Ejam vēsturē precīzāk

- 20.Decembris, 2023
Vēsturē
Laikrakstā

Arī tas, ko sauc par skaistu un labu, ir tāds tikai tad, kad iztur pētīšanu, – jau pirms simt gadiem rakstīja kāds gudrs latvietis, dzejnieks, kurš tāpat kā vēlāk Imants Ziedonis aizrāvās ar pētniecību, vēsturi.

Laiks rit, tomēr interese par senatni latviešos saglabājas. Valmiera nav izņēmums, un zināmā mērā valmieriešu pietāti stiprina arī mūsu muzeja jaunā ekspozīcija de Woldemer respektablajā stikla celtnē. Ziemassvētku tuvuma gaisotnē interesentiem tur bija iespēja pilsētas senākās pagātnes lappuses pašķirstīt kopā ar zinošiem speciālistiem. 

Šādas tikšanās muzejs organizē ik pēc pāris gadiem, iepriekšējo reizi diemžēl noskaudusi pandēmija, taču šoruden jaunie vēsturnieki tradīciju turpinājuši. Kā atzina Dāvis Pumpuriņš, tēmu izvēle galvenokārt saistījusies ar izmaiņām jaunajā kultūrvides centrā, ekspozīcijas de Woldemer izveidi, jo bijis nepieciešams radīt jaunu, aizraujošu saturu. Process, kas rezultējies ar jauno ekspozīciju un jaunām darba telpām, bijis ilgs, bet aizraujošs, nu jau darbs gandrīz vai būvlaukumā liekoties kā sena pagātne.

MUZEJA MĀCĪBU TELPĀ. Seminārā par viduslaikiem Valmierā, izpētes rezultātiem un perspektīvām. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru