Valmieras estrādē tapusi filmas «Zeme, kas dzied» kulminācija

- 16.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Noņemam visi saulesbrilles! Klusumu! Šoreiz patiešām klusumu!» Pēc šiem vārdiem Valmieras estrādē – gan uz pakāpieniem, gan krietnā attālumā no pašas estrādes – iestājās tāds klusums, ka, ja būtu pārcilvēciska dzirde, varētu klausīties, kā saules uzkarsētās estrādes ielejā lido spāres. Viss pārējais bija aizturējis elpu, līdz atskanēja kora dziedātā «Rīga dimd». Pār muguru skrēja skudriņas…

Tā Valmieras estrādē svētdien, 14. augustā, notika mākslas filmas «Zeme, kas dzied» filmēšanas noslēdzošā daļa – masu skati ainām ar pirmo Dziesmu svētku koncertu, vēl un vēlreiz atkārtojot vienu un to pašu, kā pirms 150 gadiem Rīgā pirmo reizi dziedāja sapulcējies tūkstošbalsīgs latviešu koris. 

Covid-19 un ar to saistītās piesardzības dēļ nācies samazināt masu skatu iecerētos apjomus, un arī iepriekš izsludinātais filmēšanas laiks Valmierā pārcelts par nedēļu uz priekšu. Filmēšanas laukumā bija ap 300 brīvprātīgo dalībnieku, un kora dziedāšanu filmēja pa daļām. Trīskārt lielāku kori un arī citas lietas, kuru estrādē nebija, digitāli pieburs mūsdienu datortehnoloģijas.

Masu skatos, kur filmēja svētku skatītājus, piedalījās vairāki bijušie Latvijas Valsts prezidenti, kā arī citas politiski un sabiedriski nozīmīgas personas. 

«RĪGA DIMD» dzied laucinieki – lielā Dziesmu svētku kora dalībnieki. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru