Viskija brālis no Valmiermuižas

- 11.Decembris, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Šī pilnīgi trakā gada decembra Vīru lietu lappusē parunāsim par stipriem dzērieniem, kurus rada vīri un kurus bauda lielākoties vīri. Jā, tieši bauda, nevis ar joni salej rīklē visu glāzes saturu uzreiz! Ne tāpēc, ka šis zeltaini dzintarainais šķidrums, kurā alkohola saturs 43%, pilnīgi noteikti nav no budžeta klases, bet tāpēc, ka tas patiešām tapis ilga un precīza darba rezultātā no visaugstākās kvalitātes izejvielām.

Pie tam šoreiz ir runa par pilnīgi oriģinālu tehnoloģiju salikumu, un tas nāk no mūsu pašu Valmiermuižas brūža, tāpēc par to stāsta pats Valmiermuižas alus saimnieks AIGARS RUŅĢIS.  

Nenoliedzami esi alus garšu eksperts, taču jaunākās vēstis no Valmiermuižas alus liecina – esi lietpratējs arī skotu nacionālajā dzērienā...

Lietpratējs, tas par skaļu teikts, labāk būtu – interesents. Man ļoti patīk izzināt, kas ir katras valsts nacionālie dzērieni, ar ko turienes iedzīvotāji lepojas ne tikai paši savā valstī, bet ar ko viņi kļuvuši slaveni pasaulē. Pirms gadiem astoņiem ceļoju pa Normandiju, tur iepazinu sidru un vēl otru dzērienu, ko labi pazīst katrs Remarka lasītājs, tas ir kalvadoss. Kā zināms, kalvadoss, kas ir destilēts sidrs, var nākt tikai no Normandijas, un tam vismaz trīs gadus pēc tam ir jāizguļas ozolkoka mucā. Ne no vienas citas valsts destilēts sidrs par kalvadosu nevar saukties! 

BRŪŽA SAIMNIEKA IETEIKUMS. Aigars Ruņģis demonstrē Valmiermuižas mucu degalu īpašā firmas glāzē: «Viskijam vispirms skatās krāsu, tāpēc ļoti patīk, ka cilvēki novērtē mūsu dzintara zeltaino toni, kas līdzīgs mūsu alum. Nākamais, ko vērtē, ir aromāts. Mūsu viskijam zinīgi eksperti  aromāta buķeti atzinuši par ļoti bagātu, kurā unikālais ir medus, rozīņu, salda bumbiera aromāts, bagāts, elegants, smalks aromāts. Baudot šo viskiju, garšā parādās iesalainais medainums un pēcgaršā mazlietiņ ir viegls rūgtumiņš, kas nav raksturīgs klasiskiem viskijiem. Tas tamdēļ, ka gatavots no alus. Īstiem viskija baudītājiem varu ieteikt pēc pirmās nobaudīšanas dzērienu glāzē vēl atšķaidīt ar pustējkaroti tāda ūdens, kam nav liels sāļu saturs. Tad pēc saskalināšanas var paskatīties, kā garša vēl vairāk atraisās. Es personīgi ne viskiju, ne mucu degalu neiesaku dzert aukstu, labāk lai dzēriens istabas temperatūrā, nevajag tur nekādu ledus gabalu iekšā likt.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru