Tapušas citādas spēles

- 22.Februāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Mēs pazīstam galda spēles – ričuraču, cirku, loto, bet Līga Bērziņa ir izstrādājusi uzvedības spēles.

Šīs spēles var spēlēt ne tikai vecāki kopā ar bērniem, bet tās kā labu resursu var izmantot arī izglītības iestādēs – pirmsskolā un skolās, lai pastarpināti bērnam piedāvātu iespēju paust sajūtas, lai viņš atrastu veidu, kā pavēstīt par to, kas satrauc, par problēmām, un pats, izstāstot un vērtējot situācijas, soli pa solim ietu pretim problēmu risinājumam.

«Ir gadījumi, kad pedagogi saka: septembris bija šausmīgs, bet pēc tam viss kļuva aizvien sliktāk! Ja bērns ar komunikācijas vai uzvedības grūtībām nonāk klasē, šīs problēmas rodas visai klasei. Un, saskaroties ar grūtībām, ir divi tālākie skatupunkti: analizēt posttraumatisko sindromu vai posttraumatisko izaugsmi. Sākotnēji dusmu kontroles spēle bija kā instruments darbam skolā, kad veiksmīgi jāatrisina konfliktsituācijas konfliktējošo grupu starpā, bet šo spēli ļoti meklē vecāki, jo tajā uzdotie jautājumi un atbildes saliekas, arī risinot brāļu un māsu attiecības ģimenē,» stāstīja interesanto spēļu izstrādātāja Līga Bērziņa, kura aizvadītajā nedēļā interesantas nodarbības vadīja Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās un uz semināru nedēļas nogalē aicināja arī vecākus, lai viņi var jautāt un saņemt atbildes uz jautājumiem par bērnu uzvedību, audzināšanu, par bērnu attīstības veicināšanu.

GALDA SPĒLES ir dažādas. To izspēlē ir iespējams bērnus mudināt izrunāties, saskatīt labu sevī un citos. Caur spēles momentu iespējams atrisināt iekšējos konfliktus, dusmas, meklēt labāku rīcību. Foto no uzvedība.lv/J. Līgata kolāža


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru