Valmieras teātra aktierim Rihardam Rudākam, savējo lokā sauktam par Riču vai Ričiņu. Vairāk kā 50 skatuvei atdotajos gados Rihards Rudāks nospēlējis simtiem dažādu lomu, par kurām iegūtas gan nominācijas, gan balvas Latvijas Teātra gadskārtējās skatēs. 

Dota iespēja «balsot ar maciņu»

18.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pirkt vai nepirkt Krievijā ražoto, ir principiāla izvēle. Varam iztikt bez Krievijas precēm. Jā, bija viņiem labi bērnu apavi, bija kaut kas labs no kosmētikas un varbūt pat nedaudz lētāk, bet bija...

Bērns jāliek izglītības procesa centrā

16.Augusts, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Lai veicinātu augstvērtīgu izglītību katram Latvijas bērnam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā izglītības iestāžu dibinātājiem – pašvaldībām – kompleksus risinājumus, kas būtu jāievieš visā izglītības ekosistēmā. 

Saules spēku saņemsim pa vadiem

16.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļos atklāta lielākā saules elektrostacija Latvijā. Investējot sešus miljonus eiro Latvijas kapitāla, uzbūvēta saules elektrostacija, kas nodrošinās elektroenerģiju 4000 mājsaimniecībām.