Aivars Ustups

Aivars Ustups

Kad valdība top atbilstoši Krilova fabulai

22.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītas cilvēku aktivitāti apliecinošas valsts svētku dienas. Tik spēkpilnu militāro parādi, kāda bija šajā novembrī, Daugavas krastmala Rīgā brīvās Latvijas laikā nebija piedzīvojusi nekad.

Pagodinājums Briežmuižas lapegļu alejai

17.Novembris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pārdomas par alejām

Ir Latvijā daudz savdabīgu dižkoku, par kuru spēju turēties pretī it kā visu sagrauzt spējīgajam laika zobam var vien brīnīties. Taču mani vienmēr izteiksmīgāk ir uzrunājušas senās, jau pirms simt gadiem stādītās alejas, kurās koki, satiekoties vien ar zariem, izjūt cits cita plecu un vienotā ierindā stāv gluži vai goda sardzē aizejošam laikam. 

Dāvanu maisā – Lielā Neskaidrība vai «olu zupa»

15.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Reizē ar valsts svētku noskaņojumu sabiedrībā sāk virmot arī cerības sagaidīt Ziemassvētku vecīša maisā veiksmes, pāri gada slieksnim kāpjot. Izskatās, ka vai pats pirmais «dāvanu maisu» šoreiz atvērt pasteidzies Valsts prezidents Egils Levits.

Saeima – demokrātijas simtgadniece

8.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar apritēja 100 gadu, kopš 1922. gada 7. novembrī pl. 12 Rīgā, Jēkaba ielā 11, uz pirmo sēdi pulcējās Latvijas Republikas 1. Saeimā ievēlētie deputāti.

Aizejošās Saeimas «sāpju bērnu» auklējot

25.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr lielai daļai balsis par Saeimas deputātu sastāva atjaunināšanu atdevušajiem vēlētājiem šobrīd galvenā vērība ir piesaistīta pretrunīgiem vēstījumiem par jaunās valdības veidošanu un tās sastāvu, daudz mazāku uzmanību piesaista notikumi un lēmumi Saeimā.

Aizsegtos Rāmnieku atsegumus meklējot

21.Oktobris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad nesen rakstīju par ģeoloģiskajiem dabas pieminekļiem, ievērību izpelnījās manis līdz šim vēl neaplūkotie Rāmnieku atsegumi Plāņu pagastā. Rakstos atradu: «Dabas pieminekli veido vidējā devona Živetas stāva Burtnieku svītas smilšakmeņu, aleirolītu un mālu atsegumi Gaujas labajā pamatkrastā.

Uzticība Oliņu avotam nav zudusi (2)

21.Oktobris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad, lūkojot dabas vērtības, pie Strenčiem iznāk nogriezties uz Oliņām, grēks ir nepalūkoties, kā klājas tuvumā un pat tālumā pietiekamu popularitāti ieguvušajam Oliņu avotam.

Bagātais bezdarbnieku rindu papildinājums

18.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nu jau pagājušas vairāk nekā divas nedēļas, kopš beidzās 14. Saeimas vēlēšanas. Taču dienas, kā tas likumā noteikts,  līdz jaun­ievēlētais parlaments uz pirmo sēdi sanāk novembra pirmajā otrdienā (šoreiz 1. novembrī), ir pat pārāk garš nenoteiktības laiks.

«Tukšie šāviņi» un vezumi no Augeja* staļļiem (1)

11.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mēdz teikt, ka viss labāk saprotams kļūst kaut nelielā laika distancē. Nedēļa, kopš uzzinājām 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus, gan ir pārāk īss brītiņš, bet sabiedrība tomēr jau sāk apjaust, kādus ideoloģiski, politiski un reizē arī ekonomiski rīkoties tendētus deputātus esam ievēlējuši.

Mobilizācija Krievijā un mūsu palīdzība ukraiņiem

27.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc atgriešanās no darba vizītes ANO  Ņujorkā,  pat nesagaidījis jaunas darba nedēļas sākumu, jau sestdien Valsts prezidents Egils Levits sasauca Nacionālās drošības padomes sēdi. Acīmredzot Ņujorkā iegūtā informācija ir tik nopietna, ka prezidents nolēma ar tiem, kam tā jāzina, dalīties pēc iespējas ātrāk. 

GNP šodiena un rītdienas vien nojausmas

16.Septembris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vecākais

Kas ir Gaujas nacionālais parks (GNP), vismaz mūsu pusē laikam gan nevienam vairs nav jāskaidro. Gados jaunākajiem var vien atgādināt, ka šis 1973. gadā izveidotais parks ir vecākais Latvijā un otrs vecākais Baltijā (1957. gadā dibināts Vilsandi parks Igaunijā Sāremā).

Bērnu tiesības un «komunisma skola» (2)

13.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ģimenes, kurās ķildu dēļ vecāki aizmirst rūpēties par bērnu vajadzībām, uzskatām par nelabvēlīgām. Ar tām darbojas bāriņtiesas, bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un citi attiecīgie dienesti. 

Aicinājums uz lāču (foto)medībām

7.Septembris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Varētu domāt, ka īpaši, lai mudinātu arī latviešus tikt vaļā no pēdējo gadu satraukuma par lāču briesmām un veicinātu sabiedrībā krietni nopietnāku sapratni par šo Baltijā sastopamo vienīgo lāču dzimtas dzīvnieku, igauņi aicina latviešus iesaistīties fotokonkursā «Lācis – mūsu kaimiņš».

«Latvijas bairaktars» neceļas lidojumam

6.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušas vairāk nekā trīs nedēļas, kopš mūziķis Ralfs Eilands aicināja Latvijas sabiedrību saziedot 5 miljonus eiro lidaparāta Bayraktar nopirkšanai Ukrainas armijas vajadzībām.

Eiropa atceras staļinisma un nacisma upurus

23.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl aizvakar sakarā ar 1991. gada 21. augustā Latvijas Augstākās Padomes pieņemto likumu «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu» izkārām valsts karogus priecīgā svētku noskaņojumā.