Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Kara un līduma dūmi

27.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

«Kāpēc jūs nerakstāt par to, ka kara dūmi piesārņo pasauli,» telefonsarunā teica Spodrītes kundze no Līčiem. Pirmā doma, kas bija manā prātā,  – ka cienījamā un reizē arī cienījama vecuma kundze vēlas paust kādu apcerīgu domu par to, cik karš un tajā piedzīvotais ir postošs, bet cilvēks, kurš dzīvojis Otrajā pasaules karā, man tiešām centās iegalvot, ka pasaule ir vienkārši traka, ka simtiem miljardus tagad iedos šau­jampulverim un kara dūmu būs vēl vairāk.

Divi gadi šausminošā karā

27.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

24. februārī apritēja divi gadi, kopš sācies Krievijas pilna apmēra agresijas karš Ukrainā. Valmierā dzīvojošie ukraiņi un iedzīvotāji, kuri atbalsta un jūt līdzi notiekošajam, sestdien tikās īpašā pasākumā.

Vienā upē divreiz neiekāpsi

23.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Es jums atzvanīšu, jo esmu darbā,» sacīja Jūlija Horbačova, un es nodomāju, ka, redz, ir arī Ukrainas cilvēkam tāda pati ikdienas steiga, aizņemtība kā mums visiem. Tas jau labi! 

Jaunieši domā un rada

21.Februāris, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Valmierā jau desmito reizi notika Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums «CITS BAZĀRS». Sestdien tirdzniecības centrā «Valleta» dažādus un interesantus, pašu veidotus produktus un tehnoloģijas piedāvāja darbīgi jaunieši no daudzām Latvijas mācību iestādēm.

"Jāzepu" apbalvo kā labāko

20.Februāris, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Desmit kategorijās apbalvoti «Kilograms kultūras 2023» laureāti. Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kategorijā «Teātris» saņēmusi Valmieras teātra izrāde «Jāzeps un viņa brāļi».

Nātres arī mirušas dzeļ

20.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Katru no mums piemeklē sajūta, ka negribas, nesanāk, ir grūti. Kaut kas ir netaisnīgi, kaut kas nav kārtībā, kāds cits vainīgs un vairāk negribas...

Dzīva un laimīga

16.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Marija jeb Gerda, jo tāds ir viņas segvārds, ir viena no Ukrainas «Azov» vienības. Viena no varoņiem, kas aizstāvēja Mariupoli, nonākot aplenkumā «Azovstaļ» rūpnīcā un pēc tam gūstā. Karā viņa bija varone, gluži tāpat kā viņas biedri un komandieri. Pēc gūsta viņa nezināja, kā ir būt laimīgai, jo pēc bada, spīdzināšanas, sāpēm un draudiem bija zaudējusi spēju just. 

Izvēli izdarīja skolas gados

14.Februāris, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Valmieriete Megija Livke mācījusies Valmieras Viestura vidusskolā un Valmieras tehnikumā, bet tagad, kad viņa pa pilsētu dodas pastaigā kopā ar trim vai četriem bērniem, viņa zina, ka ir pusceļā uz augstāko izglītību, kas būs pirmsskolas skolotāja profesijā. 

Pilsētai tuvi un tāli (1)

14.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novadā februārī ir plānotas deviņas iedzīvotāju tikšanās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, deputātiem, pašvaldības atbildīgo jomu un nozaru speciālistiem. Šāda tikšanās jau notikusi arī Kauguru, Brenguļu un Trikātas apvienībā.

Atkarību posta aplis

14.Februāris, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Atkarības ietekmē attiecības un ģimeni, radot materiālus riskus un garīgus zaudējumus, arī vardarbību, sāpes vai ciešanas.

Direktori dalās pieredzē

7.Februāris, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Vispārējās izglītības iestāžu vadītāji, kas vēlas izzināt citu pieredzi un uzlabot komandas darba organizēšanas prasmes, mācās Jauno direktoru skolā.

Gaismu saspēles vadītājs

2.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

«Divus mēnešus režisors strādā, mēģina izrādi, es labprāt aizbraucu un apskatos, bet man tāds aktīvais darba posms ir desmit dienas līdz pirmizrādei,» saka gaismu mākslinieks NIKS CIPRUSS.

Palīdzēts pusmiljonam bēgļu (1)

2.Februāris, 2024
Sabiedrība
Laikrakstā

Ir noslēdzies biedrības «Tavi draugi» līdz šim apjomīgākais, ilgstošākais un sarežģītākais projekts, kas tika uzsākts 2022. gada septembra beigās Latvijas – Krievijas pierobežā, nodrošinot atbalstu Ukrainas karā cietušajiem uzreiz pēc robežas šķērsošanas.

Pateiktā vārda jutīgums

31.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

«Visas skolas nenosargāsim, jābūt reāliem. Taču pats svarīgākais, ka sabiedrība ir aktīva, tai rūp savas skolas.

Lauku skolām ir jābūt

31.Janvāris, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Pirmdien pusdienlaikā notikušajā akcijā «Skolām būt!» piedalījās daudzas mācību iestādes Latvijā, īpaši lauku skolas reģionos, kuras savu turpmāko darbības ceļu vēl nezina. Vairākas Valmieras novada mācību iestādes solidarizējās ar kolēģiem, uzsverot, ka laukos skola ir attīstības stūrakmens. 

Vērtīgo trauku pasaule

26.Janvāris, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Pārskatot vecvecāku bufetes, mēs atrodam traukus, kas tagad šķiet īpaši, un tad mēs uzzinām, ka ļoti daudz no šī trauslā skaistuma tapis tepat Rīgā.