Andis Sedlenieks

Andis Sedlenieks

Pesimisti un optimisti

27.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat publiskotas, kompānijas SKDS veiktas sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka Latvijā ir apmēram vienāds to iedzīvotāju skaits, kuriem ir radikāli pretēji viedokļi par valsts attīstību.

Labējie un kreisie

20.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Līdz ar jaunās valdības izveidi Latvijā ir iestājusies iepriekš nekad nepiedzīvota situācija – valdošās koalīcijas sastāvā, lai arī jaunākā partnera statusā, ir partija (Progresīvie), kura sevi pozicionē kā eiropeiski kreiss politiskais spēks. 

Piemērs acu priekšā

13.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības izcīnītā ļoti augstā 5. vieta Pasaules kausā ir kļuvusi ne tikai par ievērojamu sportisku panākumu, bet arī nu jau kārtējo reizi liek uzdot jautājumu – kāpēc mūsu sportisti komandu sporta veidos var gūt ievērojamus panākumus, spītējot traumām, pretinieku slavenajiem vārdiem, daudzu ekspertu skepsei un vēl sazin kam citam, bet politiķi un sabiedrība neko līdzīgu (savās nosacītajās atbildības jomās, protams) nodemonstrēt nespēj?

Lemberga ietekmes paradokss

6.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc būtības ir noslēdzies jaunas, Evikas Siliņas (JV) vadītas valdības veidošanas process, un ir kļuvis skaidrs, ka tā necik īpaši neatšķirsies no aizejošās, Krišjāņa Kariņa (JV) valdības.

Labas reputācijas jautājums

30.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunas valdības veidošanas kaislību ēnā bez pelnītas ievērības ir palicis kāds notikums, kas, lai arī izraisīja plašu rezonansi kultūras un mākslas vidē, plašākā sabiedrībā pārmērīgu interesi izsaukt nespēja.

Tie paši vēži?

23.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Viens no jautājumiem, kas aizvien biežāk skan publiskajā telpā pēc premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) demisijas un paziņojuma, ka vēlreiz uz šo amatu viņš nekandidēs, ir – bet kas tad īsti ir mainījies pēc šīs demisijas?

Vakantais premjera amats

16.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Premjerministra Krišjāņa Kariņa («Jaunā Vienotība», JV) paziņojums par lēmumu demisionēt un atteikties no atkārtotas kandidēšanas uz premjerministra amatu, kā arī aicinājums viņa pārstāvētajai JV izvirzīt jaunu premjerministra amata kandidātu, daudziem politikas vērotājiem izrādījās negaidīts.

Sašutums par jaunajiem tarifiem

9.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Iedzīvotājiem sākot saņemt jaunos elektrības rēķinus, publiskajā telpā vēršas plašumā sašutums par jūtami pieaugušajiem izdevumiem.

Latvija bez ārlietu ministra

2.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Bez īpašas ievērības joprojām paliek fakts, ka Latvija nu jau ilgāku laiku iztiek bez viena no patlabanējā starptautiskajā situācijā ļoti būtiskiem sava ministru kabineta locekļiem – ārlietu ministra.

Atvaļinājumu un politiskā sezona

26.Jūlijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad par nākamo Latvijas Valsts prezidentu tika ievēlēts nu jau bijušais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, valdīja vispārēja pārliecība, ka gaidāmas ievērojamas pārmaiņas valdošās koalīcijas sastāvā.

Darbaroku deficīts

19.Jūlijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kā liecina valsts iestāžu publiskotie statistikas dati, bezdarba līmenis Latvijā ir noslīdējis zem 6%.

Teorija un reālā dzīve

12.Jūlijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Dziesmu un deju svētku svinēšanas, kā arī starptautiskās politikas kaislību dēļ bez pārmērīgas ievērības ir palicis fakts, ka dzīve, sākot ar šā gada 1. jūliju, atkal ir kļuvusi nedaudz dārgāka.

Viļņošanās valsts galvaspilsētas domē

5.Jūlijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šīs nedēļas sākumā par atkāpšanos no amata negaidīti paziņoja Latvijas galvaspilsētas Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kurš pārstāv pirms iepriekšējām domes vēlēšanām izveidoto apvienību Par!/Progresīvie (PP).

Izvērtēšanas jautājums (2)

28.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts būtībā nu jau bijušais prezidents Egils Levits (atrodas amatā pēdējo mēnesi) savu prezidentūru acīmredzami ir nolēmis noslēgt ar vairākiem gana pārliecinošiem un izlēmīgiem paziņojumiem apmēram par to, ka Latvijas politiskajā sistēmā ne gluži viss ir kārtībā.

Pa ierasto taciņu?

21.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Viens no politiskajiem spēkiem, kuru neapšaubāmi skars iespējamā varas pārdale valdošajā koalīcijā, būs Progresīvie.

Vezums kustas ļoti lēnām

14.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Latvijā pirmoreiz ļoti ilgā laika posmā ir palielinājies iedzīvotāju skaits.

Laiks rādīs!

7.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Lielā mērā negaidīti ātri un vienkārši Latvija ir ieguvusi jaunu Valsts prezidentu. Ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kuru prezidenta amatam virzīja galvenā varas partijas «Jaunā Vienotība» (JV), jau pirmās balsošanas kārtas trešajā tūrē saņēma 52 Saeimas deputātu atbalstu un jau pēc mēneša nomainīs Rīgas pilī aizejošo Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Par uzvarām un svētku dienām

31.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas hokeja valstsvienības vēsturiskais panākums – pasaules čempionātā pirmoreiz izcīnītās bronzas medaļas, kuras līdzjutēju acīs ir līdzvērtīgas pasaules čempionu titulam, – un attiecīgi vēlme nosvinēt šo sasniegumu un sagaidīt mājās savus varoņus «pēc pilnas programmas» vienlaikus radīja arī zināmas problēmas ne vienam vien darba devējam.

Priekšvēlēšanu spekulācijas (1)

24.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jau nākamnedēļ Saeimā ir gaidāmas Valsts prezidenta vēlēšanas (vai vismaz – to pirmā kārta), apkārt kurām likumsakarīgi virmo aizvien lielākas politiskās kaislības.

Birokrātiskais slogs un pārregulētība

17.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts eksprezidents Valdis Zatlers intervijā Latvijas Radio raidījumam «Laikmeta krustpunktā» nesen izteicās, ka Latvija ir «pārregulēta valsts», nodēvējot birokrātiju par galveno valsts pārvaldes problēmu.