Vecates Aivars – taksists ar miliča pieredzi

- 9.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

Tiekamies ar Aivaru kādā ielu krustojumā. Viņš minūti minūtē norunātajā laikā atbrauc ar savu taksi, un mēs vienojamies, cik laika varam atvēlēt sarunai. Laiks tomēr aizlido daudz ātrāk, nekā gribētos, un saruna ieilgst.

Tikmēr viņa telefons nervozi iezvanās vismaz trīs reizes. Ir parasta darba diena, un AIVARS OZOLS, kurš strādā vecākajā Valmieras taksometru pakalpojumu firmā SIA «Vērdiņš Taksi», ir pieprasīts. Viņš ir šī uzņēmuma gados vecākais un pieredzējušākais taksometra vadītājs, un, kā man šķita, tāpēc varēšu uzdot ziņkārīgus jautājumus par taksistu ikdienu, tomēr saruna nesa pārsteigumu, kā atverot dārgumu lādīti un atklājot, ka tai ir dubult­dibens ar daudz interesantākiem brīnumiem par tiem, kas virspusē. 

***

No kurienes esat?

Esmu dzimis un audzis Vecates pagastā. Es un mani senči. Joprojām dzīvoju Vecatē tēva celtajā lauku sētā. Tas ir 36 km no Valmieras. Tur, kur Salaca iztek no Burtnieka ezera. Nekad neesmu pametis laukus, kaut arī agrāk dzīvē ir bijušas vairākas iespējas dzīvot Rīgā un Valmierā, bet laukus pret pilsētu es nemainīju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Jānis Putniņš - 10.Februāris, 2024 - 00:32

Visādi jau var būt, bet katru reizīti, kad viņš ir vedējs- negatīvisma kalngals. Pī pī Valdība, īpašnieks nemaksā nodokļus, RUS periodā- vot tā bij dzīv bez problēmām......
P.S. Katrs ir savas laimes kalējs!

Pievienot komentāru