Vērš skatus uz ģimeņu labbūtību kā valstiskas nozīmes prioritāti

- 22.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visi zinām, ka gadu no gada demogrāfiskā situācija valstī aizvien pasliktinās. Dzimstība samazinās tik strauji, ka tās dēļ samilzušās problēmas panāks sabiedrību jau tuvākajā laikā.

«Ar jaundzimušo skaitu esam zemākajā punktā pēdējo simt gadu laikā,» saka Vidzemes Lielo ģimeņu biedrības līdzdibinātājs Andis Apsītis, uzsverot arī otru ne mazāk svarīgu problēmu, ka no visām Latvijas ģimenēm 45 procentiem tās kodolu veido tikai viens no vecākiem. Tātad ģimeniskās vērtības realitātē neatbilst vēlamajiem standartiem. «Nav vienas receptes, kā atrisināt demogrāfijas problēmu,» atzīst A. Apsītis, «arī citās Eiropas valstīs nav, taču tas nenozīmē, ka mums nevajadzētu iedziļināties situācijā un censties to uzlabot.»

DISKUSIJA VALMIERAS INTEGRĒTAJĀ BIBLIOTĒKĀ. No kreisās: Andis Apsītis – Vidzemes Lielo ģimeņu biedrības līdzdibinātājs, Elīna Treija – Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja, Agris Lungevičs – Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, Daiga Mieriņa – Saeimas priekšsēdētāja, un Jānis Baiks – Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 23.Maijs, 2024 - 21:08

SVARĪGĀKĀ DAUDZBĒRNU ĢIMEŅU VAJADZĪBA !!!!

Ļoti ieteiktu Valmieras pilsētas pašvaldībai ĀTRI būvēt daudzstāvu DZĪVOKĻU CELTNES tikai
DAUDZBĒRNU ģimenēm (ar 3 un vairāk bērniem) . Varbūt var dabūt NAUDU priekš šīs vajadzības
no Eiropas Savienības ! To NOTEIKTI vajaga noskaidrot -- un ĀTRI !!!

Tā ir DAUDZBĒRNU ĢIMEŅU vajadzība Nr. 1. -- KUR dzīvot ???

Šodienas LATVIEŠU bērni ir VIENĪGIE LATVIEŠU TAUTAS ilgtermiņa pastāvēšanas GARANTI !!!!

NEĻAUSIM PAŠI LATViešu TAUTAI IZMIRT !!!!!!

Sandris Grasis - 24.Maijs, 2024 - 20:00

Vakar 23.05.2024. vēl vakarā bija dzirdams kā tehnika darbojas jo tika asfaltēta brauktuve uz "Patria Latvia" "rūpnīcu" un mans ieguvums no visa šī cirka bija redzēju šodien caur tiem pašiem ceriņiem kā garām pabrauca kolonnas pakaļ gals ar melnām mašīnām no kurām vienu (Somijas premjera) limuzīnu rotāja karodziņš. Un to noslēdzošā policijas automašīna ar sirēnu "Liela brēka maza vilna..."

Pievienot komentāru