Zemnieku un mājražotāju tirdziņam REKO Valmiera – gads!

- 31.Marts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Ar auglīgu pavasara lietu, baloniem rotātām automašīnām, pūpolu pušķiem un Pateicības rakstiem tirgotājiem 23. marta pēcpusdienā Valmierā iepretī tirgus paviljonam godam tika atzīmēta vietējo zemnieku un mājražotāju tirdziņa REKO Valmiera pirmā gadadiena.

Pērn 24. martā, kad notika pirmais vakara tirgus Valmierā, tā bija kā svaiga pavasara elpa ar jaunām attīstības iespējām vietējai uzņēmējdarbībai un starpniecības neuzcenotu produkciju pircējiem. Valmiera bija pirmā vieta Latvijā, kur sadarbībā ar vietējo pašvaldību un tirgus vadību iedzīvināja šādu – tiešās, bezstarpnieku tirdz­niecības koncepciju. Projekta attīstītāji ideju pārņēma no Skandināvijas, kur, piemēram, Zviedrijā ir jau vairāk nekā 500 tiešās tirdzniecības grupas. 

REKO nozīmē godīgu, caurskatāmu tirdzniecību, kuras pamatā ir uzticība un interneta grupā apvienojušies vietējie preču ražotāji un pircēji. Katru nedēļu internetā ir iespēja iepazīties ar tirgotāju piedāvājumiem, pircēji no tiem izvēlas sev nepieciešamās preces un veic iepriekšējus pasūtījumus. Reizi nedēļā – ceturt­dienu vakaros – abas puses satiekas Valmierā pie tirgus, kur notiek ne tikai pasūtījumu izņemšana, bet arī komunikācija. Tādā abpusēji izdevīgā sadarbībā aizritējis jau gads. 

SVĒTKU NOSKAŅA. REKO Valmiera gada jubilejas tirdziņā prieks par paveikto ir arī «Rubuļu» saimniecei Ingai Zukurei. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru