Strādā Ukrainas labā

- 26.Maijs, 2023
Viesis
Laikrakstā

Valmierā ir atklāta Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecība Latvijas Republikā. To vada OKSANA KIRIĻUKA. Ukrainiete no Ukrainkas, kas kopā ar meitām Valmierā ieradās pērnā gada martā. Kara dēļ. Viņa joprojām ir šīs asociācijas Ukrainā izpilddirektore un jau vairāk nekā gadu atrotītām piedurknēm un atvērtu sirdi strādājusi, lai savai valstij būtu klāt, lai savu Ukrainu celtu arī kara laikā. 

Kādi ir Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas galvenie uzdevumi pašā Ukrainā? 

Asociācijai ir pietiekami ilga pieredze. To izveidoja 1996. gadā, un galvenais mūsu mērķis ir attīstīt mazās pašvaldības, zināt iedzīvotāju vajadzības, veidot jaunus pakalpojumus. Mēs sadarbojamies ar valdību, ministrijām, organizējam tikšanās, pieredzes apmaiņu. Arī iesakām svarīgo, kas Ukrainas mazajām pašvaldībām būtiski likumdošanā un tās grozījumos. 

Latvija arī piedzīvojusi administratīvi teritoriālās reformas. Pašvaldību skaits mazinājies. Kāda situācija pie jums? 

Ukraina ir liela... Pie mums ir 1469 pašvaldības un lielākā daļa ir mazās. Mazās pie mums ir tās, kur 100 līdz 200 tūkstoši iedzīvotāju. Ja runājam par lielajām pilsētām, tad saprotam tās, kur iedzīvotāju vairāk nekā miljons, piemēram Ļviva, Dnipro, Odesa, Harkiva, Zaporižja, un vēl ir Kijiva. Galvaspilsētai atsevišķs statuss, jo pirms kara Kijivā dzīvoja 7 miljoni cilvēku. Kāpēc vajag atsevišķas lielo pilsētu, mazo pilsētu asociācijas? Jo likumdošanā ir atšķirīgs regulējums, arī finanšu piesaiste vajadzīga gan lielajām, gan mazajām pašvaldībām. Tur mehānismi ir citādi.

SAIKNE BŪS SPĒCĪGA, un Latvija ar Ukrainu būs plecu pie pleca, arī karam beidzoties, saka Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore un konkrētās asociācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Oksana Kiriļuka. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru