Māra Rone

Māra Rone

Valmieras novada jaunais modelis darbībā – apvienību pārvaldes

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Uz «Liesmas» jautājumiem atbildes sniedza: Kristīne Auziņa – Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāja, Dainis Skutelis – Kocēnu apvienības pārvaldes vadītājs, Jānis Fūrmanis – Brenguļu, Kauguru, Trikātas apvienības pārvaldes vadītājs, Valdis Kampuss – Mazsalacas apvienības pārvaldes vadītājs, Jānis Pētersons – Strenču apvienības pārvaldes vadītājs, Jānis Zuments – Naukšēnu apvienības pārvaldes vadītājs, Ivo Virsis – Rūjienas apvienības pārvaldes vadītājs, novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks teritoriālo apvienību jautājumos.

Zīmola «Ziggy’s Chilie’s» debija izstādē

23.Septembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Šā gada 18. februāra «Liesmā» rubrikā «Mājā un sētā» publikācijā «Paša izdomāts, izaudzēts un arī saražots» iepazīstinājām ar Rūjienas mājražotāju, čili piparu audzētāju un pārstrādātāju ZIGMĀRU JESKI.

Valmierā atklāj aptieku «Lauma»

9.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī jau kopš pavasara, pamanot celtnieku rosību bijušā veikala «Neldi» ēkā, daudziem Burkānciema iedzīvotājiem tapa zināms, ka turpmāk šajā vietā saimniekos neatkarīgo aptieku apvienības «Mana aptieka» dalībnieka, Valmieras uzņēmuma SIA «Nigella» aptieka «Lauma», un lai arī jau kopš vasaras tā tas arī tiešām notika, taču tikai 7. septembrī, klātesot kuplam sadarbības partneru, kolēģu un kaimiņu lokam, bija pienācis svinīgais oficiālais aptiekas atklāšanas mirklis.

Līdzi laikam, zinātnei un ģenētikas tendencēm (1)

23.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Biedrības «Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» nesen organizētajā nu jau piektajā dzīvnieku izstādē «Nākotnes zvaigzne 2022» bija apskatāmas starptautisko ekspertu augstu novērtētas teles un slaucamās govis.

«Ar šādiem tesmeņiem var konkurēt Eiropas līmenī»

16.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Tik augstu atzinību pēc Valmieras novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi» nesen notikušās Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādes «Nākotnes zvaigzne 2022» telīšu un slaucamo govju fināla sacensībām kopvērtējumā izteica šova tiesnesis Nico Bons no Nīderlandes. Lai arī Latviju apmeklēja pirmo reizi, par savu īso vizīti un šovā redzēto viņš teica: «Esmu pozitīvi iespaidots!»

Jauno piensaimnieku konkurss «Nākotnes zvaigzne 2022»

10.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, 5. augustā Valmieras novada Kauguru pagasta zemnieku saimniecībā «Vītoliņi» biedrība «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» (LHA) kopā ar lielu atbalstītāju pulku profesionāli augstā līmenī noorganizēja gan Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādi - vērtēšanu, gan arī jauno piensaimnieku konkursu «Nākotnes zvaigzne 2022». Piedāvājam fotoreportāžu no jauno piensaimnieku sacensības.

Pakroja – ziedu festivāla "oda" mīlestībai

5.Augusts, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Līdz Šauļiem 35 kilometri, Panevēžai 42, Rundālei 50, bet līdz Rīgai 130 kilometri – tādās koordinātēs atrodas lielākais vēlā klasicisma ēku komplekss Lietuvā – Pakrojas muiža, ko jau vairākus gadus dēvē arī par Mazo Holandi, jo muižas puķkopji, sadarbojoties ar Nīderlandes pavasara un vasaras puķu selekcionāriem, spēj radīt grandiozus ziedu festivālus.

Divdesmit ceturtā sezona – ar elektroniskas sistēmas graudu pieņemšanu

2.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Ir 26. jūlijs, kad «Liesma» pieteikusies uz interviju ar Kooperatīvās sabiedrības «VAKS» valdes priekšsēdētāju INDULI JANSONU, jo jau nedēļu uzņēmuma struktūrvienībās Valmierā, Matīšos, Varakļānos, Gulbenē un Jelgavā graudu torņi ir sākuši pildīties ar jauno ražu. Saruna par jauno nu jau divdesmit ceturto sezonu notiek neparastos apstākļos – uz «VAKS» jumta 45 metru augstumā.

Laimes dārzs – skaistums vienkāršībā

27.Maijs, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kad zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņa REKO Valmiera projekta attīstītāja Liene Turlaja padeva ziņu, ka grupā ar košu tulpju un narcišu griezto ziedu piedāvājumu pirmo reizi piedalīsies Kocēnu pagastā dzīvojošā māksliniece KRISTĪNE MARKUS, iztēlē uzbūrām ainu ar prāvu ziedošo plantāciju.

Septītā bioloģiskā sezona «Varšavās»

25.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

No 24. marta Valmierā iepretī tirgus paviljonam ceturt­dienu vakaros REKO Valmiera Facebook grupas dalībniekiem ir pieejama REKO Valmiera zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņā pasūtītā produkcija. Arvien ciešāka veidojas saikne starp produkcijas audzētāju un pircēju. 

Par drošāku kopējo telpu

25.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen Latvijas televīzijas raidījuma «Panorāma» pielikumā «Šodienas jautājums» juriste, tiesību zinātniece un pašlaik ES Tiesas tiesnese Ineta Ziemele, runājot par 10. maija notikumiem Rīgā, Uzvaras parkā, un vairāku tur klātesošo paustajiem agresīvi naidīgajiem izteikumiem pret Latviju un Ukrainu, pauda viedokli, manuprāt, ar ļoti dziļu jēgu.

Ar rūpi par augkopību un graudkopību

20.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Nesen zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus, Zemkopības ministrijas medaļas «Par centību» un ZM Atzinības rakstus lauksaimniekiem, mežsaimniekiem, zivsaimniekiem, pārtikas nozares darbiniekiem un arī valsts pārvaldē strādājošajiem. ZM medaļu «Par centību» saņēma 39 nozares pārstāvji. Viņu vidū arī Valsts Augu aizsardzības dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vadītājas vietniece INGRĪDA MELDERE.

Pasaule, pasaulīt!

18.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mēdz teikt: «Ja ievas zied, kaut kas siltāks jāvelk mugurā!» Arī šis lēni un negribīgi nākošais pavasaris nav izņēmums ar salnām. Atkal salstam! 

Sena hobija dēļ kļūst par "svētdienas mākslinieku"

13.Maijs, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kopš aprīļa Rūjienas Tautskolā ir apskatāma neparasta izstāde «Ziedi zīdā un metālā», kurā savus tik atšķirīgos un tajā pašā laikā arī tik necerēti saskanīgos rokdarbus  izstādījuši Agnese Vaļiniece no Naukšēniem un Didzis Dubrovskis no Vilpulkas. Par Agnesi un viņas krāsaini vieglo radošumu «Liesma» jau ne reizi vien ir rakstījusi, bet Didža metālapstrādē tapušie praktiskā lietojuma un dizaina darbi ir patīkams atklājums.

Rūjienas Tautskolā – atkal jaunas prasmes

11.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Jaunā sezona ar Valmieras novada šā gada budžetā atvēlēto finansējumu sparīgi ir iesākusies Rūjienas Tautskolā, kur to, kā ierasts, ievadīja tradicionālā Atvērto durvju diena. Par plānotajiem darbiem un iecerēm jaunu prasmju un zināšanu apguvē stāsta Rūjienas Tautskolas vadītāja GITA ZARIŅA.