Stīgu parādei izskanot

- 5.Marts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Februārim noslēdzoties, izskanējis arī Valmieras Mūzikas skolas stīgu nodaļas pēdējais – absolventu – koncerts. Šim mēnesim tiešām bija dots ļoti trāpīgs nosaukums – stīgu parāde, jo katrs interesents četros apjomīgos koncertos varēja gūt izsmeļošu priekšstatu par bērnu muzikālo apmācību stīgu instrumentu spēles jomā no pirmklasnieka līdz nobriedušam māksliniekam.

Šie tiešām bija svētki visiem – gan bērniem un viņu vecākiem, gan skolotājiem un, cerams, arī klausītājiem. Man gribētos visu stīgu nodaļas kolektīvu salīdzināt ar kordebaletu – arī tur ir savas zvaigznītes, bet tas ir vienots organisms, kur katrs ir svarīgs un katram ir kāds noteikts uzdevums. To noteikti veicina arī nozīmīgās orķestra spēles tradīcijas, arī mēs visos koncertos turpinājām jau no Jāņa Cimzes laikiem iedibināto kārtību – ne tikai solo priekšnesumi, bet kā likums – arī orķestra numuri. 

STĪDZINIECES STĪGU KONCERTA NOSLĒGUMĀ: (no kreisās) Irina Pupiņa, Maija Ozola, Inguna Birzniece un Dace Zariņa. Foto no privātā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru