Valmieriešiem trillerī "Užavas" kausa pusfināls!

- 20.Janvāris, 2023

Trešdienas vakarā Rīgā Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti atbildes spēlē pret LU studentiem mača pēdējās minūtēs spēja atspēlēties un divu spēļu summā pārspēja sīkstos pretiniekus, iekļūstot Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfinālā, kas notiks februāra sākumā.

LU – Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola 92:80 (22:16, 27:26, 28:14, 15:24)

Iespējams, šosezon mūsu komandai vairs nevarēs palīdzēt lietuvietis Tads Vaičūns, bet Rīgā nācās iztikt arī bez Ričarda Greitāna. Tāpēc valmieriešu rotācijā lielākajā mača daļā bija vien septiņi spēlētāji. LU sastāvā joprojām nav komandas līdera Dāvida Vīksnes, toties atkal basketbola apritē atgriezies studentu treneris Lauris Blaus, papildinot trešdien 10 spēlētāju rotācijā jau tā jaudīgo garo galu.

Viesu Valmierā iegūtais 17 punktu pārsvars atbildes mačā Rīgā kusa lēni, taču konsekventi... Loģiski, ka mājinieki centās izmantot savu auguma pārsvaru zem groziem, un tas  nesa augļus. Bīstamākais no trijotnes Avotiņš, Mežulis, Blaus bija pirmais, tieši ar viņa veiksmēm rīdzinieki pirmo puslaiku pabeidza ar viņiem cerīgu 49:42. No mūsējiem ražīgākie punktu guvēji pirmajās 10 minūtēs bija komandas rezultatīvākais vīrs Beks un Salenieks. Tā kā no pārsvara divu maču summā valmieriešiem bija atlikuši vairs tikai 10 punkti, otrais puslaiks solījās būt ļoti saspringts...

AR PLUS 17 PIETIKA! Mūsu komanda kopā ar aktīvākajiem faniem Valmieras olimpiskā centra basketbola hallē 4. janvārī pēc uzvarētā (89:72) sērijas pirmā mača. Jāņa Lārmaņa foto