Vēsture ap mums
Noslēdzies tradicionālais, nu jau 18. Vēstures skolotāju biedrības un Eustory — History Network of Young Europeans konkurss skolēniem no 5. līdz 12. klasei ar pētnieciskajiem un radošajiem darbiem, kas veltīts Latvijas simtgadei.
Šajā mācību gadā konkursa tēma — «Svētki un svinēšana». Pētījumu konkursa mērķis: skolēnu kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana. Darbus vērtēja trīs vecuma grupās. No Rencēnu pamatskolas tika veidoti trīs radošie darbi. «1991. gada barikāžu atceres laika svētki Rencēnu pagastā un skolā» — Evelīna Balode (8. kl.) iekļuva finālā un rezultātā savā grupā saņēma vērtējumu par 1. vietu. «Svētki un svinēšana jauniešiem ar īpašām vajadzībām Camphill ciematā «Rožkalni»» — Ralfs Zunda (6. kl.) iekļuva finālā. «Folkloras kopa «Rota» latviskajos svētkos un tradīcijās» — Mārtiņš Rainskis (6. kl.) un Jānis Zaremba (5. kl.) saņēma pateicības.
Naukšēnu vidusskola iesniedza trīs darbus: Dace Dālberga (12. kl.), Alvīne Helēna Janševska (11. kl.) saņēma pateicības; Lote Ceriņa (6. kl.) par tematu «Manas ģimenes gads» iekļuva finālā. Vēl konkursā piedalījās Pārgaujas sākumskolas skolēni, no kuriem viena dalībniece iekļuva finālā. Konkursam radošos darbus bija veidojuši arī skolēni no Valmieras sākumskolas 6. klases un Valmieras Valsts ģimnāzijas 8. klases.
Pēc žūrijas vērtējuma 20 finālisti no dažādām Latvijas skolām tikās prezentācijā 4. maijā Rīgā. 19. maijā notika paveiktā vērtējums un apbalvošana. Pasākumu atklāja Vēstures skolotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Klišāns, kurš uzsvēra tradīciju lomu svētku svinēšanā un dažādo skatījumu uz tiem, kas arī atspoguļojās skolēnu darbos. Apbalvošanas pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš atgādināja, ka svētki ir ne tikai vēsture, bet arī diskusija par vērtībām sabiedrībā, un pasniedza diplomus un dāvanas pirmo trīs vietu ieguvējiem un viņu skolotājiem. Viņš aicināja izpētes garu turpināt un izmantot laiku gudrībai, kas ved ceļā uz patriotismu. Visi konkursanti (pavisam iesniegti 88 darbi) un viņu pedagogi (42) saņēma balvas, atzinības un pateicības. Saviem skolēniem pētniecisko darbu veidošanā palīdzēja Valmieras starpskolu pedagogi: Inese Birzkope, Indra Aģe, Viktors Litaunieks un Ineta Amoliņa. Pasākuma dalībniekus, skolotājus un vecākus priecēja Jelgavas mūzikas skolas audzēkņi ar izciliem skaņdarbiem.
RENCĒNU PAMATSKOLAS SKOLĒNI — pētnieciskā konkursa dalībnieki.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv