Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Tālivalža svētku fotomirkļi

10.Jūlijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ķēniņš Tālivaldis nāca ar stāstu un vēstījumu no viduslaikiem, bet svētku rosība Trikātā bija liela, un tiem nemanot piezagās arī šodienas dvesma. Ķēniņš svētkos tika iepriecināts ar dziedāšanu, dejām, andelēšanos un sportošanu.

Izstādēs skaistums un dažādība

9.Jūlijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trikātas kultūras centrā skatāmi tautas lietišķās mākslas studijas «Trikāta» darinājumi un mākslinieces, mākslas profesores Baibas Vaskas ziedu gleznu izstāde, bet «Depo» zālē var aplūkot mednieku kluba «Trikāta» medību trofejas.

Prezidentam dziedāja mūsu senioru kolektīvi (1)

5.Jūlijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vienīgais Latvijas senioru vīru koris «Baltie bērzi» un senioru vokālais ansamblis «Dziesmotā senatne» šo nedēļu sāka īpaši. Pirmdien viņi ciemojās Prezidenta pilī un dziesmās valsts augstākajai amatpersonai vēstīja par Latvijas skaistumu un cilvēku spēku.

Dzīves upe ir pārsteidzoša

21.Jūnijs, 2024
Viesis
Laikrakstā

Vasaras Saulgriežos un Jāņus gaidot, saruna ar latgalieti. Dzīves upes plūdumā viņa ļāvusies mīlestībai, tāpēc tagad ir vidzemniece. INGA GRĪNBAUMA mīl latvisko, mūsu tradīcijas, mīl grāmatas, to lasītājus un bērnus.

Aizvadīta izcila simtgades sezona

21.Jūnijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā svētdienā, pēc pēdējās šīs sezonas izrādes «Daliņš», Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pagaidu mājvietā «Kurtuve», lai atzīmētu simtgades sezonas noslēgšanos.

Spēcīgais latvieša kods

14.Jūnijs, 2024
Viesis
Laikrakstā

«Šeit ļoti augstu vērtē dzimtas saknes, katrā latviešu mājā ir izpētīts dzimtaskoks, pat izdotas grāmatas.

Laime jāatrod sevī

14.Jūnijs, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Kaut varētu tā, kā var no dziju gabaliņiem radīt kaut ko brīnumainu, kaut varētu tā no atlikušā mūža!» šī ir tikai viena no domātājas un cimdu mākslinieces Jettes Užānes pārliecībām.

Skaidrīte un Ričs – Zelta fonds!

12.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadīts tradicionālais Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) rīkotais Teātra Zelta fonda dalībnieku godināšanas vakars, kas norisinājās Latvijas Nacionālās operas un baleta namā. Šogad Zelta fondā uzņemti Valmieras teātra ilg­gadējie aktieri Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.

Vieta, kur pilis līdz ceļiem

11.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jūlija vidū apritēs vien gads, kopš apmeklētājiem tika atvērts MiniCiems. Vidzemes pilis un muižas miniatūrā jau paspējuši apmeklēt interesenti no visām Latvijas malām, un komplimentus bārsta arī ārzemju ceļotāji.

Zemeņu raža galā, bet priekšā aveņu laiks

11.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trikātas puses zemnieku saimniecībā «Jaunapsītes» audzētās zemenes jau būs notirgotas un apēstas, bet darba pilnas rokas būšot līdz pat valsts svētkiem, kas novembrī. Priekšā vasaras un rudens aveņu gatavošanās, lasīšana un realizēšana. 

Prom no pilsētas!

4.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ja virsraksta sauklis jāizvēlas tikai uz atvaļinājuma laiku, tad tā noteikti ir iespēja, kuru neizmantot pat būtu grēks, bet, ja tā ir izvēle uz nākamajiem dzīves gadiem, tad jārēķinās ar izaicinājumiem. 

Galvenā tēma – DZĪVĪBA

31.Maijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Izziņota devītā Valmieras vasaras teātra festivāla programma. Festivāls šogad notiks no 2. līdz 4. augustam, un gaidāmas astoņas pirmizrādes dažādos spēles laukumos pilsētā un ārpus tās robežām.

Šķietami mazsvarīgais ar lielo svaru

28.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Eiropiešiem būs dota iespēja balsot par savu nākotni – tā ir frāze, kas izskan, kurai it kā nepievēršam nozīmi, bet tajā ir milzīgs svars. Kāda būs Eiropas nākotne?

Nemiera gars vārdā Selga

24.Maijs, 2024
Viesis
Laikrakstā

Darīt ļoti atbildīgu un tajā pašā laikā neatkārtojami skaistu darbu – būt klāt cilvēka dzimšanas brīdī – šī privilēģija un reizē grūtums ir bijis SELGAS VIRSKŪNAS dzīves aicinājums.

Personiskajā pieredzē tapis atbalsts

24.Maijs, 2024
Sabiedrība
Laikrakstā

«Liesma» pirms nedēļas rakstīja par to, kādi pakalpojumi cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem izveidoti un tiek attīstīti Smiltenē. Viss notiek daudzfunkcionālajā atbalsta centrā «Īve», bet rūpi par pakalpojumu saturu tur biedrība «Cerību spārni».