Andis Sedlenieks

Andis Sedlenieks

Dabas resursu nodoklis "humpalām"

22.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā gadā Latvijā tika pieņemti apjomīgi grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kuri pakāpeniski jeb pa daļām stājas spēkā, sākot ar šā gada 1. janvāri.

Kāda savdabīga izmeklēšana

15.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Samērā nesen Latvijas iedzīvotāju vairākums ziņu raidījumos uzzināja, ka mūsu valstī Aizsardzības ministrijas (AM) paspārnē pastāv tāda institūcija kā Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC), kas organizē visus iepirkumus AM un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, un ka šo centru ir vadījis brigādes ģenerālis Ervīns Kopeika, kurš nu ir atstādināts no amata Militārās policijas pret viņu uzsāktās izmeklēšanas dēļ.

Iespēju logs

8.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms nepilnām divām nedēļām Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, atbilstīgi kuriem finanšu ministram tika piešķirtas tiesības iegādāties valsts kapitālsabiedrību fiksēta ienākuma vērts­papīrus jeb obligācijas.

Jums ordeni vai kā?

24.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā pastāv tāda organizācija kā Publiskās atmiņas centrs. Iespējams, ne pārāk zināma, taču ļoti noderīga – galvenokārt tādēļ, ka atgādina mums par cilvēkiem, kuri sadarbojušies ar svešām varām.

Starp ideālismu un pragmatismu

17.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa pieņēma lēmumu, ka nav pietiekama pamatojuma Krievijas miljardieru Pjotra Avena un Mihaila Frīdmana iekļaušanai ES sankciju sarakstos.

No VARAM par DARAM

10.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā parādījās oficiāla informācija, ka valdībā tiek gatavots lēmumprojekts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārveidei par Dabas aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (DARAM).

Mediju politikas pamatnostādnes

3.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Marta beigās Kultūras ministrija nodeva sabiedrības apspriešanai interesantu dokumentu ar nosaukumu «Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2024. – 2027. gadam».

Vēlēšanu galvenais jautājums?

27.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējās nedēļas nogalē kļuva zināms, ka Ģenerālprokuratūra uzsākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu līdzekļu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta, bet šobrīd ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) ārzemju komandējumu laikā.

Diskutabla iecere

20.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ja arī ne plašākā sabiedrībā, tad pavisam noteikti uzņēmēju un juristu vidū vētrainas diskusijas ir izraisījuši Saeimas Juridiskajā komisijā nonākušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Ģenerālprokuratūras virzītie papildinājumi Krimināllikuma pantam par negodīgu konkurenci, kuri paredz vairs ne naudassodus par šāda veida pārkāpumiem, bet gan reālus cietumsodus uzņēmumu atbildīgajām amatpersonām.

Kāda dīvaina reforma (1)

13.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Marta sākumā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) atzina, ka skolu tīklu reformas ieviešanai varētu tikt atvēlēts vēl garāks pārejas periods, nekā tika plānots sākotnēji.

Pirmie spēku samēri

6.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms pāris nedēļām sabiedriskās domas izpētes aģentūra SKDS publiskoja pirmos partiju reitingus pirms jūnija sākumā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, vismaz publiskajā telpā viešot aptuvenu skaidrību (vai nojausmu) par to, kāds varētu izskatīties saraksts ar Latvijas nākamajiem pārstāvjiem minētajā institūcijā.

Dižķibele un sistēmas neesamība

28.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā turpinās nebeidzamu, ar jaunajiem elektrovilcienu sastāviem saistītu problēmu gūzma, kas sasniegusi mērogus, kuru dēļ notiekošais aizvien biežāk tiek dēvēts simpātiski latviskā vārdā – par dižķibeli.

Bez konsekvences nekādi

21.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Satversmes tiesa (ST) pieņēma prognozējamu un loģisku lēmumu, ka prasība Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem apliecināt latviešu valodas prasmes ir likumīga.

Biedrenes Ždanokas lieta

14.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc tam, kad uzreiz vairāku valstu, ieskaitot, protams, Latviju, plašsaziņas līdzekļi publiskoja informāciju par ilggadējās Eiropas Parlamenta (EP) deputātes no Latvijas Tatjanas Ždanokas ticamo sadarbību ar Krievijas drošības dienestiem, visticamāk, brīvprātīgas informatores statusā, ir radusies vai drīzāk – aktualizējusies virkne interesantu jautājumu.

Zemnieku kari

7.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Arī Latvijā šīs nedēļas sākumā notika gana vērienīga lauksaimnieku protesta akcija, lai gan ne visiem, bet ievērojamai daļai Latvijas zemnieku pievienojoties kolēģu protestiem, kuri šobrīd ir pārņēmuši lielāko daļu apvienotās Eiropas un turpina vērsties plašumā.

Diskusijas no nekurienes

31.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Janvāra otrajā pusē Latvijā pēkšņi uzliesmoja kaismīga diskusija par izstāšanos no Otavas konvencijas, kura paredz kājnieku mīnu pielietošanas aizliegumu.

Parlamentārais tūrisms

17.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējo dienu laikā galvenokārt virtuālajā vidē ir sacēlusies pamatīga jezga par kādu šķietami nenozīmīgu notikumu – Latvijas Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas Tautas Republikas (lasiet – kontinentālās jeb komunistiskās Ķīnas) parlamentu vēl tikai paredzēto braucienu uz Ķīnu.

Vilšanās un gandarījums

10.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kā liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktas aptaujas (notika aizvadītā gada decembrī) rezultāti, tikai 16,3% no tiem Latvijas pilsoņiem, kuri 2022. gada oktobrī atdeva savas balsis Saeimas vēlēšanās, izjūt gandarījumu par toreiz atbalstītā politiskā spēka darbību.

Kādas reformas atgriešanās

3.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pastāv ticama iespēja, ka Latvijas iekšpolitiskajā dienaskārtībā vismaz daļēji atkal atgriezīsies pirms trim gadiem ar milzu pūliņiem pievārētais teritoriālās reformas jautājums.