Aivars Ustups

Aivars Ustups

Pasaules Laimes dienas mudinājumi

28.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kā valstu drūzmā nepazust, par sevi kaut vai kā atgādināt arī mazajām, par lielisku paraugu var būt Himalaju azotē it kā paslēpusies Butāna jeb Pērkona pūķa valsts, kurā ir gan parlaments, gan karalis.

Nenogursim stāvēt taisnības pusē

21.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Marts mūsu tautai ar leģionāru un partizānu pēdējām cīņām, ar tūkstošiem ģimeņu aizvešanu uz Sibīriju un viņu saimniecību izpostīšanu ir traģisks mēnesis. 

Saeimas Kārtības rullis savā simtgadē

14.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad ceturtdien pēc 23 stundu un 58 minūšu sēdēšanas Saeima ar 52 «par» balsīm pieņēma 2023. gada valsts budžetu galīgajā lasījumā, šī kļuva pati garākā sēde visā Saeimas vēsturē.

Par Gada kukaini piesaka svešinieci

17.Februāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pārsteigumu, izraugoties «Gada kukaini 2023», sagādājusi arī Latvijas Entomoloģijas biedrība. Tā šajā godā iecēlusi daudzveidīgo mārīti (Harmonia axyridis), kura Latvijas faunai ir neraksturīga un pirmo reizi pamanīta vien 2009. gadā. 

Latviskākā mežrozīte

17.Februāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Nelielu pārsteigumu dabas draugiem šim gadam sagādājusi Latvijas Dendrologu biedrība, kurai ir tiesības paziņot Gada koka titulu pelnījušo.

Gluži kā biedrības simbols

17.Februāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Paiet 20 gadi kopš Latvijas Mikologu biedrības (LMB) dibināšanas. Tādēļ, kā vēsta Diāna Meiere, tās biedri, godinot sēņu draugu kopā darbošanos šajos gados, par «Gada sēni 2023» noteikuši Daivaino čemureni (Grifola frondosa).

Nav ministru spēkos bremzēt dabas stihijas

14.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Dienās, kad Turcijas un Sīrijas pilsētās zemestrīces paņem tūkstošiem dzīvību, jau ir secinājumi, ka nelaimē lielā mērā  vainojama dabas spēku iespējamo stihiju nerespektēšana.

Putnu miljoni, kuri vairs nelidos

1.Februāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Izzūd sētnieku palīgi – zvirbuļi

Katrs putnu vērotājs vai tikai dabas draugs var justies tikpat kā apbalvots, ja viņam kaut reizi vasarā būs izdevies ieraudzīt zaļo vārnu, kuras manā bērnībā, no skolas mājās nākot (pirms vairāk nekā 70 gadiem), varēju skatīt vai katrā 21. telefona stabā (interesanti, ka tām apkārtnes un iespējamā barošanās subjekta saskatīšanai nevis elektrības, bet tieši telefona stabi šķita tīkamāki). 

Barikāžu kontrastu ugunskuri

24.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Toreiz likās, ka visa Latvija ir barikādēs,» sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, piektdien, 20. janvārī, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā, Doma laukumā iededzot piemiņas ugunskuru.

Kritalas – mežam bagāta un gara mūža solītājas

20.Janvāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Izvēloties par Gada dzīvotni kritalas, Latvijas Dabas fonds (LDF) ir nosaucis kaut ko tik daudz aptverošu, kas būtībā ir mājvieta, izdzīvošanas, barošanās iespēja vai arī kaut kādā citādā veidā ir saistīts gandrīz vai ar visiem šogad un arī iepriekš nosauktajiem Latvijas dabas simboliem. 

Šī gada izcilākās dabas vērtības

20.Janvāris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Dabas draugi nu jau daudzus gadus ar nepacietību gaida, kad gadu mijā dažādu dabaszinātņu nozaru biedrības Latvijā nominē kādu savvaļas faunas vai floras sugu par Gada dabas simbolu, lai informētu sabiedrību par to bioloģiju un ekoloģiju, aizsardzību un iespējām iesaistīties sugas saglabāšanas aktivitātēs.

"Matu skaldīšana" Saeimā

17.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr jāgaida, kad valdības ministri būs vienojušies par šī gada budžetu un sūtīs to uz Saeimu izķidāšanai un beigās, cerams, arī apstiprināšanai, var vēl pagūt lemt arī par it kā ļoti būtiskiem iesniegumiem.