Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Kur pazūd ūdens?

24.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ja tā filosofiski šo jautājumu mēģinām atbildēt, tad loģiskākais spriedums būtu – kādā caurumā... Iespējams, tieši tā šodien var raksturot situāciju, kāda izveidojusies Valmierā virs slūžām pie tiltiņa uz Beātes ielas.

Būtiski lēmumi par ZAAO attīstību

21.Maijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

SIA ZAAO 2024. gada kārtējā dalībnieku sapulcē, kas 10. maijā notika Dabas un tehnoloģiju parkā URDA, tika apstiprināti nozīmīgi lēmumi, kas ietekmēs uzņēmuma nākotnes darbību. Tā būs uzņēmuma reorganizācija. Tāpat tika apstiprināta uzņēmuma 2023. gada peļņas sadale.

Kultūrvides cena

17.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šis laiks Latvijā nav vienkāršs. Iespējams, ka uz mūsu valsts kopējā naudas maka biezumu kādu iespaidu atstāj arī Krievijas militārā agresija Ukrainā, taču vairāk, manuprāt, tās ir sekas mūsu pašu saimniekošanai savā valstī.

"Moto Pavasarī 2024" Valmierā

14.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdienas rīts mūspusē bija pavasarīgi saulains, tomēr ar gana asu vēju. Taču tas netraucēja motociklistiem no tuvienes un tālienes – gan pa vienam, gan lielākās un mazākās grupās – doties Vidzemes industriālās galvaspilsētas Valmieras virzienā.

"Valmiermuižas alum" pērn – dubultota peļņa un jauns apgrozījuma rekords

30.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Alus darītava Valmiermuižas alus pērn piedzīvojusi vēsturiski veiksmīgāko gadu: tās apgrozījums 2023. gadā audzis par 34%, sasniedzot rekordu – 9,53 miljonus eiro, bet alus darītavas peļņa bijusi 193 tūkstoši eiro. Lai arī pērn kopējais Latvijā izbrūvētā alus apjoms samazinājies par 15%, Valmiermuižā izbrūvēts par 11% vairāk alus nekā iepriekš. Tas panākts ar 111 darbinieku kuplu saimi, nodokļos samaksājot 2,8 miljonus eiro.

Ķecerīgas domas pēc Lielās

30.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, netrāpījās man šogad nule aizvadītajā svētdienā vai arī vakarrīt ziņās informācija, cik atkal kārtējās Lielās Talkas laikā pa visu Latviju savākts maisu ar atkritumiem.

Medaļas skaita pavasarī!

24.Aprīlis, 2024
Sports
Laikrakstā

Ir teiciens par to, ka cāļus skaita rudenī. Par vistu un gaiļu dzimtas turpinājumu – pareizi. Taču tāpat pareizs ir apgalvojums, ka basketbolā Latvijā medaļas skaita pavasarī.

Kas ierobežos grafiti "ekshibicionistu" patvaļu?

19.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Valmieras daudzdzīvokļu namu kvartālā četrstūrī starp Kārļa Baumaņa – Georga Apiņa un Rīgas – Beātes ielām šopavasar daudzām mājām uz sienām parādījušies krāsaini zīmējumi, kas tapuši, izmantojot krāsu baloniņus.

Valmieras regbija klubs "Fēnikss" pārbauda varēšanu Spānijā

16.Aprīlis, 2024
Sports
Laikrakstā

Pirms 2024. gada Latvijas un Baltijas regbija čempionāta, kas sāksies aprīļa beigās, Valmieras regbisti devās uz Spānijas pilsētu Saragosu, kur no 13. līdz 20. martam aizvadīja divas pārbaudes spēles pret vietējā regbija kluba ar līdzīgu nosaukumu – Fénix Club de Rugby Zaragoza – komandām.

Ir raksturs, ir uzvara!

16.Aprīlis, 2024
Sports
Laikrakstā

Piektdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti Pafbet LBL čempionāta ceturtdaļfināla sērijas otro maču – šoreiz savā laukumā – aizvadīja ar lielisku pašatdevi, tāpēc arī neizpalika panākums pret patiešām spēcīgajiem Rīgas Zeļļiem. 

Pirmais valmierietis Dakaras rallijreidā. I

12.Aprīlis, 2024
Vīru lietas
Laikrakstā

Šoreiz parunāsim par tādu motoru pasaulē populāru sacīksti kā Dakaras rallijs (ilgus gadus arī rallijs Parīze – Dakara) jeb bezceļu rallijreids, kas pirmoreiz norūca tālajā 1979. gadā.

Nākamnedēļ – uz Ķīpsalu!

10.Aprīlis, 2024
Rūcamlapa
Laikrakstā

No 19. līdz 21. aprīlim Rīgā starptautiskajā auto industrijas izstādē Auto 2024 Ķīpsalā apmeklētājus priecēs Latvijas auto tirgus eksotiskākie modeļi – britu greznais Aston Martin DB12 un amerikāņu muskuļotais Ford F-150 Raptor, kas būs izstādīti WhatCar.lv ekspozīcijā. Kā zināms, šo izstādi Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 rīko katru gadu jau kopš 1995. gada, tātad nākamgad varēsim svinēt šī pasākuma apaļu jubileju.

Politiski pareizais Ziemeļu virziens

9.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Īsti nezinu, ko tagad teikt tiem, kas vaicās, kurā ielā Valmierā ir mana darba vieta. Jau 36 gadus biju pieradis lepni teikt – strādāju Andreja Upīša ielā 7, kur Liesmas redakcija.

Izaudzis Valmieras basketbolā (1)

5.Aprīlis, 2024
Viesis
Laikrakstā

Viņš savos gandrīz 25 gados ir Latvijas Sieviešu basketbola līgas otrās divīzijas šīs sezonas sudraba komandas galvenais treneris.