Aivars Ustups

Aivars Ustups

Latvijas «pazaudēto dēlu» uznāciens

28.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kā gribējuši vai varējuši, gada īsāko nakti vairums pietiekami rātni esam aizvadījuši. Gan Līgo māņiem ticējām, kaut ko meklējām, būrāmies, pat blēdījāmies. 

Viendien Līgo gudrības dzīvoja «Ezerpriedēs»

22.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad daudzi jau ieraduši Līgo svētku prieku gluži vienkārši nopirkt tirgū vai kādas lauku mājas ceļa galā piedāvātā vainagā vai siera ritulī, ir tradīcijām ļoti uzticīgie, kas uzskata, ka svētku prieks ir septiņreiz jaudīgāks, ja vainagus pinam paši un arī sieru, kāds nu katram jau izsenis visgaršīgākais šķitis, sienam paši.

Līgo!

22.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Skanīgāku, izteiksmīgāku un ietilpīgāku vārdu nezinu. Arī latviskāka nav, kā arī nevienai citai tuvumā vēl palikušajai tautai tāda nav. 

«Kam nav draudziņa, tas ar cisu maisu»

7.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Laika vērotāji ziņo, ka nupat Latvijā iestājusies meteoroloģiskā vasara. Tās sākumu nosakot, kad piecas diennaktis pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra ir vismaz +15 grādi. 

Kad pērtie uz nepērtajiem apvainojas

24.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā koalīcijas partneru un arī premjera gandrīz vai ultimatīvi izteiktos pieprasījumus par pāris ministru nomaiņu politisko norišu vērtētāji uzskata par visnopietnāko krīzi Krišjāņa Kariņa valdības laikā.

Pār Gauju pāri braucu...

20.Maijs, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad noplok pali un ir iespējas doties dabā, nenožēlosit, ja aizbrauksit līdz Līgatnei uz Gaujas labo krastu, kur jūs sagaidīs pārceltuve un pārcēlājs. Viņš pat par ne dikti lielu samaksu jūs pāri Gaujai ar prāmi pārvedīs un, ja vēlēsities prieku dubultot, arī atpakaļ.

«Svešo mantu» iznīcinās likumīgi

17.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Beidzot notiks tas, kam bija jānotiek jau pirms gadu desmitiem – tiks novākts par Latvijas okupācijas gadiem atgādinošais, Latvijas otrreizējo okupāciju slavinošais Rīgā Uzvaras parkā 1985. gadā uzslietais 79 metrus augstais betona un metāla veidojums.

Nu vērojams arī reti pamanāms putns

11.Maijs, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Jau, var pat teikt, gadiem esam raduši no gājputnu gaitām pārlidojušo dižāko putnu rosību savās ligzdās un jau pirmās tur perējumam sadētās olas skatīt Latvijas Dabas fonda (LDF) ligzdu tuvumā uzstādītajās tiešraides kamerās. 

Kūko politiskā bada dzeguze

10.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kad priecīgā noskaņojumā valsts un ģimeniskie svētki ir pavadīti un pie sliekšņa stāv pavasara darbu un rūpju dienas, novēlu, lai arī tās mēs vadītu darboties griboši, nenobijušies. Diemžēl baidītāju netrūkst ne tikai ārzemēs, bet arī pie mums. 

Diena, kas pelnījusi līksmības svētku godu

3.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Maijs ir bagāts ar Latvijai, tās demokrātiskai pastāvēšanai būtiskām dienām. Neapšaubāmi pie tādām pieder arī 4. maijs, kad 1990. gadā 138 Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti pieņēma deklarāciju «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu».

Francūžu balsojums un ES stabilitāte

26.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvakar ne tikai liela daļa Eiropas politiķu, bet arī kaut cik stabilā, prognozējamā nākotnē ieinteresētie iedzīvotāji ar satraukumu gaidīja Francijas prezidenta vēlēšanu rezultātus. Kad nu par šīs lielās Eiropas kopējo politiku un virzību būtiski noteicošās valsts prezidentu atkārtoti kļuvis centriski noskaņotais Emanuels Makrons, atgriežas sajūta, ka pretrunu plosītajā Eiropā atkal varam cerēt uz pietiekamu stabilitāti.

Pūpolnīca un Māras spēka vītoli

14.Aprīlis, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Burvestību laiks

Pirms Lieldienām, kad, sagaidot Jēzu Jeruzālemē, cilvēki viņu sveica, uz ielām izklājot palmu zarus, Klusās nedēļas ievadā kristieši atzīmē Palmu svētdienu. Latvijā palmas neaug, tādēļ kristietības ieviesēji, pamanījuši, ka tieši šajā laikā pie mums krāšņi zied pūpoli, būtībā pielāgojās vietējām paražām un šo dienu nosauca par Pūpolsvētdienu.

Putiniešu naida dziļās saknes

12.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ukraina ir pašpietiekama valsts. Tas nozīmē, ka tai visu vai gandrīz visu vajadzību apmierināšanai pietiekamā daudzumā pašai ir gan zemes dzīļu un dabas resursi, gan enerģijas avoti.