7 pazīmes, kas liecina, ka laiks mainīt logu

16.Marts, 2022
Sadarbības projekts
Portālā

Viens no mājokļa svarīgākajiem elementiem – logi. Galvenokārt logiem ir praktiskas funkcijas, kā siltumizolācijas nodrošināšana un trokšņu slāpēšana, tomēr mūsdienās logi ir arī dizaina elements, kas uzlabo mājokļa estētiku un paaugstina mājokļa vērtību.

Kvalitatīvi logi prasa ievērojamu finansiālu ieguldījumu un kalpo gadiem ilgi, līdz ar to tā nav lieta, ko mēdzam regulāri mainīt. Tomēr ir dažas pazīmes, ko nevajadzētu ignorēt un kas liecina, ka laiks mainīt logu – lūk, 7 no tām!

Logu nevar pienācīgi atvērt un aizvērt

Darba kārtībā esošu logu iespējams atvērt un aizvērt vienmērīgi, bez čīkstošām skaņām un aizķeršanās, turklāt logam vajadzētu stāvēt vaļā un ciet bez jebkādiem palīglīdzekļiem. Ja logu mēdzat atstutēt, piemēram, ar grāmatu vai kādu citu palīglīdzekli, ziniet – logs savu laiku ir nokalpojis! Ņemiet vērā, ka loga stutēšana ir bīstams defekts, īpaši, ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki, kas palīglīdzekli nejauši var ''izsist'' no vietas, tādējādi radot risku satraumēties.

Mājoklī pārāk labi dzirdami trokšņi no ārpuses

Logs, protams, nenodrošina pilnīgu skaņas izolāciju, tomēr, ja ar laiku pamanāt, ka trokšņi no ārpuses mājoklī dzirdami arvien labāk un kļūst arvien traucējošāki, iespējams, vainīgs tieši logs. Ārpuses trokšņi pamatīgi ietekmē mājinieku labsajūtu, īpaši mieru un koncentrēšanās spējas, ilgtermiņā pat psihi, tādēļ nevajadzētu paļauties uz to, ka tas ir īslaicīgs traucējums.

Starp rūtīm veidojas kondensāts

Ja starp loga rūtīm veidojas kondensāts (ziemā – leduspuķes), logam ir slikta siltumizolācija. Neliels mitrums nav trauksmes signāls, tomēr, ja pamanāt, ka ar laiku starp rūtīm veidojas arvien vairāk kondensāta, ņemiet vērā, ka laika gaitā tas veicina pelējuma veidošanos, kā arī paša loga bojāšanos. Sliktas siltumizolācijas rezultātā gar loga malām var būt jūtams vējš. Jo sliktāka loga siltumizolācija, jo vairāk siltuma mājoklis zaudē un jo lielāks būs siltumenerģijas rēķins!

Pie neliela spiediena logs kustas

Logam pie neliela spiediena nevajadzētu kustēties, pat ne nedaudz – ja, piemēram, negaisa vai remontdarbu laikā jūtat loga rīboņu, kā arī, ar rokām uzspiežot uz loga, tas kustās, nepieciešama tā maiņa. Arī šis ir bīstams defekts, jo liecina, ka drīzumā logs var sabrukt.

No ārsienas ap logu lobās krāsa

Vairumā gadījumu krāsas lobīšanās no ārsienas ap logu ir kosmētisks defekts, tomēr to var izraisīt arī pārlieku liels mitrums, kas var rasties nekvalitatīvas loga blīvēšanas rezultātā. Temperatūras svārstību rezultātā logs var deformēties, kā rezultātā loga rāmis paplašinās un sašaurinās, tādējādi izraisot krāsas lobīšanos. Neuztveriet krāsas lobīšanos vien kā vizuālu defektu – pārliecinieties, ka loga blīvējums ir kvalitatīvs!

Novecojis dizains

Logi ir pirmais, kas redzams cilvēkiem no malas un kas ļauj spriest par mājokli kopumā – mūsdienās novecojis dizains ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki lemj par labu logu nomaiņai. Padomājiet – logi pašreiz papildina Jūsu mājokļa estētiku vai tomēr tie sabojā iespaidu par Jūsu mājokli? Turklāt, novecojis dizains vairumā gadījumu nozīmē arī dažādas tehniskas problēmas.

Pamatīgi skrāpējumi un/vai plaisas

Viena neliela kļūda var radīt pamatīgas galvassāpes – neatkarīgi, vai logu ieplēsis, piemēram, bērns, kurš pagalmā spēlējies ar bumbu vai skrāpējumi/plaisas radušās laikapstākļu ietekmē, šos bojājumus noteikti nevajadzētu uztvert kā pašsaprotamus.

Lai arī šie bojājumi neietekmē loga tehnisko stāvokli, ar laiku logā var rasties kondensāts un skrāpējumi/plaisas var kļūt arvien lielāki, kā rezultātā logs jebkurā mirklī var sabrukt, apdraudot Jūsu un mājinieku drošību. Īpaši bīstami loga skrāpējumi un plaisas ir bērniem un mājdzīvniekiem, kas var nejauši savainoties.

Logu nomaiņa prasa ievērojamu finansiālu ieguldījumu, taču tas palīdz paaugstināt mājokļa vērtību, samazināt siltumenerģijas rēķinu, kā arī paaugstina Jūsu un mājinieku labsajūtu un drošību.

Pamanījāt kādu no pazīmēm, kas liecina, ka laiks mainīt logu? Iespējams, var noderēt finansiāls atbalsts - kredītlīnija mājas lapā Ferratum.lv vai kredīts mājokļa remontam, kam pieteikties var bez laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas. Tomēr jebkurš aizdevums ir lēmums, kas nopietni jāapdomā, rūpīgi izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru