Ziedu klēpji ir, bet sertifikātu nav

- 14.Jūnijs, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Vairākās novada pamatskolās jau nosvinēti izlaidumi un šīs nedēļas nogalē daudziem devītajiem lielais notikums vēl priekšā. Ir dāvanas, sveicieni un ziedi, bet centralizēto eksāmenu sertifikātu jaunieši saņems tikai Vasaras saulgriežos.

«Eksāmenu sertifikāti visiem skolēniem šajā mācību gadā pirmo reizi būs pieejami elektroniskā formātā. Sertifikāti par pamatizglītību – 21. jūnijā. Tiem skolēniem, kuri pārbaudījumus kārtos papildtermiņā, sertifikāti būs pieejami 30. jūnijā,» glīts teikums ierakstīts Valsts izglītības satura centra sagatavotajā informācijā. Arī «Liesma» jau rakstīja, ka šis ir pirmais mācību gads, kad visi skolēni gan pamata, gan vidējās izglītības posmā kārto eksāmenus atbilstoši jaunajam mācību saturam un pirmo reizi šajā mācību gadā noslēguma pārbaudījumi 9. klases skolēniem tiek vērtēti centralizēti.

«Savādi, ka laikam jau nemaz neieraudzīsim mūsu audzēkņu darbus, kas viņiem padevies, kas ne,» pārdomās dalījās Matīšu pamatskolas direktore Veneranda Logina, bet, jautāta, vai skolēni ir droši, ka viss sekmējies un pamatskolas atestāts ar visu sertifikātu ap Jāņiem būs kabatā, bija pārliecināta: «Mums ir forši bērni! Katram no viņiem ir plāni mācīties tālāk. Zinu, ka izvēlēta Pārgaujas Valsts ģimnāzija, Valmieras 5. vidusskola, divas meitenes dosies vidusskolas izglītību iegūt un sev interesējošo apgūt Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, ir izvēlētas arī arodskolas.

IZLAIDUMS ir svētki, bet kādam arī atvadas no līdzšinējās skolas, lai ietu citu izglītības ceļu. Gaišs foto mirklis, kas tapis Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, kur devītos sveic skolas direktora p.i. Ērika Ivanova, klases audzinātāji, skolotāji, klātesot klasesbiedriem un vecākiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru