Māra Rone

Māra Rone

Ar Valmieras vārdu – lepni un lokālpatriotiski

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Šovasar 15. augustā Valmierā 14 novada uzņēmējiem svinīgi piešķīra pirmās jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» un tās angliskās versijas «Origin – Valmiera Region» lietošanas tiesības, kas ļauj šiem uzņēmumiem savas produkcijas popularizēšanā un atpazīstamības vairošanā izmantot šo preču zīmi, norādot uz izcelsmes vietu – Valmieras novadu.

Bišu rosībā san visas siltumnīcas

22.Septembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Daudzi valmierieši jau vairākus gadus ir iecienījuši Raunas pagasta zemnieku saimniecībā «Mežnoras» varenās siltumnīcās audzētās zemenes un rudens avenes, kuras saimnieki reizi nedēļā pircējiem piegādā pa tam radīto loģistikas maršrutu, bet ceturtdienu pievakarēs saimniecības produkcija nonāk zemnieku un mājražotāju tirdziņā «REKO Valmiera». Braucām lūkot šā rudens aveņu ražu Raunā.

Jo leknāki zālāji – jo ilgākas ganības

12.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LLKC nesen aicināja piena lopkopībā strādājošos uz Ramatas pagasta zemnieku Ingunas un Gundara Liepiņu saimniecību «Rijaskalni», kur LLKC speciālisti šogad ierīkojuši demonstrējumu «Slaucamo govju ēdināšana un apsaimniekošana, izmantojot pagarināto ganību periodu». Demonstrējums ilgs līdz 2025. gadam.

Apsveicama iedzīvotāju aktivitāte

8.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad 16. augusta «Liesmā» publicēju rakstu «Žēl, ka mums nav dienvidnieku temperamenta», kurā izteicu savas pārdomas un vairāku pazīstamu cilvēku kritiku par šīs vasaras karstāko tēmu – AS «Sadales tīkls» jaunajiem elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifiem, 

Ar cirkuli pa karti (1)

1.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Sveiciens 1. septembrī! Lai sekmīgs tev un tavai ģimenei ir jaunais mācību gads!

Pāri visam sajūta – tā vieta ir mūsu

25.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Nesen Valmierā, jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» pasniegšanas ceremonijā starp pirmajiem četrpadsmit vietējiem uzņēmējiem bija arī DACE ŠULCE no Burtnieku pagasta. Pēc dažām dienām viņa kopā ar dzīves draugu JORENU GREDZENU bija LLKC projekta «Novada Garša» Vidzemes pasākuma dalībnieku vidū Ķoņu dzirnavās.

Baltijas ceļam 34

25.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tradicionālais Baltijas ceļa atceres pasākums 23. augusta pēcpusdienā Ķoņu pagasta Unguriņos – kādreizējā robežpunktā starp Igauniju un Latviju – arī šogad pulcēja kuplu skaitu abu valstu iedzīvotājus.

Ar mīlestību un lokālpatriotismu radītas preces

18.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā mūsdienu standartiem atbilstoši restaurētajā muzeja «vecās aptiekas» daļā 15. augustā pirmajiem 14 vietējiem uzņēmējiem svinīgi piešķīra preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» un tās angliskās versijas «Origin – Valmiera Region» lietošanas tiesības.

Žēl, ka mums nav dienvidnieku temperamenta

16.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šovasar Latvijas iedzīvotāju šokējošākās saņemtā vēstules tituls nepārprotami pienākas vēstījumam «AS «Sadales tīkls» tarifu izmaiņas jūsu elektroenerģijas līgumā».

Atkal zied «Jaunrūju» flokšu kolekcija

11.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Uz Cēsu novada Raiskuma pagasta zemnieku saimniecību «Jaunrūjas» puķu mīļiem ceļu nākas mērot vairākas reizes sezonā, jo izdomas bagātās saim­nieces GUNAS RUKŠĀNES dārzā ik pa laikam ar savu košo uznācienu priecē gan liliju, peoniju un flokšu, gan arī ūdensrožu un pat hostu kolekcijas.

Meistarības latiņa – joprojām augstu

9.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Tirdzniecības centrā «Valleta» Valmierā izveidots kādreizējam restorānam «Gauja» (1965. – 1992.) veltīts foto stūrītis ar stāstu par tā laika populārākajiem pavāriem un viņu slavenajiem ēdieniem. 

Dzīvot laimīgi savā laikā

21.Jūnijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Latvijas TV šova «Īstenās latvju saimnieces» viena no pirmajām dalībniecēm un otrās vietas ieguvēja, vēlāk TV projekta «Kūku kari» eksperte, vairāku Vidzemes kūku konkursu godalgu ieguvēja, maizes darbnīcas «Donas» izveidotāja Blomē, Valmieras bijušās kafejnīcas «Pils ķēķis» vadītāja, uzņēmēja ILZE BRIEDE kopš 2020. gada kopā ar Latvijas «Pirts skolas» vadītāju, pirtnieku NAURI ZUTI ir Smiltenes novada Brantu muižas saim­nieki.

Spēka vietā pie sauļotā staba

21.Jūnijs, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saules stabs ir atmosfēras parādība, kas izpaužas kā vertikāls gaismas stabs, kurš stiepjas no horizonta uz augšu saules lēkta un saules rieta laikā. Mūsu senči uzskatīja, ka brīdī, kad uguns iet gaisā, atveras un savienojas abas pasaules – zeme un debess.