Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Ukrainas pašvaldības iepazīstas ar "ZAAO" pieredzi

29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 23. septembrī, attālinātā formātā notika seminārs Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvjiem par Vidzemes reģiona astoņu pašvaldību uzņēmuma SIA ZAAO atkritumu apsaimniekošanas pieredzi – darbības principiem, reģionālās sistēmas izveidi, atkritumu šķirošanas ieviešanu, poligona darbību un attīstību atbilstoši vides prasībām.

"Ābelīte" būs kā jauna!

28.Septembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Rudens ir ābolu laiks, ražas laiks. Runājot līdzībās, Valmierā finišam tuvojas ražena darba cēliens ēkā jeb pat veselā ēku kompleksā Palejas ielā 5, kur mājo pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde Ābelīte. 

Valmierietis starp izturīgākajiem Eiropā

23.Septembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Itālijas pilsētā Veronā no 17. līdz 18. septembrim notika Eiropas čempionāts diennakts skrējienā. Izcilu panākumu tajā guva valmierietis Ritvars Kalniņš, kas 24 stundās pieveica 250 kilometrus un 65 metrus, par vairāk kā 6 kilometriem labojot 2013. gadā Jāņa Actiņa uzstādīto Latvijas rekordu – 243,991 kilometrs šosejā.  

Panākums pārbaudes mačā Tartu

23.Septembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti aizvadīja kārtējo pārbaudes spēli, izbraukumā Igaunijā apspēlējot pērnās sezonas Igaunijas Superkausa ieguvēju Tartu Ulikkol/Maks&Moorits. Viesiem, kas maču aizvadīja 9 spēlētāju sastāvā, nespēlēja nelielas traumas guvušie Makkāls un Elksnītis.

Kādu aplausu aizkulises (9)

23.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardienas "Druvā", kas vēstī par notikumiem Cēsu novadā, Jāņa Gabrāna publikācija Cēsnieki var lepoties ar saviem zemessargiem.

Ēvelē rudenī labi ripo!

22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 17. septembrī, Ēvelē notika riteņbraukšanas sacensības. Pārbaudīt savus spēkus dažāda garuma distancēs bija ieradušies 29 velosipēdisti, tālākie pat no sportiskā Vecates pagasta. 

Kam mums "Latvijas Pasts"?

22.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jautājums  aktuāls, īpaši drukātās preses izdevējiem, kas galīgi nav mierā ar šīs mūsu pašu valstij joprojām piederošās kompānijas realizēto pakalpojumu veidu un, protams, izcenojumiem.

Izglītības jucekļa viducī (2)

16.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat esam nodzīvojušies līdz mazajā Latvijā bezprecedenta pasākuma priekšvakaram – pedagogu beztermiņa streikam. 

Nevajag spļaut pret vēju!

15.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik mūsu valsts elektro­enerģijas pašpietiekamība ir negatīva – 40% no nepieciešamās elektroenerģijas Latvija saražo pati, bet 60% importē. Vēl šī gada sākumā galvenais importa avots bija Krievija, bet pēc 24. februāra ir skaidrs, ka nepieciešami kardināli vidējā termiņa risinājumi, kas ļautu Latvijai energoapgādes ziņā kļūt pilnīgi neatkarīgai, pie reizes ieturot kursu uz fosilo resursu mazāku izmantošanu.

Drāma ar teātri

9.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Parasti, rakstot par teātra lietām, virsraksts varētu būt Teātris ar drāmu, taču šoreiz, lai raksturotu ķibeli, kas radusies ar labiem nodomiem iecerētajā vērienīgajā Valmieras teātra ēkas rekonstrukcijas procesā, skaudri precīzāks būs manis piedāvātais.

Varas monopola siltajā ēnā

8.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mazāk par mēnesi atlicis līdz kārtējām Saeimas vēlēšanām. Ļoti iespējams, ka 1. oktobrī Latviju sagaida visu laiku zemākā vēlētāju aktivitāte, izvēloties it kā tos pašus viedākos ļaudis, kam nākamos četrus gadus nāksies lemt par valstī notiekošo.

Sastāva aprises atklājas pamazām

2.Septembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Kaut arī jau teju mēnesi Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas vīru basketbola komanda trenējas jaunā galvenā trenera Toma Kerša un trenera Oskara Virša vadībā, kluba vadība tikai pamazām atklāj sastāvu jaunajai 2022./2023. gada sezonai.

Rokenrola ballīte Burtniekos

18.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau septīto vasaru Agra Daņiļeviča deju skolas Dzirnas dejotāji kopā ar Burtnieku apvienības (agrāk Burtnieku novada) jauniešiem nedēļu ilgā nometnē veidoja deju uzvedumu, kas pagājušās piektdienas vakarā tika nodots publikas vērtējumam Burtnieku estrādē.

Matīšu 39. futbola zibensturnīrā

9.Augusts, 2022
Sports
Laikrakstā

Sestdien, 30. jūlijā, Matīšos notika pēc kārtas jau 39. futbola zibensturnīrs, kurā trīs komandas sacentās lielajā – 11 pret 11 – futbolā. Turnīra reglaments noteica, ka notiek divu apļu turnīrs, katra vienība aizvadīja četrus mačus.

Dārgo gāzēju absurda teātris

29.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šī vasara Latvijā ir kārtējā četru gadu cikla emocionālākais laiks, kad tiek solīts tas, kas jau kāda cita gandrīz reāli paveikts, doti, iespējams, absurdi obligāti uzdevumi un blefots vai vienkārši muldēts pa tukšo uz velna paraušanu.