«Spēlmaņu nakts» piedzīvota

- 25.Novembris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«No sirds apsveicam un lepojamies,» trešdienas vakarā izskanēja vairākkārt, uzzinot, ka Valmieras teātris par 2021./22. gada sezonā paveikto iegūst «Spēlmaņu nakts» balvas. 

Teātra gada balvu pasniegšana «Spēlmaņu naktī» ilga trīs stundas. Teātra ļaudis pasākumu piedzīvoja klātienē Dailes teātrī, bet lielākā daļa teātra skatītāju jaunākās ziņas par notikumiem tvēra sabiedriskajos medijos. Valmieras teātra skatītāji turēja īkšķus par savējiem. Galu galā līdzi pārdzīvošanai bija būtisks iemesls, jo iepriekš bija zināms, ka Valmieras teātrim par aizvadīto sezonu dots lielākais nomināciju skaits – kopumā 18. Un varēja būt gan labākās aktrises gods Elīnai Vānei, labākā aktiera – Mārtiņam Liepam, varēja virkni balvu plūkt jaunie teātra aktieri, arī izrāde «Mēs, roks, sekss un PSRS». Nomināciju skaits no balvu skaita Valmieras teātrim tomēr krasi atšķīrās, jo žūrijas gala lēmumi bija citi, bet mūsējiem tika svarīgas balvas. Valmieras teātrī strādā gada labākā jaunā skatuves māksliniece Ieva Estere Barkāne. Ieva augsto žūrijas novērtējumu saņēma par Zaķa lomu izrādē «Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?».

«KALENDĀRS MANI SAUC» ir Valmieras teātrī iestudētā mazās formas izrāde, kas nupat saņēmusi «Spēlmaņu nakts» balvu. Tā bija saņēmusi vairākas nominācijas. Meinards Liepiņš, kurš atveido Oskaru (centrā), bija nominēts gada jaunā skatuves mākslinieka balvai, bet Aigars Apinis, kurš spēlēja mācītāju (no labās), bija nominēts kā gada horeogrāfs vai kustību mākslinieks šajā pašā iestudējumā. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru