Inguna Birzniece

Izlaidums kā komats, nevis punkts

2.Jūnijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sācies skaistais izlaidumu laiks. Dzeltenās pieneņu saulītes un reibinošās ievas jau nomainījuši smaržīgie ceriņi. Arī cilvēka dzīvē jaunība ir ziedēšanas laiks, un katra skolotāja dzīvē nav lielāka prieka un gandarījuma kā tad, kad redzi, kā acu priekšā atplaukst jauns, krietns cilvēkbērns.

Vai vasara klāt?

3.Jūnijs, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tā varam vaicāt viens otram īpaši šogad, kad laiks pārāk nelutina ar saulīti un siltumu, tomēr visvairāk, šķiet, šo gadalaiku gaida skolasbērni, kuriem beidzot brīvlaiks klāt.

Stīgu parādei izskanot

5.Marts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Februārim noslēdzoties, izskanējis arī Valmieras Mūzikas skolas stīgu nodaļas pēdējais – absolventu – koncerts. Šim mēnesim tiešām bija dots ļoti trāpīgs nosaukums – stīgu parāde, jo katrs interesents četros apjomīgos koncertos varēja gūt izsmeļošu priekšstatu par bērnu muzikālo apmācību stīgu instrumentu spēles jomā no pirmklasnieka līdz nobriedušam māksliniekam.

Lietuviešu un valmieriešu kopīgajā koncertā

26.Aprīlis, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saulainā 20. aprīļa pusdienlaikā pie mums, Valmieras Mūzikas skolas stīgu instrumentu spēles pedagogiem un audzēkņiem, apciemot un ar savu spēles prasmi iepriecināt ieradās draugi no Lietuvas — Ukmerģes Mākslu skolas ar direktoru Egidiju Petriku priekšgalā. Tā bija atbildes vizīte mūsu stīgu orķestra ciemu reizei Ukmerģē pirms gada. Lietuviešu bērniem jauki tika apvienots patīkamais ar lietderīgo, jo pa ceļam tika iepazīta Vecrīga un, protams, mūsu skaistās Mūzikas skolas telpas.

Stīgu mūzika gada nogalē

20.Decembris, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras Mūzikas skolā gada nogale pārpilna mūzikas. Klausītāju kupli apmeklēta bija arī vienmēr viesmīlīgās 5. vidusskolas zāle, kur savu prasmi 12. decembra vakarā demonstrēja ped. Maijas Ozolas un Daces Zariņas vadītie stīgu orķestri. Šoreiz kā īpašie viesi koncertu kuplināja arī ped. Marikas Rolmanes diriģētie mazie kora klases dziedātāji.

Saulē, lietū — Latgalē

20.Jūnijs, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saulīte mijās ar lietus mākoņiem, bet absolūti saulainā noskaņā mēs — Valmieras Mūzikas skolas pedagogi, kora klases audzēkņi un viņu atbalstītāji — veselu dienu pavadījām zilo ezeru zemē Latgalē. Kā gluži pamatoti uzsvēra ekskursijas organizētāja Irēna Zelča, pasaule jāsāk iepazīt, vispirms izzinot savu tēvzemi.