Antra Lāce

Esmu laimīga Latvijā

29.Maijs, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Latviešu valodas aģentūras projektā mācām latviešu valodu diasporas bērniem visā pasaulē. Darām visu to pašu, ko skolotāji skolās: tematiskie plāni, stundu vadīšana, saziņa ar skolēnu vecākiem un citas lietas. 

Vietvārdu burvība

30.Aprīlis, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Sabiedriskās zinātnes veidošanā var piedalīties ikviens, kurš nav saistīts ar zinātni, šo procesu vispārējā nozīmē skaidro vecākā bibliotekāre Svetlana Jodo. Tā ir pētniecības prakse ar sabiedrības līdzdalību, jo par brīvprātīgo var kļūt jebkurš interesents.

Man tas ir aizraujoši

26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Par bērniem māte saka: viņos arī ir ceļotāju gēns. Melngāršu ģimene pasaulē redzējusi jau ļoti, ļoti daudz un turpina visi kopā to iepazīt, arī jau šogad. Bet saruna ar Valmieras tehnikuma direktori  VINETU MELNGĀRŠU būs par darbu, pedagoģiju un nākotni. Savas baterijas viņa uzlādējot darbībā, kustībā un visā, kas dod brīvības sajūtu. 

Zelta graudi, alfa un omega

28.Februāris, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

No pagasta bibliotēkas līdz citizen science

Zinātniskais darbs, ko veic plašas sabiedrības pārstāvji, bieži sadarbojoties ar profesionāliem zinātniekiem un zinātniskām institūcijām vai to vadībā, — tā Oksfordas angļu valodas vārdnīca definē amatierzinātnes (citizen science) jēdzienu. Eiropas Komisija skaidrojusi: iedzīvotāji var piedalīties šajā pētniecības procesā dažādos veidos — kā novērotāji, kā finansētāji, viņi var analizēt datus vai paši tos ražot.

Ejam vēsturē precīzāk

20.Decembris, 2023
Vēsturē
Laikrakstā

Arī tas, ko sauc par skaistu un labu, ir tāds tikai tad, kad iztur pētīšanu, – jau pirms simt gadiem rakstīja kāds gudrs latvietis, dzejnieks, kurš tāpat kā vēlāk Imants Ziedonis aizrāvās ar pētniecību, vēsturi.

Vienkārši mīlu dzīvi

29.Novembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Kad Valmieras 5.vidusskolas mājas lapas aptaujas veidotāji lūdza skolotāju LĪGU KLIESMETI  pabeigt teikumu «Es mīlu...», viņa atbildēja bez minstināšanās: DZĪVI. 

Trīssimt vārdu un gramatiski stiķi (6)

18.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rudenīgam lietum ik pa laikam uzlīstot, sestdien Latvijā daudzi dažāda vecuma ļaudis piedalījās nu jau tradicionālajā Pasaules diktāta rakstīšanā – kā vēsta mediji, vairāk nekā pusotrs tūkstotis cilvēku.

Divi laimīgi valmierieši

20.Septembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Pēdējā laikā, kad novada domes dzimtsarakstu nodaļā atgriežas laulātie, kuri te jau pabijuši pirms desmit gadiem savās zelta kāzās, nākas redzēt patieso saviļņojumu, kas plūst no šiem cilvēkiem. 

Dimanta gadi

30.Augusts, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Sacīkšu braucējs — pedagogs

Latvijas Ūdens motosporta federācijas simboliskajā Goda zālē atrodams gan Valentinoviča, gan  Mazsalacas novada vārds — par ieguldījumu ūdens motosporta attīstībā Latvijā. Palasīsim. 

Es nāku no savas bērnības (1)

31.Maijs, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Tev ir mīļākās bērnības atmiņas? (Varbūt arī ne-mīļākās?)

Laiks atstāj iespaidu uz atmiņām:  bērnības sajūtas, pirmie skolas gadi izgaismojas jo spilgti sarunās ar laikabiedriem, draudzenēm un radiniekiem. 

Latviski pamatīgi. Ozoli

31.Maijs, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Viens otram jāvārdu viņi teikuši pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, un tagad MĀRA un ANDRIS OZOLI ir viens no mūsu novada Zelta pāriem.

Dimanta spožumā

3.Maijs, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Valmieriešu VIJAS un ARNOLDA BERIŅU kopējais dzīves ceļš ietiecies tai skaistajā posmā, ko apzīmē ar cēla dārgakmeņa vārdu: viņu laulība reģistrēta nu jau tālajā 1963. gada 30. aprīlī, nu kopā nodzīvoti sešdesmit bagāti gadi. Īsi pirms svētkiem Dimanta pāri Beriņus godināja novada pašvaldības domes Dzimtsarakstu nodaļā.

Devām savu mīlestību

26.Aprīlis, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Vēl pirms Mākslas mēneša aprīļa skaists notikums pilsētā bija mākslinieces BIRUTAS JANSONES ekspozīcija Valmieras muzejā — Birutas stāstiņi. Pieticīgais nosaukums vēstīja par brīnišķīgu un ļoti sievišķīgu izstādi: zelts uz melna, krāšņums pret līniju, elegance pret vienkāršību. 

Laikam esmu pārāk liela sapņotāja

22.Marts, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Dienā, kad pavasaris šurpnākdams atkal apmaldījies un atsūtījis slapju puteni, runājamies ar LĪGU IVĀNI — valmierieti, kuras vārds mūsu kultūrtelpā visticamāk nav svešs nevienam.

...Un visi latvieši

22.Marts, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Četras paaudzes

Šajā nelielajā mājiņā tagadējā Rubenes ielā augušas nu jau četras paaudzes, precīzāk, ceturtā pašlaik lielākoties gan kā mīļi gaidīti ciemiņi. Andra Kreitāla vectēvs savā laikā, 30. gadu beigās, namu ģimenei cēlis, arī par pēctečiem domājot, viņa iegādātais zemes gabals bijis krietni liels, un Andris vēl piedzīvojis, kā te viņa bērnībā pirms daudziem gadiem vēl kulta labība, ko no plašas apkaimes veduši ar zirgiem.

Zem viena jumta

15.Februāris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

MAN ŠOGAD IR SAVA KLASĪTE, priecīgi saka skolotāja Ance. Pat Valmieras Viestura vidusskolā, kas pirmā un vienīgā darba vieta bijusi daudziem pedagogiem, šis nav gluži ierasts gadījums: māte Signe Niedrīte pašlaik audzina 1. c, meita Ance Niedrīte — 1.b klasi. Par savējiem Ance mīļi teic: man ir divdesmit septiņi pirmklasnieki, ļoti forši bērni.

Muzejs ir īpaša vieta

18.Janvāris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Šis gads Valmierai ritēs jubilejas zīmē: vispārpieņemtais pilsētas dibināšanas skaitlis ir 1283., tātad — apaļi 740. Par to runājam ar mūsu muzeja direktori IVETU BLŪMU.