Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Melns un balts

7.Janvāris, 2022
Tēma
Laikrakstā

Ir reizes, kad nesanāk pelēks, jo kopā krāsas nedrīkst jaukt. Šoreiz runa pat ne par krāsām, bet par cilvēkiem. Viņu melno un balto dabu. Cilvēks spēj būt piķa melnumā, melni nežēlīgs un turpat blakus otrs – balts. Balti ir cilvēki, sirdī balti, kuri, spītējot pasaules neizpratnei, glābj mocītu bērnu kailo dzīvību. 

Jauni darba meklētāji

5.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

«Esmu ar mazu bērnu, meklēju darbu», «Esam ģimene, kas palikusi bez regulāriem ienākumiem», «Paliku bez darba, tāpēc piedāvāju jums nopirkt pašas gatavotas rotas», un līdzīgs ieraksts, ka, paliekot bez darba, ir beidzot laiks ķerties pie gleznošanas un vēlme arī darbus pārdot, jo vajag naudu.

Bērni grib labu pasauli

30.Decembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Spītējot laikam, kas daudzus tik ļoti nogurdinājis, bērni dzimst. Mazāk, nekā gribētos un vajadzētu Latvijai, bet viņi joprojām sevi pasaulei piesaka. Gadumijas saruna ar Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsārstu GINTU LAPIŅU.

Dziļums iekvēlina sirdi

23.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ziemassvētku laikā, tuvojoties gadu mijai, mēs meklējam īstos vēlējumus, īstos vārdus, īstās domas, un mums gribas kaut ko apņemties...

Apsolīt un pildīt

23.Decembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Ja Mīlestība tiešām uzvar pasauli, tad šis stāsts ir par to. Zaudējuma sāpes un nepadošanās. Mīlēt pāri dzīvības un laika robežai. Kristīne Spirģe no Jaunpiebalgas liek noticēt, ka cilvēks to spēj.

Meitēns, kam izdodas uzvarēt

22.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms pāris gadiem Kristīne Odrija satika mammu, tēti un brāļus. Tagad mamma Liene saka, ka gatava uzlidot kosmosā, lai tikai meitiņai viss būtu labi. Ārsti un eņģeļi arī piecgadniecei palīdz. 

Latvieši triumfē ideju konkursā

22.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Baltijas jauniešu ideju konkurss «Solve for Tomorrow» noslēdzies ar Latvijas komandas uzvaru – skolēni prezentēja platformu, kurā jaunieši varētu atrast darbu vasarā vai papildu nodarbošanos skolas laikā.

Latvijā ir Rūķu reģistrs

22.Decembris, 2021
Pie mums un citur
Laikrakstā

Šis ir Rūķu laiks, un viņi gaida ciemos. Izrādās, Latvija ir pilna ar darbīgiem rūķiem – no meža iznākušiem, no pasakām izkāpušiem, kas aicina draugos.

Prastu ļaužu bars

22.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kādreiz ir grūti pateikt, ko tiešām tu gribi, bet tajā pašā brīdī kā melns uz balta ir skaidrs, ko patiešām negribi. Un man negribas, lai Latvijā ar likumu un kārtību saprot deģenerātu lēkāšanu pa mašīnu jumtiem, piedzērušu veču muldēšanu un nogribējušos pusaudžu seksuālo vēlmju izkliegšanu krievu valodā. Vai prasts ļaužu bars ir mana Latvija?

Gādāt dāvanas pie vietējiem

16.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Medus, vaska sveces, rokdarbi, šokolādes konfektes, ozolkoka dēlīši, dabīga kosmētika – plašs piedāvājums no vietējiem ražotājiem, lai savējos iepriecinātu ar tuvu mājām tapušām dāvanām.

Dodas pārgājienos un pēta ēdienkarti

16.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā» ir projekts, kura laikā vietējie un viesi var piedalīties apkārtni izzinošos pārgājienos un attālinātās lekcijās, kur zinoši speciālisti skaidro veselīga uztura būtību. 

Ir cilvēks, nevis diagnoze

16.Decembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Var dzirdēt jautājam: kāpēc agrāk nebija cilvēku ar invaliditāti? Vai tiešām bija bērni un jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem? Vai kāds ar garīgās attīstības traucējumiem uzdrošinājās meklēt darbu? Tur jau tā lieta, ka neuzdrošinājās. Bet cilvēki ar invaliditāti dzīvoja – dzīvokļa četrās sienās, pansionātos, sociālās aprūpes centros. Pēc iespējas tālāk no sabiedrības acīm. Ir labi, ka Latvijas sabiedrība mainās. Mēs soli pa solim mācāmies pieņemt atšķirīgo, bet joprojām tāls ceļš mums ejams.

Gaiša noskaņa skolā

15.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Mācību iestādes pašlaik pošas baltā un krāsainā svētku rotā, uzskatot, ka tā noteikti vairojas prieks. 

Bērni un skolēni ziedo patversmei

15.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

«Atsaucoties uz aicinājumu šajā mācību gadā katrai klasei izdarīt kādu krietnu darbu sabiedrības labā, arī mēs – 10.a klases skolēni un klases audzinātāja – nolēmām iesaistīties.