Tīkli savelkas arvien ciešāk

- 24.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr otrdien beidzot oficiāli Rīgas pilī uzsauktais vecais/jaunais Latvijas premjers Krišjānis Kariņš kopā ar Jaunās Vienotības koalīcijas partneriem valdībā Apvienoto sarakstu un Nacionālo apvienību turpina ķimerēties ap valdības deklarācijas melnrakstiem, kuros kopā savi četri simti vitāli svarīgu partijisku gribēšanu, tikmēr pamatīgs burkšķis sācies vietējā enerģētikas tirgū.

Augstsprieguma tīkla un Sadales tīkla iecerētie attiecīgi pārvades un sadales tarifu paaugstinājumi jau nākamajā gadā sola ja ne gluži apturēt, tad vismaz krietni sabremzēt mūsu valsts attīstību enerģētiskās neatkarības virzienā.

Akciju sabiedrība Augstsprieguma tīkls savu tarifu plāno celt līdz pat 4,6 reizēm (!?), tas varētu stāties spēkā jau no 2023. gada 1. marta. Būtiska daļa izmaksu lēcienā ir Latvijas enerģētikas sistēmas gatavošana drošai sinhronizācijai ar Eiropas elektrotīklu. Kā uzskata eksperti, Augstsprieguma tīkls šai darbībai izvēlējies nevis lētāko no sadarbības piedāvājumiem – par 80 miljoniem eiro no amerikāņu kompānijas General Electric, bet gan dārgāko – par 116 miljoniem eiro no vācu kompānijas Siemens.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru