Sudraboti!

- 9.Novembris, 2021

Sestdien Daugavpilī, Rīgā un Jūrmalā vienlaikus notika šīgada Optibet Latvijas futbola virslīgas turnīra pēdējās kārtas spēles, pēc kurām noskaidrojās čempionāta galīgā vietu kārtība.

Pirms pēdējās kārtas līderi RFS un vicelīderi Valmiera FC šķīra divi punkti. Valmieriešiem titula izcīnīšanai obligāti vajadzēja uzvaru, cerot, ka RFS neizcīnīs uzvaru Daugavpilī. Situācijā, ja abas komandas finišētu ar vienādu punktu skaitu, titulu iegūtu Valmiera, kas savstarpējās cīņās bija iekrājusi vairāk punktu – 5:3.

Pirmajā puslaikā Skonto stadionā teritoriālais pārsvars bija mājiniekiem, taču bīstami momenti pie vārtiem veidojās reti, pie tam kļuva zināms, ka Dau­gavpilī vadībā izvirzījušies RFS futbolisti – vispirms pēc Iliča sitiena 8. minūtē ar 1:0, ko 44. minūtē līdz 2:0 palielināja Šimkovičs, līdz ar to mūsējiem pat uzvara vairs nesolīja čempionu titulu, savukārt liepājnieki bija tikuši pie vārtu guvuma pret Spartaku, tādējādi nobīdot Riga FC turnīra tabulā uz 4. vietu.

VALMIERA FC pēdējās trīs sezonās uz augšu tiekusies, ik gadu uzlabojot savu pozīciju Optibet virslīgas turnīra tabulā, no aizpērnās 4. vietas un pagājušā gada bronzas medaļām līdz šīgada sudraba godalgām. Līdz čempionu titulam atlicis pēdējais pakāpiens, ko futbolistiem un treneru korpusam novēlam sasniegt nākamajā sezonā! Jāņa Līgata foto