Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Dzīvesstāstu pētniece – Valmieriete 2022

25.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Par nenovērtējamo darbu, sarakstot grāmatu Valmieras Mūzikas skolai simtgadē «Dzīvesstāsti nošu līnijās», veicot mutvārdu vēstures pētījumu, iemūžinot Valmieras Mūzikas skolas skolotāju dzīvesstāstus, kas ir stāsti arī par mūzikas izglītības attīstību Valmierā, dzimtu stāsti, apbalvojumu «Valmieras novada Gada cilvēks» saņēma grāmatas autore, pētniece AGITA MAČUKA.

Jāņparks zeļ un plaukst

25.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Apbalvojums «Valmieras novada Gada cilvēks» tika piešķirts Vidzemes Augst­skolas lektorei un pētniecei, Jāņparka iedzīvotāju iniciatīvas grupas aktīvistei ANNAI BROKAI.

Neredzamie Latvijas pilsoņi

25.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien sanāk rakstīt par teātri. Taču te manas pārdomas ne vairs par svētkiem un balvām, bet par katras izrādes aktualitāti. 

«Spēlmaņu nakts» piedzīvota

25.Novembris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«No sirds apsveicam un lepojamies,» trešdienas vakarā izskanēja vairākkārt, uzzinot, ka Valmieras teātris par 2021./22. gada sezonā paveikto iegūst «Spēlmaņu nakts» balvas. 

Bērnudārzā apgūst drošo internetu

23.Novembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Tehnoloģiju uzņēmums Tet īsteno sociālo iniciatīvu «Tet skoliņa bērniem», un skoliņas nodarbības nupat notikušas arī Valmierā, viesojoties pirmsskolas izglītības iestādē «Vālodzīte».

Uz darbu par saviem līdzekļiem

10.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar savu mašīnu ik dienas nobraucot vairākus desmitus kilometru, uz darbu dodas skolotāji, kas strādā Valmieras novada pamatskolās. Lielu daļu darba samaksas pedagogi iztērē ceļa izdevumos. 

Labiekārtos Mūrmuižas parku

10.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mūrmuižas parka teritorijā ir iestaigāta gājēju taka, kas ir ne tikai iemīļota cilvēku pastaigu vieta atpūtai dabā, bet arī dzīvojamo zonu savienojošs gājēju maršruts.

Svinēs Latvijas brīvību

10.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Novembri īpašu dara divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lāčplēša diena, un 18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena. 

Pircēji taupa. Šokolādi pērk mazāk

10.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts svētki, Ziemassvētki, gadu mija un Valentīndiena ziemas vidū būtu gardu, pašmājās gatavotu saldumu laiks. R Chocolate šokolādes gardumu ražotnē, kas strādā Trikātā, tomēr domā, ka gardajiem pirkumiem cilvēki tērēs daudz mazāk. 

Augstskola ir magnēts

28.Oktobris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola ir jauna, pērn tā svinēja 25. dzimšanas dienu. Matemātiskos aprēķinus turpinot – teju visu šo laiku ar augstskolu kopā bijusi tās jaunā rektore AGNESE DĀVIDSONE. Valmiera un augstskola viņu sevī ievilkusi, un tagad vietai, kas Agnesei tik daudz devusi, viņa gatava dāsni atdarīt. 

Ukrainu varam sasildīt

26.Oktobris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Līdz 31. oktobrim notiek akcija «Sasildi Ukrainu». Aicinājums ir tiešs – lūgums ziedot lietošanai derīgas, labā tehniskā stāvoklī esošas sildierīces, nogādājot tās uz ZAAO apsaimniekotajiem Eko laukumiem.

Jaunieši izvēlas biznesa vidi

25.Oktobris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Vai par uzņēmēju var kļūt skolas laikā? Skolēnu mācību uzņēmumos (SMU) nodarbinātie ir pārliecināti, ka daudzus vaļaspriekus, radošas idejas var pārvērst peļņas avotā. SMU pieredze to palīdz izdarīt.

Pilnvērtīga skolas dzīve

21.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ir rudens un pārgājieni, skolēnu ekskursijas, profesiju izpēte klātienē un novada sporta infra­struktūras iepazīšana, vieskolektīvu uzstāšanās un vieslekcijas mācību iestādēs.

Svarīgi neizšķīst pelēcībā

19.Oktobris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

«Es nevaru sevi iedomāties bez šīs skolas. Droši vien, ka vajadzīgs laiks,» ir vaļsirdīga Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktore Agita Zariņa- Stūre. Viņa pati šeit ieguvusi vidusskolas izglītību, tad atgriezusies, lai strādātu par skolotāju, un aizskrējuši arī 16 gadi direktores amatā.

Augstskolai jauna rektore (1)

14.Oktobris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Trešdien notikušajās rektora vēlēšanās par Vidzemes Augstskolas rektori tika ievēlēta asociētā profesore, vadošā pētniece, līdzšinējā Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne Agnese Dāvidsone.

Labie darbi turpinās

12.Oktobris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Tradicionālā «Labo darbu nedēļa» it kā aiz muguras, bet laba darīšana, otra atbalstīšana un palīdzēšana turpinās. 

Vējā plandošā telts

12.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

«Tev ir tikai jāgrib būt tur,» saka tie, kas jau visai ilgi brīvprātīgi palīdz uz Latvijas –  Krievijas robežas, uzņemot Ukrainas kara bēgļus.