Astrīda Aizsilniece

Mūžs ar darbiem vainagots

26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Rūjiena mīl un godina savus izcilos novadniekus. Aprīlī pilsētā būs skatāma tēlnieka Raimonda Muzikanta simtgadei veltīta izstāde. Mākslinieks nāk no Rūjienai tuvā Ternejas pagasta. 

Mūsu mājas bērni

25.Oktobris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Stacijas ielas lielāko 115 dzīvokļu namu domās joprojām saucu par mūsu māju. Šeit izauguši mani bērni, ar šo vietu saistās bezgala daudz atmiņu.

Ar smaidu...

26.Aprīlis, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā 1964. gada maijā negaidīti notika direktoru maiņa. Georgu Lakuču pārcēla citā amatā citā uzņēmumā. Viņa vietā strādāt ieradās rīdzinieks Imants Lakšēvics, tekstilnieks no «Parīzes Komūnas», gadus 35 vecs.

Ārpus standartiem

15.Februāris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Kā ēd, tā strādā, mēdza atgādināt mūspuses gudrais lauksaimnieks Ansis Liezers. Šeit — kādreizējās stikla šķiedras rūpnīcas lielākā ceha vadītājas Astrīdas Aizsilnieces skats pēc vēsturnieka Dāvja Pumpuriņa mudinājuma (janvāra «Valmierietī») atcerēties arī šādas mūsu nesenās vēstures nianses.

Lepojamies!

28.Septembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Septembris nāca ne tikai ar pirmajām salnām, bet arī ar brīnumjauku pārsteigumu. Mēs, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA veterāni, saņēmām ielūgumus tikties uzņēmumā. Tas radīja satraukumu un pārdomas. Ikdienā, protams, tiekamies ar uzņēmuma cilvēkiem — tur strādā mūsu paziņas, kaimiņi, arī jaunā paaudze. Taču redzēt visu savām acīm, dzirdēt par paveikto un nākotnes iecerēm — tas ir kas cits.

Gaiziņš vai Munameģis...?

29.Jūnijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

«Kas ātrāks: zirgs vai mašiņa?» filmā «Cilvēka bērns» Boņuks jautā cienīgtēvam. Savukārt es vaicāju Googlei: «Kas augstāks: Gaiziņš vai Munameģis?» Klusībā ceru, ka Gaiziņš, ka vismaz šai ziņā apsteigsim igauņus. Tomēr nē — nieka nepilni 6 metri nodrošina Munameģa pārākumu.

Mans maijs

25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Savāds šogad maijs. Viss zaļo, zied, taču dabā nav glāsainā pavasara maiguma. Šķiet, ka pat putni klusāki un gaiss nesmaržo kā parasti maijā. Vējš un sausums. «Vēsākais maijs pēdējos desmit gados,» novērojis Toms Bricis.

Trīs sievietes. Trīs likteņi

27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Mūsu dzīvē ir ienākusi Ukraina. Ienākusi ar kara šausmām, ciešanām un arī atmiņām. Atmiņām par tiem laikiem, kad strādājām Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā un braucām uz radniecīgiem uzņēmumiem Bučā, Severodoņeckā un Berdjanskā, ekskursijās uz skaisto Kijivu, atpūtāmies Krimā pie Melnās jūras.

Hochrosen. Augstroze. Lauvaskalns

30.Marts, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Man ir divi labi draugi — mazdēls Alberts un Latvijas Radio 1. Alberts ir mans palīgs un skolotājs mūsdienu tehnoloģiju labirintos. Radio klausos, darbojoties virtuvē. Dzirdu ziņas, kultūras jaunumus, raidījumus par interesantiem cilvēkiem, vēsturiskiem notikumiem, vietām.

Bezgalīgais pavediens.II

26.Janvāris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Šovasar Pēterdienā varenu ozolu vainagu būs pelnījusi a/s «Valmieras stikla šķiedra» Termoķīmiskās apstrādes ražotnes apdares nodaļa — bijušais stikla šķiedras rūpnīcas dekoratīvo audumu cehs. Jāsvin taču 50 gadu jubileja! Atskatīsimies uz šiem gadiem.

Bezgalīgais pavediens.I (1)

29.Decembris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Ar patiesu prieku lasu un pārlasu mākslas zinātnieka Aivara Leiša rakstu «Kristīne Pāvuliņa. Latviskā meklētāja» novembra «Valmierietī». Autoram lieliski izdevies parādīt mūsu izcilās novadnieces daudzpusīgo, bagāto dzīves gājumu. 

Mūžs kā dižozols

27.Oktobris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Šopavasar Pilsētas kapos nejauši satiku kādreizējās darbabiedrenes Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā — māsas Māru Zeitmani un Inesi Miķīti. Viņas nesa pamatīgus zaru klēpjus. Biju pārsteigta, jo zināju, ka Miķīšu dzimtas kapuvieta ar skaisto tēlnieka Andra Vārpas veidoto pieminekli atrodas Kocēnu kapsētā.  

Kad gadiem es pāri skatos...

19.Jūnijs, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

14. jūnijā uz 80 sava mūža gadiem atskatījās Inārs Poļaks

 

Ar Ināru Poļaku iepazinos 1958. gada vasarā – Rīgas Politehniskajā institūtā (RPI) iestājeksāmenu laikā. Taču mūsu studijas nesākās ar lekcijām auditorijās, bet gan ar darbu kolhozā. Interesanti, ka RPI šefības darbiem bija iedalīts Valmieras rajons.

Stikla pavediens,/ kristāla dzija,/ Skrien caur maniem pirkstiem/ kā laiks... (1)

22.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā savulaik rakstīja šķeterētāja Tamāra Skrīna, nu jau plaši pazīstama dzejniece. Laiks tiešām skrien. Neticami, bet pagājuši jau 55 gadi, kopš Valmierā noausti pirmie stikla šķiedras auduma metri. Šī savdabīgā jubileja bija iemesls, lai svētku dienā, 17. decembrī, sapulcētos vairāk nekā septiņdesmit to gadu aušanas ceha darbinieki.