Aivars Ustups

Aivars Ustups

Valsts noslēpums jāzina arī pašvaldībām

28.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad lielu daļu Latvijas kaut uz laiciņu pārklāj sniega sega un ar priecīgiem noskaņojumiem bagātākās pašvaldības jau steidz greznot Ziemassvētku egles, varēja cerēt, ka vismaz uz brīdi pieklusīs arī opozīcijas partiju skaļais, tik un tā ātri pat nerealizējamais pieprasījums vākt balsis šīs Saeimas atlaišanai.

Skandināvu dāvana Ziemeļvidzemei

17.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Lieli akmeņi. Arī mazi, bet izteiksmīgi. Latvija ar tādiem piestumdīta pilna, it sevišķi Ziemeļvidzeme, kur, cik vien tālu ledus laikmetā ledus krāvumi bīdīti, arī akmeņi ir.

Beidzot kaut ko varēs teikt arī vēlētāji

14.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kas būtu domājis, ka 2011. gada 11. maijā Eiropas Padomes (EP) sēdē pieņemtā Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvencija) dažu politiķu (to vidū arī Latvijas) prātiem izrādīsies tik nesagremojams produkts, ka īpašu iebilžu vai tikai ieganstu dēļ vairākās ES valstīs netiks ratificēts.

Domās vēlreiz pārstaigājot vasaras takas

1.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vēsās un pelēcīgās dienas nu jau reāli slēdz piekļuvi pie savdabīgiem objektiem dabā un arī vairumam dabas taku, kurās dabas draugi ir staigājuši, gājuši vai pat rikšojuši cauri skaistai vasarai un pretī rudens vienreizējām, dažām vien šogad redzētām krāsām un jaunatklājumiem.

Lielas naudas dalīšanas nedēļā

31.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šis nu ir mēnesis, kas sākas ne tikai ar kārtējās algas saņemšanu strādājošajiem un pensijām – pensionāriem, bet arī ar jau precīziem skaitļiem nākamā gada budžeta projektā, kas savukārt noteiks, vairāk vai mazāk naudas mūsu makos ienāks nākamgad.

Vismaz valsts sargāšanā nodevības smaciņu nejūt

10.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad dēļ Krievijas agresijas Ukrainā un nu arī citiem militāriem konfliktiem arī Latvijai vēl nopietnāk jādomā par apdraudējumiem, arvien lielāka nozīme ir Saeimā, īpaši tās Nacionālās drošības komisijā, lemtajam.

Partiju vērtējumi reitingu slidkalniņos

3.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr Apvienotā saraksta (AS) līderi, arī opozīcijā esot, turpina apgalvot, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ņemšana valdībā ir gandrīz valsts nodevība un vēlētāji to ilgi atcerēšoties un nepiedošot, izrādās, ka daudziem vēlētājiem par šādas valdības veidošanu ir no AS būtiski atšķirīgs uzskats.

Melnās domāšanas mantojums (1)

26.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad televīzijā Jāņa Dombura vadītajā raidījumā «Kas notiek Latvijā?» ne tikai prasīgi, bet arī diezgan kašķīgi tika vērtēti Saeimas tikko ievēlētie vai arī neievēlētie jaunā prezidija locekļi un jaunās valdības ministri, partijas «Latvija pirmajā vietā» līderis Ainārs Šlesers nesavaldījās un raidījuma vadītājam skarbi uzsauca: «Beidziet taču nu jau vai visus ar samazgām apliet!»

Pārbaude premjera amata kandidātes mugurkaulam

12.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunākā informācija sola, ka nedēļas nogalē Latvija beidzot varētu tikt pie «Jaunās vienotības», ZZS un «Progresīvo» veidotas jaunas valdības. Izcelšu vārdu «beidzot», jo ilgi turpinājās premjera amata kandidātes Evikas Siliņas gandrīz vai pielūgšanās «Apvienotā saraksta» deputātiem tomēr līdzdarboties viņas vadītajā valdībā.

Saruna par un ar dižajiem kokiem (1)

6.Septembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Izteiksmīgā koku vasara

Ar gandarījumu jāsecina, ka šī ar klimata radītiem pārsteigumiem pārbagātā vasara Valmieras novadā aiziet izteiksmīgā dižo koku un dendroloģisko vērtību apzināšanas noskaņā. 

Strīpas un Lemberga ēna uz «baltās lapas»

29.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nevaru nesākt ar tūkstošiem sporta, basketbola draugu un svētdien Latvijas basketbola izlases līdzjutējiem klāt nākušo gavilēm, kad mūsu komanda daudziem pat negaidīti  uzvarēja olimpiskos vicečempionus Francijas basketbolistus.

Balsu "raža" valdības veidotājai/am

22.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr laukos sējēji un audzētāji steidz ievākt un var jau novērtēt šī gada ražas veiksmes, par ražu, kādu būs ieguvuši Krišjāņa Kariņa valdības nīkuļošanas veicinātāji, lielas skaidrības vēl nav ne viņiem pašiem, ne valstij. 

"Raganības" dabai draudzīgā sētā

18.Augusts, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Aicinājums skatīt brīnumus

Piezvanīja «Liesmas» lasītājs Andrejs Rozīte no Burtnieku pagasta «Niedrītēm». Viņš ar interesi mūsu laikrakstā lasot par dabas lietām un brīnumiem. Nu tāds šovasar izveidojies arī zālājā pie viņa mājas – divos, diezgan precīzos apļos saaugušas sēnes. Līdz šim neko tādu viņš neesot redzējis. Varbūt te esot tā sauk­tie raganu apļi, par ko «Liesma» jau rakstījusi?

Nenoteiksme

8.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad kalendārā atšķirtas augusta lapas, rūpīgākie par bērnu zināšanām un nākotni domājošie vecāki jau steidz pārdomāt, vai viss pirmklasniekam, arī pie skolas gaitām jau pieradušajam ir sarūpēts.