Jūlijs Cukurs

Jūlijs Cukurs

Eiropā par valsti jācīnās daudz spēcīgāk

6.Decembris, 2023
Apmaksātā publikācija
Laikrakstā

Novembra vidū Valmierā ciemojās bijušais labklājības ministrs Gatis Eglītis un bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits no Jaunās konservatīvās partijas, lai Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas braucienā tiktos ar pensionāru biedrības Atvasara pārstāvēm un Valmieras uzņēmējiem.

Pēc "dzīves uz koferiem" atpakaļ Naukšēnos

15.Novembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Kad iepriekšējo reizi pirms vairākiem gadiem tikāmies ar Naukšēnu pagasta jauno zemnieku ANDI BOŠU, mūsu saruna notika lauka vidū, jo tobrīd Andis bija aizņemts ar lopbarības sagatavošanu vecāku saimniecības Tiltgaļi ganāmpulkam, kura izslaukumi ir vieni no augstākajiem visā valstī.

Ceļā uz Parīzi

14.Novembris, 2023
Sports
Laikrakstā

Piektdienas pēcpusdienā Jāņa Daliņa stadiona kafejnīcas telpā, tiekoties ar Valmieras sporta skolas jaunajiem vieglatlētiem, šī mācību gada pirmo lekciju ciklu noslēdza Londonas, Riodežaneiro un Tokijas olimpisko spēļu un vairāku Eiropas un pasaules čempionātu dalībnieks, arī karavīrs, Latvijas šobrīd labākais soļotājs Arnis Rumbenieks, kas oktobrī ciemojies Mazsalacas un Rūjienas vidusskolās, bet šomēnes – Valmieras Valsts ģimnāzijā, Valmieras tehnikumā un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā.

Par savu valsti – Latviju

10.Novembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Lai gan ZIGMĀRS KRILOVS Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera amatā ir tikai kopš 5. oktobra, viņa militārā karjera, kā vēstīts bataljona interneta mājaslapā, sākusies jau 1999. gadā, tātad teju pirms ceturtdaļgadsimta.

Mūsu neatkarības cena

13.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajās brīvdienās apritēja 35 gadi kopš Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongresa, kurā tika uzņemts kurss uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu, un neticamā kārtā tas nieka trīs gadu laikā arī izdevās. 

Lai veiksme jaunajam komandierim!

10.Oktobris, 2023
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Lietainajā ceturtdienas pēcpusdienā, klātesot Latvijas Zemessardzes komandierim Kasparam Pudānam, Kaugurmuižas militārās bāzes ierindas laukumā notika ZS 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera maiņas svinīgā ceremonija – līdzšinējais komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins nodeva bataljona karogu majoram Zigmāram Krilovam.

Piedzīvojot Brūža svētkus

3.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī Naukšēnu Brūža trešajos svētkos aizpagājušajā sestdienā ik pa brīdim uzrasināja sēņu lietutiņš, tas netraucēja naukšēniešiem un svētku ciemiņiem atpūsties un izklaidēties gan makšķernieku sacensībās un ekskursijās, gan pašdarbnieku priekšnesumos, nolūkoties seno spēkratu parādē un iepirkties amatnieku tirdziņā, kā arī izlustēties Jura Kaukuļa Jauno Jāņu orķestra koncertā un ballītē kopā ar Ilonu un Igoru no grupas Muiža. 

Visu laiku kustībā

3.Oktobris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Ilgu laiku 1911. gadā izveidotais Jāņparks blakus tāda paša nosaukuma šaursliežu dzelzceļa Smiltene – Valmiera – Ainaži stacijai grima aizmirstībā, taču pirms dažiem gadiem izveidojusies iedzīvotāju kopiena teritorijā atgriezusi dzīvību un tagad tur notiek dažāda rakstura pasākumi, kuri jau iemantojuši valmieriešu atzinību.

Ar laimes pogu kabatā

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Ķoņu dzirnavās ceturtdienas rīta pusē kā allaž darbi kūsā. Kā uzzinājām no saimnieces MIRDZAS ČĀKURES, saimnieks Ilgonis šodien žāvēs gaļu, jau tiek arī klāts pusdienu galds ekskursantiem no Madonas, cienastam piedāvājot vistas gaļas zupu ar lēcām, jo šeit tiek ievērots princips – ja nesanāk viens, darām nākamo. Šobrīd dzirnavas no otras puses tiek krāsotas pelēkas, jo pēc Mirdzas domām patlaban dzirnavas izskatās kā darba objekts, bet saimniece vēlas, lai ēka izskatās vēsturiskāka. Taču, lai kādā krāsā būtu Ķoņu dzirnavas, to vizītkarte bija, ir un būs segas un spilveni, darināti no dabīgās vilnas.

