Kā lietderīgi pavadīt laiku gaidot

3.Decembris, 2021
Sadarbības projekts
Portālā

Ikviens no mums ir pieredzējis brīdi, kad ir kaut kur jāgaida – vai nu braucot sabiedriskajā transportā, vai kādā rindā. Bieži vien šāda gaidīšana var būt ilga, nereti nākas nosēdēt rindā pat pāris stundas. Tā kā šī gaidīšana notiek sabiedriskā vietā, tad nevar gluži darīt to pašu, ko tu darītu mājās, tomēr ir daudzas lietas, ko ir iespējams darīt, lai šī gaidīšana nebūtu tik ļoti bezjēdzīga.

Izmanto laiku atpūtai

Mūsdienu stresa pilnajā un straujajā pasaulē mums bieži vien neatliek laiks vienkāršai atpūtai jeb nekā nedarīšanas brīdim. Ja reiz tev ir brīdis, kad jāgaida, tad vari vienkārši atpūsties – vari mēģināt meditēt, vari vienkārši pasapņot vai saplānot nākamo atvaļinājumu vai svētku maltīti. Tas būs noderīgi arī acīm, jo atpūtīsies no ekrāniem, no kuriem jau šobrīd ir grūti izvairīties. Protams, šī opcija nebūs pats interesantākais laika pavadīšanas veids, it īpaši, ja jāgaida patiešām ilgi. Vari 10 minūtes atpūsties, un tad padarīt kaut ko citu.

Izklaide viedierīcēs

Ļoti moderna un ērta izklaide ir viedierīču izmantošana. Gan telefons, gan planšetdators būs ērts, lai to viegli paņemtu līdzi, kā arī pavadītu laiku pēc saviem ieskatiem. Vienmēr vari atrast kādas izklaides internetā, piemēram, palasīt aktualitātes, sarakstīties ar draugiem vai uzspēlēt kādu spēli. Ierīces vari izmantot arī, lai klausītos mūziku vai skatītos filmas, seriālus un dažādus raidījumus. Lai ērtāk būtu skatīties, labāk izvēlēties planšetdatoru, jo tam ir lielāks ekrāns, tomēr visu var paveikt arī mobilajā tālrunī. Lielākā daļa cilvēku parasti arī laiku pavada, izmantojot savas viedierīces. Ja vēlies laiku izmantot lietderīgāk, tad vari izmantot dažādas aplikācijas, lai izglītotos, piemēram, mācītos valodu vai skatītos dažādus izglītojošus video vai klausītos podkāstus par tevi interesējošām tēmām.

Ja tev ir elektroniskais grāmatu lasītājs, tad vari arī to paķert līdzi, jo tas ir vieglāk, kā nēsāt somā smagu un biezu grāmatu. Uzgaidāmajās telpās bieži vien atrodas arī dažādi žurnāli, kurus var pašķirstīt, lai pakavētu laiku, taču tu vari paņemt līdzi sevi interesējošus žurnālus vai grāmatas, jo būsi drošs, ka būs kaut kas, ko palasīt, kā arī kas tāds, kas tev interesē.

Neparastākas nodarbes

Viss iepriekš minētais ir visai ierasts laika pavadīšanas veids gaidīšanas laikā. Bieži varam redzēt, ka cilvēki lasa grāmatu sabiedriskajā transportā, klausās mūziku vai darbojas ar savām viedierīcēm. Tomēr tās nav vienīgās aktivitātes, ko vari veikt. Arvien vairāk cilvēku sāk nodarboties arī ar rokdarbiem, gaidot rindā vai brīdī, kad jāgaida. Un kāpēc gan ne? Galvenais ir paņemt līdzi visu nepieciešamo. Ja tas ir tavs hobijs, tad kāpēc gan nepabeigt kādu iesāktu šalli vai zeķi? Protams, ne visās vietās būs iespējams to darīt, jo galvenais ir labs apgaismojums. Ja brauksi ar autobusu vēlu vakarā, tad, iespējams, autobuss nebūs pietiekami apgaismots. Tomēr ir cilvēki, kuri spēj iziet arī no šādām situācijām, piemēram, paņemot līdzi nelielu lampiņu, lai nodrošinātu sev pietiekami labu gaismu rokdarbiem vai lasīšanai.

Nelielas fiziskās aktivitātes

Ja ilgi jāgaida rindā, un, piemēram, tavs numuriņš tiks izsaukts tikai pēc 30 minūtēm, tad tu vari nedaudz pastaigāt, nevis vienkārši sēdēt. Sēžam mēs lielāko daļu dienas – vai nu darbā, vai atpūšoties pēc darba. Arī pārvietojoties auto vai sabiedriskajā mēs tomēr sēžam. Tāpēc ir lietderīgi nedaudz pastaigāt. Protams, daudz kas atkarīgs no vietas, kur jāgaida, taču dažreiz ir iespēja pastaigāt pa rajonu, apskatīt pie reizes kaut ko jaunu un neredzētu. Pastaigājies, veic pāris pietupienu vai pastaipies. Ja tas, protams, ir iespējams. Nav nepieciešams uzsākt īstu sporta treniņu, bet pāris pastaigu soļi veselībai nāks tikai par labu.

Šīs aktivitātes ir lieliskas, ja jāgaida vienatnē, savukārt, ja gaidi kopā ar kādu citu cilvēku, tad varat vienkārši aprunāties vai spēlēt kādu spēli, kam nevajag viedierīces. Varat minēt dažādus priekšmetus, ko otrs ir iedomājies vai saukt pēc iespējas vairāk vārdu, kas sākas ar vienu un to pašu burtu. Ļauj vaļu iztēlei un atpūties.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru