Ūdenssaimniecība kā nākotnes profesija
Otrdienā pirms Lieldienu brīvdienām Valmieras ūdens bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās viesojās pārdesmit devīto klašu audzēkņi no Cēsu pilsētas un Priekuļu vidusskolām, kā arī no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma Priekuļos.
Tikšanās mērķis bija klātienē iepazīstināt jauniešus ar ūdenssaimniecības darbu un ieinteresēt profesionālās izglītības jomā. Kā zināms, jaunu speciālistu piesaiste ūdenssaimniecībām izvirzīta par vienu no prioritātēm, ņemot vērā iekavēto paaudžu nomaiņu šīs nozares uzņēmumos visā Latvijā. Pasākums Kauguru pagasta Grīšļos tika rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociāciju.
PIE BIOLOĢISKĀS ATTĪRĪŠANAS PROCESA REAKTORA. Gatis Everts (trešais no labās) stāsta ciemiņiem par šeit lietoto tehnoloģiju. Aktīvās dūņas šajā džakuzi tiek jauktas kopā ar notekūdeņiem, procesa beigās – apmēram pēc 36 stundām – ūdens ir attīrīts, gaisā izdalījies slāpeklis, bet liekās dūņas nokļūst zemnieku saimniecībā Zemturi biogāzes radīšanai.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv