Lietuviešu un valmieriešu kopīgajā koncertā

- 26.Aprīlis, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saulainā 20. aprīļa pusdienlaikā pie mums, Valmieras Mūzikas skolas stīgu instrumentu spēles pedagogiem un audzēkņiem, apciemot un ar savu spēles prasmi iepriecināt ieradās draugi no Lietuvas — Ukmerģes Mākslu skolas ar direktoru Egidiju Petriku priekšgalā. Tā bija atbildes vizīte mūsu stīgu orķestra ciemu reizei Ukmerģē pirms gada. Lietuviešu bērniem jauki tika apvienots patīkamais ar lietderīgo, jo pa ceļam tika iepazīta Vecrīga un, protams, mūsu skaistās Mūzikas skolas telpas.

Sekoja kopīgs koncerts Valmieras katoļu dievnamā. Gan jaunie mūziķi, gan visi klausītāji kārtējo reizi varēja pārliecināties par brīnišķīgo akustiku šajā baznīcā, kas ir ļoti piemērota vieta šāda mēroga un stila koncertiem. Liels paldies katoļu draudzei par atsaucību, īpaši Agrai Spurdziņai.

Koncerta pirmajā daļā uzstājās mūsu viesi. Vislielāko iespaidu atstāja viņu tiešām spēcīgie čellisti — gan ar savu izkopto toni, gan virtuozitāti. Orķestrim, ar kuru strādā Virgīnija Mazeikiene, kopumā bija raksturīga ļoti izteikta ansambļa kopspēle — visi tiešām spēlēja kā viens — ar ārkārtīgi izlīdzinātu tembru.

Runājot par repertuāru, domāju, ka tas varētu patikt jebkuram klausītājam, jo skanēja klasiskās mūzikas zelta fonds — A. Rubinšteina Melodija, Z. Fībiha Poēma, pasmaidīt lika skaņdarbi no it kā mūzikas skolas pirmo klašu repertuāra, bet aranžēti orķestra sastāvam — K. M. Vēbera Mednieku koris no operas Burvju strēlnieks un A. Grečaņinova Draiskulis. Sevi rādīja arī solisti — jaunā čelliste Martina Zakarauskaite atskaņoja nedaudz melanholisko lietuviešu klasiķa B. Dvarionas Valsi, bet spožu virtuozitāti demonstrēja čellists Jokūbs Burneikis, atskaņojot Ž. Brevāla Sonāti.

Turpinājumā uzstājās mūsu pašu Valmieras Mūzikas skolas  stīgu orķestra vecākā grupa savu vadītāju Maijas Ozolas un Daces Zariņas vadībā. Mūsu orķestra trumpis savukārt ir spēcīgais vijolnieku sastāvs, jo dalībnieku vidū ir arī vairāki skolas absolventi. Repertuārs — G. F. Hendelis, V. A. Mocarts, arī J. Sibēliuss — īsti atbilst un ir piemērots baznīcas atmosfērai. Kā ķirsītis uz tortes — M. Gļinkas Deja koncerta noslēgumā. Jāatzīst, arī mums bija savi solisti — ped. Daces Zariņas un M. Ozolas skolotie jaunais čellists Viesturs Goba un Alma Daniela Caune, kuri publiku iepazīstināja ar M. Bukinika Humoresku un J. Bendas Grave.

Pēc koncerta pulcējāmies mājīgajās Mūzikas skolas telpās, lai dalītos iespaidos, tuvāk iepazītu cits citu un vienkārši priecātos par to, ka esam kopā. Kā atzina mūsu lietuviešu draugi, jau savās mājās viņi ar nepacietību gaidījuši šo tikšanos. Noteikti gribu piebilst, ka mūs visus patiesi sildīja viņu sirsnība, vienkāršība un dabiskums.

Mēs, visi stīgu kopas pedagogi, vēlamies teikt arī lielu paldies skolas vadībai par atbalstu un palīdzību, sagaidot un uzņemot ciemiņus, īpašu paldies pelnījuši visi mūziķi — gan lielāki, gan mazāki — par brīžiem grūtu, nogurdinošu, reizēm pat nepatīkamu darbu ikdienā, kas kā krāšņa roze izplaukst šādā svētku pasākumā. Paldies arī vecākiem, kas ne tikai ikdienā atbalsta savus bērnus mūzikas skolas gaitās, bet šoreiz piedalījās arī tīri praktiski, palīdzot uzņemt lietuviešu draugus.

KONCERTA DALĪBNIEKI pēc uzstāšanās Romas katoļu baznīcā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru