Uzvaras Andrija un Kārļa zīmē

- 22.Aprīlis, 2022

Trešdien, 13. aprīlī, Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti ar grūtu uzvaru savā laukumā iesāka Pafbet Latvijas čempionāta ceturtdaļfināla sēriju līdz trim vienas komandas panākumiem. Pretī bija mūsējiem ierasti cietais riekstiņš – LU studenti.

Valmiera Glass/ViA – LU 75:68 (15:25, 20:11, 17:18, 23:14)

Spēle mājiniekiem sanāca smaga. Pēc starta 4:3 (Klārks, Dubults) nākamo reizi vadību uz brīdi valmierieši atguva vien 20. minūtē, kad mača labākais vīrs mūsu komandas sastāvā ukrainis Voinalovičs iespēja 2+1, uz tablo liekot iedegties 35:32. Ko vairāk valmieriešiem paveikt traucēja gan viesu presingošana pa visu laukumu un izcila precizitāte metienos, gan pašu paviršības un kļūdas. Puslaiks zaudēts ar 35:36.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc 7:0 (Klārks 3, Kaufmanis, Voinalovičs) izrāviena jau 48:42, taču tūlīt 7:0 no LU puses un turpinājums šūpolēs, kas pēc 30 minūtēm apstājas pozīcijā 54:52 par labu viesiem. Ceturto ceturtdaļu ar trej­aci iesāka Apsītis, ar 2+1 un tālmetienu turpināja Voinalovičs – jau 61:55! Kaut arī turpinājumā pēc kārtas trīs lieliskas punktu gūšanas iespējas izšķērdēja Dubults (2) un Apsītis, vadību mūsējie vairs neatdeva. 39. minūtē Klārks panāca plus 10 (71:61), tomēr LU basketbolisti, kaut paguruši un precizitāti zaudējuši, kapājās līdz pat beigu svilpei. Pēc Kampusa trejača punktu mačam ar precīzu soda metienu lika Liepiņš – 75:68!

Kaut sniegums valmieriešiem sanācis visai samocīts, pirmā uzvara sērijā pašu izplēsta, ne dāvanā saņemta, un tas šoreiz galvenais.

UKRAINA PIESPĒLĒ LATVIJAI! Augstā lēcienā valmieriešu 17. numurs Andrijs Voinalovičs pāri LU centra spēlētājam Eduardam Mežulim dod piespēli komandas biedram Kārlim Apsītim (Nr.4), kurš varēs rezultatīvi pabeigt mājinieku kārtējo trešā mača uzbrukumu. Jāņa Lārmaņa foto