Fotomednieks un ziema «Zemīšos»

- 17.Decembris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Dikļu «Zemīšos» zem vai gadsimtu vecas tūjas, iespējams, arī šonakt siltu nakšņošanas vietu atradis bariņš stirnu un noteikti uz brokastīm barotavā jau ir salaidušās zīlītes vai konkurenti zvirbuļi.

Dzīvībiņas uzticas saimniekam AIVARAM BUŽAM, zina, ka viņš pāri nedarīs, drīzāk palīdzēs sniegotā laikā izdzīvot. Aivars ir mednieks, bet nu jau gadiem ar bisi medījot maz, galvenokārt dodoties fotomedībās – dabu fotoattēlos iemūžināt.

Ievadījums

Aivars stāsta: «Te mednieku kolektīvā ienācu vairāk nekā pirms 10 gadiem. Šejienes dabas noslēpumos mani ievadīja nu jau uz citiem medību laukiem aizgājušais Kārlis Bušmanis. Kolektīvā esmu tāds kā dispečers individuālajām medībām. Man zvana, kur kāds vēlas iet, vai tur tajā dienā jau cits nav devies. Lai ieteiktu, pašam jāzina, kur dzīvnieki staigā. Esmu cīrulis. Kad ārā dodies vakarā, ātri krēsla ir klāt, jāatgriežas mājās. Kad dodies no rīta, ir taču vesela diena priekšā. Eju lielus gabalus. Mežā patīk klusums, pat citu cilvēku blakus nevajag.»

VIESNĪCA STIRNĀM. Aivars rāda vietu, kuru siltākai nakšņošanai bieži izraugoties stirnas. Pie milzīgās tūjas vēl kāds brīnums – tuvējā laukā atrasti senie rokas maltuves dzirnakmeņi. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru