Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

Viens bez otra nevar

5.Maijs, 2021
PROJEKTS
Portālā

Tikai daži augi paši sevi apputeksnē, lielākajai daļai floras vairošanās ir atkarīga no vēja vai ūdens, dzīvniekiem un kukaiņiem, tai skaitā bitēm. Augu kultūrām ir nepieciešama apputeksnēšana, bet medus bitēm vieta, kur ievākt ziedu nektāru, tā ir savstarpēji izdevīga mijiedarbība, kas Latvijā netiek līdz galam novērtēta, skaidro Latvijas Biškopības biedrības pētnieks Valters Brusbārdis.

Pēc pašvaldību vēlēšanām gaidāmas lielas pārmaiņas

30.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar lielu interesi daudzi gaida pašvaldību vēlēšanas, tās līdz ar varas maiņu nesīs arī jaunas teritoriālās pārmaiņas, kā rezultātā Valmieras novads būs otrs lielākais novads, apvienojot Valmieras pilsētu, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadus.

Savā ziņā darbs IT ir mana apsēstība

30.Aprīlis, 2021
Viesis
Laikrakstā

EDGARS KEBBE vada uzņēmumu «Kebbe IT», kas veic mājaslapas/interneta veikalu izveidi un veido online apmācības šajās jomās. Viņš atceras, ka datortehnika viņu ieinteresējusi jau skolas laikā, tomēr, iestājoties 2009. gada krīzei, viņš palika bez darba, jo bija noslinkojis, nebija turpinājis pilnveidot savas zināšanas nozarē. Norvēģijā viņš veica dažādus darbus, līdz dzīve «iegriezās» atpakaļ IT nozarē un vēlāk atveda uz Latviju.

Mācību metodes jāpielāgo šībrīža apstākļiem

28.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Izglītības iestādes ir visai neapskaužamā situācijā, tostarp bērni, skolotāji un vecāki. Jāgaida «laimīgā loze», vai mācības varēs turpināties klātienē vai tomēr attālināti. Visiem jābūt gataviem abiem scenārijiem. «Liesma» pirms kāda laika aprunājās ar J. Endzelīna Kauguru pamatskolas direktori IVETU RAMBOLU un mācību pārzini AIJU DUBOVU par mācību procesa organizēšanu.

Kaimiņi, kuri iedvesmo

23.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šobrīd un vēl līdz 28. aprīlim vidzemnieki ir aicināti iesaistīties akcijā «Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!», piesakot sev zināmus jaunpienācējus – kaimiņus, kuri pārcēlušies uz dzīvi Vidzemes laukos vai mazpilsētā un varētu būt iedvesmas stāsts arī citiem potenciālajiem vidzemniekiem.

Valmierietes piedalās programmā «Future Heroes»

21.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un SEB bankas atbalstu īsteno līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmu jaunietēm «Future Heroes» (tulk. Nākotnes varones) ar moto – Veido nākotni pati!

Paipalu olas cilvēki lieto savas veselības dēļ (1)

20.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Beverīnas novada Trikātā DAI­NA RUSMANE kopā ar vīru JĀNI DUNNIKI izveidojuši savu saimniecību. Ilgu laiku atpakaļ abi sadejojušies kādā ballē Alojā, nu viņi audzē kartupeļus, avenes, vistas un paipalas. Lielākā darba nasta guļas uz Jāņa pleciem, kamēr Daina ir darbā.

Katru gadu kāds jauns eksperiments

20.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tiem, kas paši audzē tomātus, šis ir tāds aizņemts laiks. Jāpārpiķē stādi, lai jau maijā varētu tos tutināt uz siltumnīcu. «Liesma» devās pie NATĀLIJAS ZELTIŅAS, kas ir tomātu kolekcionāre un Artura Sildes Dārznieku entuziastu kluba «Tomāts» Valmieras nodaļas vadītāja.

Saeima aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles

9.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar valsts likumdevējs trešajā lasījumā pieņēma lēmumu veikt grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs. Aizliegums stāsies spēkā šogad 1. maijā.

Prakse skolā ārkārtas situācijas laikā

7.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieriete, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bakalaura studiju programmas «Skolotājs» apakšprogrammas «Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs» 4. kursa studente SAMANTA VERGINA ārkārtējās situācijas laikā Valmieras 2. vidusskolā īstenoja kvalifikācijas un integrēto mācību praksi. 

Valmieras masu vakcinācijas centrs uzsāk darbību

7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien pirms Lieldienām bija Valmieras masu vakcinācijas centra pirmā darba diena. Neilgi pirms deviņiem no rīta pie Valmieras Kultūras centra izveidojās rinda ar cilvēkiem, kas iepriekš tika apzvanīti un bija piekrituši vakcinācijai. Kopā sestdien tika vakcinēti 180 cilvēki ar AstraZeneca (Vaxzevria) vakcīnu.