Krokusi «Jaunrūjās» modina pavasari

- 17.Marts, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Šajā saimniecībā Raiskuma pagastā pavasaris sākas, kad siltumnīcā ziedus ver krokusi. Pērn tie modušies jau janvāra beigās, šogad – vien februāra nogalē.

Dabai priekšā neko nevarot pateikt. Krokusi, dabiskajās augšanas vietās pie liela aukstuma pieraduši, paši jūtot, kad drīkst riskēt ziedus vērt. Tā teic dārznieks un krokusu izzinātājs JĀNIS RUKŠĀNS. Dienā, kad bijām tur jaunumus skatīt, naktī ārā temperatūra bijusi zem -17°, bet siltumnīcā -8. Tā esot vai pēdējā robeža, kura sīpolpuķēm skādi vēl nenodarot. Šajā telpā vēl ne reizi nekas neesot nosalis. Laukā gan, kad temperatūra pēkšņi nokrītot zem -10°, apsalstot fritilārijas un dažas citas sīpolpuķes.  

Iepriecinājumi

Stāstot par jaunumiem, J. Rukšāns rāda grāmatu, kas ir kā pielikums viņa jau iepriekš izdotajai grāmatai par krokusiem un nu pasaulē dodas angliski. No katras pārdotās rakstnieks 5 eiro dāvinot Ukrainas armijai. Jānim arī prieks, ka šis pavasaris sola dažus jaunus sarkanīgo krokusu sīpoliņus. Četrus gadus vairs bijuši vien divi (tikpat esot arī kādam japānim un vēl viens – vācietim).

JAUNA GRĀMATA. Jāņa Rukšāna grāmata par krokusiem, papildināta ar jaunumiem, nu pasaulē dodas angļu valodā. Ā. Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru