Visaugstāk es vērtēju cilvēcību

- 8.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kad Valmieras sākumskolas skolotājai KRISTĪNEI ŠVALBEI jautāju, kādas rakstura īpašības viņa cilvēkos vērtē visaugstāk, Kristīne atbildēja, ka visaugstāk vērtē cilvēcību. Šī atziņa, esmu pārliecināta, ir atslēga visam – gan pedagoga darbam kopumā, gan Kristīnes dzīvē. 

Maldīgi varētu šķist, ka skolotāja vienīgais uzdevums ir mācīt zināšanas un prasmes, tomēr savu patieso misiju skolotājs var piepildīt vien tad, ja viņā noteicošā īpašība ir cilvēcība, cilvēkmīlestība. Tā tas ir gandrīz jebkurā profesijā, bet jo sevišķi darbā ar bērniem.

Vai skolotāja profesijas izvēle bija ļoti pārdomāta izvēle?

Skolotāja profesija ir mana otrā izglītība, tāpēc droši varu teikt, ka tā bija pārdomāta izvēle. Es vienmēr esmu sapņojusi kļūt par skolotāju, tāpēc arī piepildīju šo sapni un apņemšanos. Par skolotāju strādāju astoņus gadus. Pirms tam mans darbs bija saistīts ar jaunatnes politiku Valmieras pilsētā. Strādāju Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda» par direktora vietnieci jaunatnes lietās.

Vai šis mācību gada sākums atšķīrās no citiem?

Jā, šajā mācību gadā satikos ar savu jauno audzināmo klasi. Tagad audzināšu 4. klasi. Šobrīd ar lielu prieku iepazīstu katru savu audzināmās klases bērnu. Protams, jāiepazīst un jāveido sadarbība arī ar jauniem vecākiem. Kā saka mūsu skolas direktors Mārtiņš Vētra, skolotājam Jaunais gads ir 1. septembrī. Tā arī ir! Katrs mācību gads atšķiras no cita. Tas ir jauna sākums ne tikai man kā skolotājai, bet arī mammai un sievai. Tas ir īpašs notikums visai manai ģimenei, jo visi esam saistīti ar skolu.

KRISTĪNE ŠVALBE. Anta Lūsas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru