Paplašina teritoriju bezmaksas šķirošanai pie namdurvīm

22.Februāris, 2022
Sadarbības projekts
Laikrakstā

SIA ZAAO, turpinot attīstīt modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, tai skaitā pilnveidojot šķirošanas pakalpojumu pieejamību, paplašina teritoriju, kurā pieejams individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas bezmaksas pakalpojums privātmājām. Tagad pie privātmājas namdurvīm šķirot atkritumus ZAAO darbības reģionā iespējams sešu – Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas un Valmieras – pilsētu teritorijās un 23 apdzīvoto vietu centros.

Pakalpojums pieejams šo sešu pilsētu teritorijās privātmājās dzīvojošajiem, kā arī Cēsu novada Dukuru, Jāņmuižas, Līgatnes, Līgatnes pagasta, Priekuļu, Straupes, Limbažu novada Alojas, Ainažu, Ozolaines, Salacgrīvas, Staiceles, Umurgas, Smiltenes novada Raunas, Saltupu, Silvas un Valmieras novada Kocēnu, Mazsalacas, Mūrmuižas, Pilātu, Poķu, Rubenes, Rūjienas, Sedas, Strenču, Valmieras pagasta administratīvo teritoriju centru privātmāju saimniekiem.

Pakalpojumā ietverto vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma konteineru apkalpošana ir bez maksas. Klientu pieredze rāda, ka, izmantojot minēto pakalpojumu, mājsaimniecība ietaupa aptuveni 40% no summas, ko maksā par nešķirotu atkritumu apsaimniekošanu pirms iesaistīšanās atkritumu šķirošanā.

ZAAO Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma stāsta: «Prieks, ka iedzīvotāji izmanto iespēju šķirot pie savām namdurvīm. Šobrīd pakalpojumu jau izmanto vairāk nekā 3260 klienti privātmājās. ZAAO mērķis ir ieviest šo pakalpojumu pēc iespējas plašākā uzņēmuma darbības teritorijā.»

Konkrētā pakalpojuma konteineri ir 240 litru ietilpības. Konteiners vieglajam iepakojumam ir ar dzeltenu vāku, tajā drīkst ievietot papīru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēves (LDPE), pārtikas, kosmētikas un sadzīves ķīmijas plastmasas iepakojuma (HDPE) kastes, kannas, pudeles, spaiņus, kā arī metāla iepakojumu un priekšmetus. Stikla pudeļu un burku nodošanai tiek uzstādīti konteineri ar melnu vāku.

Lai pieteiktos pakalpojumam, iedzīvotājam ir jābūt ZAAO klientam, kuram ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar konteineru. Pieteikt līguma noslēgšanu par individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu var, zvanot pa tālruņiem 64281250, 26515556 vai rakstot uz e-pastu: zaao@zaao.lv. Līguma noslēgšana tiek organizēta ar pasta starpniecību vai izmantojot elektronisko parakstu.

Jau 2001. gadā, neilgi pēc uzņēmuma izveides, ZAAO sāka klientiem nodrošināt iespēju nodot iepakojumu pārstrādei. Šobrīd infrastruktūra ZAAO attīstīta līdz 21 EKO laukumam, kuros pārstrādei var nodot gandrīz divus desmitus atkritumu veidu. Tāpat ZAAO darbības reģionā ir uzstādīti vairāk nekā 660 EKO punkti, kuros pieejami konteineri papīra, metāla, plastmasas un stikla nodošanai, radot normatīvajām prasībām atbilstošu infrastruktūras pārklājumu.

 

Foto no ZAAO arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru