Tagad svarīgi neapklust

- 10.Februāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Viņa gribēja, lai algas tiek liktas uz ledus. Lai tās iesaldē valsts vadošajām amatpersonām un tautas priekšstāvjiem. Slavens kļuvis viņas teiktais: «Kāpēc algas jāceļ tur, kur vispār nav nekādu problēmu piesaistīt darbiniekus?

Par ministru vietu plēšas. Valsts prezidentam ir zemākais reitings vēsturē, bet lielākais atalgojums vēsturē. Tas būtu kā uzņēmumā atrast sliktāko darbinieku un viņam iedot lielāko algu». Saruna ar mūrmuižnieci NORU FREIMANI. 

Pirmā jūsu iniciatīva sabiedrības līdzdalības platformā «Mana balss.lv» tika iesniegta pērnā gada oktobrī. Tā arī saucās «Algas uz ledus». Bija ievēlēta jaunā Saeima, veidots Ministru kabinets, un pavisam drīz sāka spriest par atalgojuma palielināšanu. Sabiedrība šūmējās, jūs negribējāt klusēt? 

Pats pirmais iemesls sākt par to runāt bija: kādos apstākļos viņi paceļ sev darba samaksu? Mums ir 22% inflācija, man apkārt ir virkne uzņēmumu, kas veras ciet, atlaiž darbiniekus, nespēj izdzīvot, jo neiet viegli, un tad mēs, kas pelnām nodokļus, lai būtu līdzekļi arī amatpersonu algām, viņi tā vienkārši tās sev palielina. Par cik palielina? Ja runa būtu par trim un pieciem procentiem, es neklapētu ne ar ausi, tās iniciatīvas nebūtu, jo visus gadus jau palielināja, bet tad es ieraudzīju procentus: no 27 līdz 75%, kas man likās nu tiešām kosmoss!

AIZSTĀVĒT INICIATĪVU un paust argumentētu pārliecību pēdējās nedēļās Noru Freimani aicināja daudzi mediji. Ir intervijas laikrakstos, viņa savu pozīciju aizstāvēja «Kas notiek Latvijā?». Šis foto tapis īsu brīdi pēc sarunas LTV 7 kanālā. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru