Zem viena jumta

- 15.Februāris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

MAN ŠOGAD IR SAVA KLASĪTE, priecīgi saka skolotāja Ance. Pat Valmieras Viestura vidusskolā, kas pirmā un vienīgā darba vieta bijusi daudziem pedagogiem, šis nav gluži ierasts gadījums: māte Signe Niedrīte pašlaik audzina 1. c, meita Ance Niedrīte — 1.b klasi. Par savējiem Ance mīļi teic: man ir divdesmit septiņi pirmklasnieki, ļoti forši bērni.

Līdz šiem bērniem Ances ceļš nav bijis gluži bez pagriezieniem. Dzimusi un augusi mājās, kur bezmaz vai viss saistījies ar Viesturiem, skolas gaitas nešaubīgi sāka tieši tur. Un, ja Viesturi, tad, protams, deja — Ance visu laiku dejojusi kolektīvos, ko Viesturskolā vadīja viņas vecmāmiņa Vija Damberga, vēlāk mamma Signe. No bērnudārza vecuma uz skolas svētkiem līdzi ņemta un par lielajiem jūsmojusi, vidusskolas gados meitene aizdejojusies līdz solo iznācienam draiskajā dancī «Pieci vilki kazu rāja», izpelnoties mammas kolēģu sirsnīgu atzinību. Vidzemes Augstskolā tūrisma organizāciju un vadību studējot, Ance vēl laiciņu skrēja uz deju mēģinājumiem savā bijušajā skolā, tad — taisnā ceļā uz TDA «Gauja». 

Ance bilst: ļoti paticis atgriezties. Ar ko viņai asociējas Viesturskola? Ar lielo zāli, kur tik daudz redzēts un piedzīvots, no tautas dejām līdz modernajām, no lielo pasākumu vērošanas līdz pašas aktivitātēm. Tevī ir pedagoga gars, — tie bērnudārza «Burtiņš» vadītājasVitas vārdi palīdzējuši meitenei saprast, ka iegūtā tūrisma specialitāte tomēr nebūs viņai īstā. 

RĪGĀ. Viesturieši Dziesmu svētku gājienā. Ance — priekšplānā otrā no labās. Foto no ģimenes arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru