Gaiziņš vai Munameģis...?

- 29.Jūnijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

«Kas ātrāks: zirgs vai mašiņa?» filmā «Cilvēka bērns» Boņuks jautā cienīgtēvam. Savukārt es vaicāju Googlei: «Kas augstāks: Gaiziņš vai Munameģis?» Klusībā ceru, ka Gaiziņš, ka vismaz šai ziņā apsteigsim igauņus. Tomēr nē — nieka nepilni 6 metri nodrošina Munameģa pārākumu.

Nu jau pierasts gandrīz vai katru dienu dzirdēt par kādiem jauniem kaimiņu panākumiem. Kiberdrošībā — labākie ES, trešā vieta pasaulē. Mums dzimstība ar mīnusa zīmi, iedzīvotāju skaits ik gadu samazinās. Igaunijā dzimstība pieaug, iedzīvotāju skaits stabili palielinās. Mēs lepojamies ar savu unikālo Inčukalna dabas gāzes krātuvi, taču nezinām, vai ziemā tās pietiks Latvijas iedzīvotāju vjadzībām.  Tai pašā laikā mūsu lēnīgie ziemeļu kaimiņi ziņo, ka jau augustā viņu peldošais sašķidrinātās gāzes termināls būšot darba kārtībā. 

Jautāju meitai, mediķei, vai ir kāda joma, kurā mēs esam labāki. Viņa nevilcinoties atbild: «Sirds ķirurģija!»Jā, igauņiem nav sava Andreja Ērgļa, taču viņiem jau sen ir teicami sakārtota iedzīvotāju medicīniskā aprūpe, labi apmaksāts kā ārstu, tā medmāsu darbs. Ne velti mūsu dakteri dodas uz turieni peļņā.

CIENĪTS.  Munameģa virsotnē šogad. Foto no personiskajiem arhīviem


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru