Valentīna Brūniņa

Dzīvot taupīgi un justies komfortabli

29.Marts, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš renovācijas procesu aizsākuma Valmiera bijusi viena no aktīvākajām namu siltinātājām Latvijā. Vai tā ir joprojām un kā šos darbus ietekmē šībrīža objektīvie un subjektīvie apstākļi, devos noskaidrot SIA «Valmieras Namsaimnieks». Sarunā piedalījās SIA «Valmieras Namsaimnieks» valdes loceklis ILMĀRS SKĀDULIS, galvenā projektu vadītāja IEVA ŠAKENA un namu pārvaldīšanas speciāliste INGA DUKURE.

Cienastu skapis Vaidavā

8.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vaidavas pagasta bibliotēkas vadītājas Ingūnas Dukures ierastajiem un mazāk ierastajiem pienākumiem kopš neilga brīža pievienojies (izklausījās, ka labprātīgi pieņemts) vēl kāds. Nu viņai atbildība ne tikai par grāmatām plauktos, bet arī par dzeltenajā Cienastu skapī atrodamo. 

Tikšanās ar iedzīvotājiem Rubenē

8.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rubenes bibliotēkā 1. martā notika tikšanās ar aktīvajiem iedzīvotājiem, lai kopīgi pārrunātu par  dzīvesvides uzlabošanu ciemā, kā arī diskutētu, kā iedzīvotājiem labāk sadarboties ar pašvaldību kopīgam darbam apkaimes attīstībai.

Tā aug un veidojas Dzimtenes patrioti

22.Februāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Jaunsardzes centra 3. novada pārvaldes Valmieras novada jaunsargu vienības instruktore esmu kopš 2015. gada un nu jau ceturto gadu Valmieras 5. vidusskolā pasniedzu arī Valsts aizsardzības mācību, – ar sevi iepazīstina profesionālā dienesta virsseržante LITA MEISTERE, ar kuru tikos, lai izjautātu, kas skolā tiek darīts, attīstot un nostiprinot jauniešos valstiskuma un piederības apziņu Latvijai – patriotiskā audzināšana mūsdienu nemierīgajā pasaulē ir īpaši svarīga un aktuāla.

Šautriņas kā nopietna izklaide

15.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Februāris vēl tikai pusē, taču Valmieras novada sporta kalendārā tas jau iezīmējies ar diviem tenisa attīstībā nozīmīgiem notikumiem, bet mēneša pašā sākumā svētkus savā jaunajā zālē svinēja šautriņu metēji. Par šī sporta veida vēsturi un attīstību mūspusē saruna ar kluba «Rubene Darts» līdzdibinātāju GATI AKŪLOVU.

Pirmais bija Kuskuss

3.Februāris, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Viss sākās ar kaķēnu, kurš 2020. gadā ienāca mūsu dārziņā «Galasegļos». Bijām tur aizbraukuši, lai aplaistītu siltumnīcu, parušinātu dobes. Ieradāmies ar lielu bērnu pulku, tostarp diviem pašu bērniem, iekūrām grilu.

Ar patriotismu vien nepietiks

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

INGA MADŽULE Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatora amatā strādā vien kopš pagājušā gada 1. novembra, taču personiskā pieredze remigrācijas jautājumos, 20 gadus dzīvojot un strādājot ārpus Latvijas, kā arī nu jau deviņus gadus atkal dzīvojot te, palīdz izprast tautiešu bažas, kas saistītas ar atgriešanos Dzimtenē.

Ineses labās atkarības

24.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sociālajos tīklos pamanot ZAAO ieteikumu, ko darīt ar gada nogales svētku eglītēm, kad tās savu misiju veikušas, bērzainiete INESE LĪCE aicināja podiņos iegādātos kociņus atdot viņai. Esot, kur tās iestādīt. Liesmai šāda iniciatīva likās interesanta, tādēļ aicinājām Inesi uz sarunu. Izrādījās, ka augu glābšana ir viņas atkarība un šajā ziņā jau uzkrāta liela pieredze.

Dara to, kas ir sirdslieta

22.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «Audio» uzņēmuma īpašnieks, skaņu režisors, diklēnietis GUNTIS NAGLIS mūziķu vidē ir labi pazīstams un vajadzīgs cilvēks, jo nodarbojas ar dažādu pasākumu apkalpošanu, nodrošinot skaņu, gaismu, ja vajag, arī skatuvi.

Kalējs. Tas joprojām skan nopietni

22.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pusceļā starp Cēsīm un Valmieru nu jau vairākus gadus kā apmeties JĀNIS LINGA-BĒRZIŅŠ, kuru arī mūspusē, tostarp Kocēnos, zirdzinieki pazīst kā labu kalēju. Protams, šī atpazīstamība nenāk par baltu velti, arī uzticēšanās jānopelna ar godprātīgu darbu. Tāds ir Jānis, kurš daudziem jo daudziem zirgiem tiešā nozīmē palīdzējis nostāties uz kājām. 

Atbildīgs darbs, ko ne katrs spēj veikt

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš 2017. gada pavasara sociālo aprūpi mājās arī Valmieras pusē uzņēmusies biedrība «Latvijas Samariešu apvienība». Cik nepieciešams un cik pieejams ir šis pakalpojums, stāsta samariešu apvienības Vidzemes nodaļas vadītāja KARĪNA VECĀ.

Piedzīvojums, ko sauc par laulību

6.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 3. decembrī, Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā nu jau 16. reizi tika godināti laulāto pāri, kuri, kā savā kāzu dienā viens otram bija solījušies, gan priekos, gan bēdās spējuši  palikt uzticīgi nu jau piecdesmit gadus.

Bez suņiem māja liekas tukša... (2)

2.Decembris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Valmierieši ir acīgi, zināja stāstīt, ka iepriekšējam Valmieras mēram un bijušajam Saeimas deputātam INESIM BOĶIM ir jauns suns. Tas taču iemesls satikties! 

Pirmais solis lielajā dzīvē

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Par Valmieras novada pašvaldības un valsts atbalstu novada pirmsskolas izglītības iestādēm pēc administratīvi teritoriālās reformas stāsta Valmieras novada pašvaldības speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos GUNA ZVIRGZDA.

Svetas karma – palīdzēt dzīvniekiem (1)

4.Novembris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Nāc, paskaties, te mums top jauns voljers. To mūsu Sveķiks uzbūvēja,» aicina Valmieras dzīvnieku patversmes saimniece Iveta un piebilst, ka tas nav vienīgais Svetas brīvprātīgais darbs dzīvnieku labā. Saprotu, ka man noteikti ar viņu jāaprunājas. Pēc tikšanās ar šo brīnišķīgo, nesavtīgo cilvēku SVETLANU VINCUKOVU esmu pārliecināta, ka viņa noteikti ir pelnījusi atzinību ne tikai patversmes, bet novada līmenī, varbūt pat Goda cilvēka nosaukumu.

Siltinās pašvaldības biroja un sociālo pakalpojumu ēkas daļas Vaidavā

27.Oktobris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašvaldībai piederošajā ēkā Vaidavā, Skolas ielā 1, sākusies energoefektivitātes uzlabošanas projekta īstenošana, kuras rezultātā plānots samazināt ēkas primārās enerģijas patēriņu par 112259,78 kWh gadā un siltumnīcefekta gāzu emisiju par 4,318 CO2 ekvivalenta tonnām gadā, līdz ar to būtiski samazināt pašvaldības izdevumus par siltumapgādi un elektroenerģiju.