Eiropas Sporta nedēļa startējusi

26.Septembris, 2023
Sports
Laikrakstā

Piektdienas vakarā 20 Latvijas pilsētās, tostarp arī Valmierā, tradicionālā Eiropas Sporta nedēļa tika aizsākta ar Latvijas Orientēšanās nakti 2023.

Stambuliāde

22.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Aprīlī Latvijas sabiedrību satricināja nežēlīga sievietes slepkavība Jēkabpilī viņas bērna un mātes acu priekšā, ko paveica vīrietis, kurš savu upuri bija vajājis ilgstoši, atklāti un agresīvi. 

Kad dzīve piespiež kļūt par viesstrādnieku (1)

15.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Augusta vidū sešdesmitgadnieku klubiņam piepulcējās mūziķis, pedagogs, bigbenda Valmieras puikas un Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) orķestra muzikālais līderis GUNĀRS GEDUŠEVS, viens no daudzajiem, kuri iedrošinājās nepakļauties vakcinācijas psihozei, par to tiekot iecelts antivaksera godā un ar Valmieras mūzikas skolas vadības laipnu gādību piepulcināts darba rezervēm. 

Padarīt darbu līdz galam

6.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī skolotāja DIĀNA KAUŽĒNA apaļu jubileju atzīmēja 2. jūnijā, kolēģi Naukšēnos un Rūjienā viņu sveica īsi pirms jaunā mācību gada sākuma – 28. augustā.

Izgaršojot skrējienu

18.Augusts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Tas, ko pagājušajā nedēļā paveica Valmieras sporta skolas absolvente AGATE CAUNE, līdz šim nebija izdevies nevienam Latvijas vieglatlētam – viņa ar dažu dienu intervālu kļuva par Eiropas junioru čempioni 3000 un 5000 m skrējienos, pie tam ļoti pārliecinoši, distancē cīnoties tikai pati ar sevi un hronometru.

Ražas mēnesī

15.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kamēr sociālajos tīklos klejo žēlaba, ka to, kas nenosala pavasarī un nenokalta vasarā, tagad piebeigs lietusgāzes un krusa, Naukšēnu pagasta zemnieks AINIS DUKURS sēž kombainā un kuļ zirņus.

Ar zelta godalgām no Jeruzalemes

15.Augusts, 2023
Sports
Laikrakstā

Pagājusī nedēļa vieglatlētikas draugiem aizritēja trauslās, taču neparasti mērķtiecīgās un talantīgās garo distanču skrējējas Agates Caunes zīmē, viņa Jeruzalemē kļuva par divkārtēju Eiropas junioru čempioni. 

Edgars Rinkēvičs: Mani iedvesmo cilvēku pozitīvisms

8.Augusts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Piektdien Valmieras novadā ciemojās Latvijas Valsts prezidents EDGARS RINKĒVIČS, apmeklējot Rūjienas vidusskolu un SIA Rūjienas saldējums, uzņēmuma BYKO-LAT rūpnīcu Jorvika, koprades darbnīcu DARE, pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centru, tiekoties ar dizaina un prototipēšanas uzņēmuma BeTRITON pārstāvjiem, biznesa inkubatorā uzklausot novada uzņēmējus, atklājot Valmieras Vasaras teātra festivālu, apmeklējot Ukrainas mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecību Latvijā, iepazīstoties ar ekspozīciju «de Woldemer» un atklājot Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā. Saspringtajā dienaskārtībā prezidentam atradās arī 15 minūtes, lai atbildētu uz dažiem Liesmas jautājumiem.

Ritvara starti Tamperē

1.Augusts, 2023
Sports
Laikrakstā

Somijas pilsētā Tamperē notikušajās veterānu sporta spēlēs peldēšanā vienīgais pārstāvis no Latvijas bija valmierietis Ritvars Bušmanis, kas  55+ vecuma grupā startēja piecās distancēs.

Vieglatlētu panākumi Ogrē

27.Jūnijs, 2023
Sports
Laikrakstā

Ogres novada sporta centra stadionā 16. un 17. jūnijā Latvijas U18 un U20 čempionātā tikās vieglatlētu saime, lai cīnītos par vietām uz goda pjedestāla.