Jūlijs Cukurs

Jūlijs Cukurs

Par ģimenēm pievilcīgu vidi

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmierā nekad nav trūcis darbīgu un uzņēmīgu cilvēku, kuri ar savām idejām spējuši aizraut līdzīgi domājošos, kopīgiem spēkiem paveicot lielus darbus. Viens no šādiem pozitīviem piemēriem ir Jāņparka iedzīvotāju kopiena un tās vadītāja, Vidzemes Augstskolas lektore un pētniece, Valmieras novada Gada cilvēks ANNA BROKA, ar kuras centieniem atdzīvināts vecākais parks pilsētā.

Gauja tek mierīgi

24.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašlaik, kad ūdens līmenis likteņupē Daugavā samazinājies, Jēkabpilī applūdušas vairs tikai mazdārziņu teritorijas, tomēr pilsētas sakopšana pēc speciālistu aplēsēm turpināsies vairākus mēnešus. 

Pie atmiņu ugunskura

24.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

20. janvāris ir diena, kad visā Latvijā liesmo 1991. gada barikāžu piemiņas ugunskuri, pie kuriem atmiņās dalās tā laika nevardarbīgās pretošanās dalībnieki.

Ar dabas dotumiem un darba spējām

20.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Mūzikas pedagogs AIVARS CEPĪTIS lielāko daļu sava ražīgā darba mūža strādājis ar dažādiem paša radītiem orķestriem. Sākotnēji tie bija skolēnu pūtēju orķestri skolēnu namā, 5. vidusskolā, arī 4. vidusskolā, jo tālaika Tautas izglītības nodaļas vadītājam Mārim Rubertam bija uzstādījums, ka katrā pilsētas skolā jābūt savam orķestrim.

Pirmie "Patria" jau ierindā

18.Janvāris, 2023
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Otrdien Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljons saņēma pirmos divus Somijas un Latvijas kopražojuma bruņutransportierus Patria 6x6.

Kur aicinās, tur spēlēsim

11.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vēl nebija atcelti visi ar pandēmiju saistītie aizliegumi, kad Valmieru aplidoja vēsts, ka Gunārs Geduševs Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības paspārnē dibina pūšamo instrumentu orķestri, kurā tiek pulcināti brīvprātīgi obligātās vakcinācijas represētie vidējās paaudzes muzikanti.

Svešo tradīciju gūstā

4.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms pandēmijas Jaunā gada iestāšanās Latvijas pilsētās tika atzīmēta ar vairāk vai mazāk krāšņām uguņošanām, kuras arvien populārākas kļuva kopš gadsimtu mijas, pasaulei jaunā gadu tūkstotī iesoļojot.

Uzvara ar bagātīgu vārtu ražu

16.Decembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Trešdien ELVI florbola līgas vīriešiem kārtējā spēle notika Kocēnu sporta namā, kur vietējā Rubene uzņēma FBK SĀC (Ādaži).

Kad dimdēs Rīga

8.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jau tagad varam teikt, ka nākamās vasaras galvenais notikums Latvijā būs nevis jauna prezidenta izraudzīšana vai jau esošā pārvēlēšana, bet gan XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki, kas noritēs jubilejas zīmē, svinot 150. gadskārtu kopš šīs tradīcijas aizsākumiem.

Naukšēnieši Vācijā

7.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē Otrās Adventes laikā pēc kovida izraisītā trīs gadu pārtraukuma Ziemassvētku tirdziņā Vācijas Gīterslo apriņķa sadraudzības pilsētiņā Borgholchauzenā...

Ar priekšgalu pret straumi

7.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās ceturtdienas pēcpusdienā Valmieras integrētās bibliotēkas 15 gadu jubilejas pasākuma svinīgajā daļā vispirms vārds tika dots apgāda Jumava prezidentam Jurim Visockim, kas uz Valmieru bija atvedis trīs nesen klajā laistas grāmatas – Jura Pavītola Liecinieka spoguļportretu, 80 stāstu par Ivaru Strautiņu un Ukrainas vēsturi, kuras eksemplārs svinīgi tika pasniegts Valmieras Rotari kluba prezidentam Guntaram Štrombergam, lai viņš divpadsmit grāmatas tālāk dāvinātu Valmieras skolām.

Redam Rullim – bagātākā medaļu kolekcija

6.Decembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Latvijas Junioru čempionātā, kas novembra pēdējās nedēļas nogalē norisinājās Valmieras Olimpiskā centra 25 m peldbaseinā, komandu ieskaitē uzvaru izcīnīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi.

Par attīstītu ražošanu

1.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis gads Latvijas lauksaimniekiem bijis dažādiem pārbaudījumiem bagāts. Kā ar šiem izaicinājumiem izdevies tikt galā, iztaujāju vienu no Ziemeļvidzemes jaudīgākajiem zemniekiem, SIA AD līdzīpašnieku, naukšēnieti AINI DUKURU.

Skolotāji un skolēni – stresā un neziņā

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Ilgus gadus latviešu valodas kopšanai veltījis Kocēnu skolas direktors MĀRIS BUŠMANIS, savulaik vadot latviešu valodas skolotāju apvienību, kā arī organizējot Vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanu.

Valoda veidojas ģimenē

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Diskusijas par latviešu valodu sākās līdz ar valsts neatkarības atjaunošanu un nav rimušas vēl joprojām, lai arī tā ar likumu noteikta par vienīgo valsts valodu un šobrīd noteikts pārejas periods, lai no 2025. gada mācības vispārējās izglītības un pirmsskolas pakāpē notiktu tikai latviešu valodā.

Čempionu ballē

25.Novembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Futbola sezonas noslēguma pasākumā pagājušajā sestdienā  Valmiera FC apbalvoja labākos spēlētājus kopumā sešās nominācijās  pēc balsojuma komandas iekšienē.