Tiekamies Matīšos!

- 7.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Savulaik ziņu portālā Latvijai LA.LV Aija Kaukule rakstā Brīvība ar garoziņu lasītājus tuvāk iepazīstināja ar aktrisi Aīdu Ozoliņu. A. Kaukule rakstīja: «Iespējams, kādam kādreizējā Jaunatnes teātra aktrise Aīda Ozoliņa saistās ar skanīgo balsi romantisku filmu aizkadrā, citam – ar padomju kinofilmu trauslo meiteni, taču jau labu laiku aktrises radošos prātus saista neatkarīgais teātris – gan aktrises, gan izrāžu producentes lomās.» Aīdai Ozoliņai mīlestība pret skatuves mākslām esot ielikta jau ģimenē, operas varones cēlo vārdu Aīda viņai tētis izraudzījies. Skaistā balss mantota no vecvecākiem, kuri bijuši dziedātāji, arī tēvs bijis korists. Aīda saka, ka ar teātri saindējusies Jaunatnes teātrī, kur 10 gados izgājusi Ādolfa Šapiro skolu. Un vēl viņa saka, ka tagad aktrises ambīcijas piepildītas viņas izrādēs Balkona ragneši, Mēs un mūsu sieva u.c. un ka neatkarīgais teātris dod radošu brīvību – tā sacīt, esi brīvs no repertuāra važām.

Teātra mākslas cienītājiem Matīšos bijusi iespēja noskatīties vairākas profesionālo aktieru izrādes, dalīties domu apmaiņā un pieredzē ar aktieriem. Aīdas Ozoliņas organizētās izrādes bērniem, ģimenēm un asprātīgās komēdijas Mēs un mūsu sieva, Sauc, es nākšu u.c., kurās Aīda Ozoliņa uz skatuves bijusi kopā ar kolēģiem – Jāni Kirmušku un Imantu Vekmani, Guntu Virkavu, Jakovu Rafalsonu un vēl citiem populāriem aktieriem, mēs labi atceramies un gaidījām ziņu, kuru izrādi varēsim noskatīties šogad.

Un tā – šosestdien, 9. februārī, aicinām ģimenes ar bērniem uz ļoti interesantu leļļu izrādi Kas zaķīti pasargās?, bet pēc nedēļas – sestdien, 16. februārī, skatītājiem būs iespēja tikties ar vēl vienu populāru un tautā iemīļotu aktrisi Indru Burkovsku izrādē Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam. Pagaidām vēl ierastajā Matīšu pamatskolas zālē (jo atjaunotais kultūras nams vēl gaida Būvniecības valsts kontroles biroja apmeklējumu. Pacietīgi gaidām un gādājam aprīkojumu, mēbeles, iekārtas un inventāru).

Izrāde Benjamiņa tika uzvesta pirms vairākiem gadiem Rīgā, pateicoties jaukai sadarbībai ar viesnīcu Europa Royale Riga, režisore Baņuta Rubesa iestudēja šo skaisto darbu ar aktrisi Indru Burkovsku. Izrāde ir viesojusies daudzās Latvijas pilsētās, bet tagad tā piedāvāta reģionu ļaudīm. Tā ir patiešām vērtīga izrāde, kas interesē gan mūsu vecākās paaudzes ļaudis, gan arī jauniešus, kam tuva Latvijas vēsture un teātris.

Vairākās kritikās varēja lasīt, ka Indras Burkovskas grācija, smalkā pāreja katrā daļā ieved skatītāju Emīlijas Benjamiņas (1881-1941) pasaulē. Izrāde veidota trīs daļās: Dažādi laikmeti un vietas; Benjamiņu nama atklāšana, 1930. gads; Benjamiņas salonvakars, 1935. gads. Izrādē titullomā Indra Burkovska un aktrise Aīda Ozoliņa.

«Mums ir divas galvenās leģendas par Benjamiņu uzvārdu: stāsts par zīlnieka Finka ļauno pareģojumu un baumas, ka viņa bija pirmā latviete, kura ļāvās kosmētiskai ķirurģijai. Šīs izrādes stāsts ir par Emīliju Benjamiņu, un mēs pieskaramies tikai nedaudz tenkām, jo izrādes veidotājus galvenokārt interesē Benjamiņas sievišķīgā puse: šķirtene, kura iemīlas precētā vīrā. Rakstnieka, publicista Antona Benjamiņa dzīve nav iedomājama bez Emīlijas vārda. Mūs interesē Benjamiņa kundzes daudzpusība, uzņēmība avīžniecībā, izveidojot Jaunākās Ziņas un Atpūtu. Benjamiņu dzīves stāsts ir kā aizraujošs romāns, par kuru mēs runājam teātra valodā,» saka izrādes veidotāji.

INDRA BURKOVSKA Benjamiņas lomā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru