Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Energoneatkarību piedāvā daba

29.Marts, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Speciālisti Latvijas meteoroloģiskos apstākļus uzskata par piemērotiem alternatīvo energoresursu izmantošanā, it sevišķi ņemot vērā globālās sasilšanas efektus – aizvien sausākas vasaras, spēcīgākas vēja plūsmas un vētras. Par alternatīvās enerģijas veidiem uzskata vēja, saules, biomasas un ģeotermālo enerģiju. Šajā publikācijā stāsts par to, kā ietaupīt resursus, izmantojot saules enerģiju pašpatēriņam, un par biomasas granulām, kas lētākas patēriņā, bet izejvielas iegūšana palīdz arī sakārtot apkārtējo vidi.

Uz jauniešu pleciem būs zemeslode (1)

29.Marts, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Cilvēka izraisīta globālā sasilšana jau ir radījusi vairākas novērotas pārmaiņas klimata sistēmā. Pārmaiņas ietver sauszemes, okeāna temperatūras paaugstināšanos, kā arī biežākus karstuma viļņus lielākajā daļā sauszemes reģionu, turklāt tie kļuvuši arī ilgāki.

Pagātne, kas atgriezusies

24.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Sibīrijas ceļus gājušie mums vienmēr atgādināja, ka bijušas sāpīgas lappuses vēsturē, kuras latvieši nedrīkst aizmirst. Tās ir deportācijas, ko piedzīvoja tūkstošiem cilvēku 1941. un 1949. gadā.

Kuģis jāatstāj ostā

22.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļu sākumskola darbojas kopš 1992. gada. Tolaik vietējie iedzīvotāji teikuši, ka vajag pašiem savu skolu. Tagad rit sākumskolas pēdējie pāris mēneši. Jaunajā mācību gadā skolas durvis nebūs slēgtas, jo telpās darbu turpinās pirmsskola, bet skolēnu čalas vairs neskanēs. «Liesmas» saruna ar Brenguļu sākumskolas direktori SANDRU KAUFMANI.

Mājās pužļu bibliotēka

17.Marts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Ja es tagad skaitītu kopā visas nopirktās, saliktās un jau tālāk atdotās puzles, tad būtu daudzi desmiti,» saka Sarmīte Bauģe. Viņa ir valmieriete, kura jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā, Forkarbijā, kas ir ciemats netālu no Upsalas, bet aizraušanās, kas tagad aizņem lielu daļu brīvā laika, ir cieši saistīta ar došanos turp un mājup pa jūras ceļu. 

Ielāpu liek uz ielāpa

17.Marts, 2023
Tēma
Laikrakstā

Tas viss, kas notiek Latvijas izglītības sistēmā, ir stāsts par nesakārtotu namu. Vajadzība pie vajadzības, tad pārmaiņa uz pārmaiņas un vēl lielākas reformas, un jauni mācību modeļi. Tas viss apstākļos, kad pedagogu vakanču tabulā Latvijā ierakstīts skaitlis 830, kad notiek skolu tīkla optimizācija, kad joprojām nav skaidrs, vai un kādu algu pielikumu saņems dažāda līmeņa pedagogi jau no 1. septembra. 

Brīvlaikam pievieno saturu

15.Marts, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Šonedēļ skolēni atpūšas no ierastā, baudot pavasara brīvlaika nedēļu. Valmieras Jaunatnes centrs «Vinda» piedāvā daudz atvērto bezmaksas nodarbību. 

Devēju pietiek, bet grābēju arī

10.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Cilvēks ātri apaug ar lietām. Apaug taupītāji, bet tie, kam vien­alga, kas zina, ka aizies un paņems, tās izmet vieglu roku. Tā dara arī ar līdzcilvēku ziedoto. 

Ažiotāža situsi augstu vilni

8.Marts, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Nedēļas laikā gandrīz visas pirmklasnieku vietas Valmieras skolās ir aizņemtas. Ažiotāža bijusi tik liela, ka vislielākais pieteikumu skaits saņemts jau 1. martā.

Kas es esmu?

3.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pusaudžu galvās ir apjukums, saka psihologi, kuru kabinetos tagad bieži vēl nenobriedušās personības jautā: «Kas es esmu?»

Teici, teici, valodiņa...

1.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms 150 gadiem 22. februārī (pēc tobrīd vēl lietotā Jūlija kalendāra 10. februārī) Kauguru pagastā piedzima kāds zēns. Viņam deva vārdu Jānis. Aizvadītajā nedēļā valodnieku, baltistu, pedagogu Jāni Endzelīnu godināja skaistajā jubilejā. 

Sirdī esmu vīziste

1.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā saka Kauguru pagasta amatierteātra «Vīzija» aktrise JOLANTA PINKULE. Jolanta rudenī tika atzīta par labāko amatierteātru aktrisi Latvijā, ieguva arī augstāko novērtējumu amatierteātru festivālā, un nupat «Vīzijā» noticis tradicionālais iekšējais balsojums, nosakot iepriekšējā gada izcilnieku. Teju vienbalsīgi par pašu jaudīgāko kolēģi nosaukuši Jolantu.

Kara beigu sākumā

24.Februāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kāpēc sākās karš? Cik ilgi vēl jācieš Ukrainai? Jautājumi, kurus nepārstājam uzdot gada garumā. Kāds bijis šis laiks un kāds vēl mums priekšā? Kā vēsturē pētīs un vētīs 21. gadsimta karu Eiropā? Plaša tēma sarunai ar vēsturnieku, pētnieku, asociēto profesoru un Vidzemes Augstskolas padomes locekli GATI KRŪMIŅU.