Valmierā dažādas skolas un iespējas

- 8.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Vispārējā vai speciālā mācību programma? Ģimnāzija vai vidusskola? Mācību procesā iesaistītie izglītojamo atbalsta speciālisti vienmēr teiks, ka skolā bērnam ir ne vien jāmācās, bet arī jājūtas labi.

Valmieras gadījumam, kas raisījis plašu rezonansi sabiedrībā, joprojām tiek meklēts skaidrojums. 

Tiesībsargs norāda uz diskrimināciju

«Liesma» jau rakstīja, ka Tiesībsargs lūdzis Valmieras novada pašvaldībā, organizējot izglītības procesu, novērst konstatētos trūkumus, kas pārkāpj tās administratīvajā teritorijā dzīvojošo bērnu tiesības vienlīdzīgi iegūt izglītību atbilstoši savām spējām.

Tiesībsargs aicinājis arī Izglītības un zinātnes ministriju turpināt darbu pie pašvaldību pedagoģiski medicīniskās komisijas (PMK) darbības uzlabošanas, prioritāri ņemot vērā bērna labākās intereses un visu bērnu tiesības iegūt izglītību atbilstoši savām spējām un savas dzīvesvietas tuvumā, kā arī nodrošinot iekļaujošas izglītības sistēmas attīstīšanu Latvijā.

Zināms, ka arī ministrija lūgusi vērtēt, kāpēc Valmieras pusaudzis nevarēja izvēlēties tālākizglītībai iecerēto mācību iestādi.

VALMIERAS PĀRGAUJAS VALSTS ĢIMNĀZIJĀ «Speciālās pamatizglītības programma izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem» nav licencēta, un valsts ģimnāziju darbībai ir citi valstī noteikti uzstādījumi, paudusi Valmieras novada pašvaldība. Turklāt konkrētā izglītības iestāde izglītojamā dokumentus un iesniegumu par mācību uzsākšanu neesot saņēmusi. Foto no skolas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru